Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gonoszak...

Tényleg ennyire gonoszak tudnak lenni az elkeseredett emberek?

Figyelt kérdés

Elnézést a kategóriáért,de szeretnék értelmes véleményeket hallani a témával kapcsolatban.

Adott egy 19 éves lány, 17 évesen terhes lett,pasi otthagyta,gyereket megszülte- a nullára.

Adott egy tanműhely,tele tipikusan "azért vagyok itt mert máshova nem vettek fel" és "tökmindegy,csak legyek már 18 és itthagyom az iskolát" típusú diákokkal.

Szegény tanárt sajnálom a legjobban az egészben,mert neki vagy száz ilyennel meg kell küzdenie nap mint nap.

A gyakorlatot nem végzik rendesen,majd miután befenyegetik őket a bukással,általában hozzám jönnek segítségért,hogy mutassam/magyarázzam mert ő nem érti. Vagyok olyan rendes(bár már sokszor visszaütött) hogy segítek. Gyakorlatilag strébernek vagyok beállítva, a 4es átlagommal,mivel itt a kettes év végi már csodának számít. Aki ténylegesen a szakmáért jön,azt kinézik innen.


Visszatérve a lányra: Tanműhely. Éppen a gépre várok,ahol ő dolgozik. Látom,hogy vészesen rosszul kezdett neki a melónak,így jóindulatúan szólok,hogy nem jól csinálja. Valahogy belém rögződött,mivel annyian kértek már segítséget tőlem. Szóval szólok neki. A reakció megdöbbentő: fogd be a k*rva szád hülye prof,felpofozlak stb... Enyhén degradálóan beszélt hozzám,de én csak annyit mondtam az arcomra mutatva: Ide kérem a pofont.

Sajnálom azt a csajt,de egyben felelőtlennek is tartom,és persze haragszom rá,hiába tudom miért mondilyeneket. Egy rendes,aranyos lányból lett egy hárpia mióta megszült. Az iskolába elvárja a különleges bánásmódot,rendszeresen engedéllyel lóg haza,mert "jaj a kislányom"...

Jöhetnék azzal,hogy engem meg 15 évesen félig dobtak,félig jöttem otthonról,mondhatnám én is azt a tanárnak,hogy "b*ssza meg tanárúr nekem melóznom kell,ne legyen már köcsög me' nem lesz mit ennem".Mennyivel könnyebb 17 évesen,szülők támogatása,sőt néha hóvégén a nullán? lehet nem lehet egy kalap alá venni,de szerintem disznóság.

Ennyire tragikus lenne? Mi ez a különös elbánás a gyerekesekkel,de olyan szinten,hogy a többit már szinte a saját értékrendükben sérti? Hogyan lehet egyáltalán jól kezelni egy ilyen szituációt,ahol a jó szándékot undoksággal hálálják meg? Nem első eset volt az éven.

Valahogy én sem tudom kezelni,hiába a próbálkozások.

Köszönöm a válaszokat.

17L


2011. márc. 19. 20:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Hát ennyire... :( 19 évesen ott egy poronty a nyakán, az Élete elcseszve... Mi öröme lenne?
2011. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Szép, hogy te talpraesett vagy, de az ő idegbaja is érthető.
2011. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Hát, nem csodálkozok a lányon:S Szépen elcseszte az életét.

Jó, elég durván szólt vissza, de azért érthető.

2011. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Kérlek picit legyél megértöbb vele. Elhiszem, hogy rosszul esik, hogy ingerült, de szerintem mikor szült nem gondolta, hogy ennyire megterhelö lesz.

Nekem 6 hónapos a kislányom, és igen megterhelö, szinte majdnem egyedül nevelem mert férjem a belét is kidolgozza, hogy mindent megteremtsen nekünk. Olykor én is úgy válaszolok ahogy nem kellene, ingerült, bunkó vagyok ha úgy tetszik, mert a baba lestrapálja az idegeimet, régebben fogalmam sincs miért de sírt, most a fözelékeket utálja azért sír stb. A gyereknevelés nem olyan mint a munka, hogy bemegyek 8-ra és végzek fél 5-kor... Ez egész napos müszak, nálunk pl. 6- este 8-9ig. Ezért kivételes eset. Meg ha nem végzed el a munkád maximum kirúgnak, de ha nem eteted meg a gyereket, éhenhal stb. Szóval nem ugyanaz.

Inkább kérd meg a lányt, hogy próbáljon meg odafigyelni a hangnemre, még akkor is ha el van keseredve. Legalább próbálja meg! Remélem sikerrel jársz!:)

2011. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Próbáld úgy élni az életedet, hogy neked ne kelljen ilyesmiket átélned és sikeres ember legyél. 17 évesen te még gyerek vagy, de ő sem mondható teljesen felnőttnek és nagyon nehéz lehet egy gyerekkel, egyedül, minden segítség nélkül.
2011. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

"Hogyan lehet egyáltalán jól kezelni egy ilyen szituációt"


Ne erőltesd ezt a barátságot. Van, aki nem érdemli meg, hogy segítsenek neki.

2011. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy beidegződéssé vált nála. Sokan ingerlkik direkt és szegényke már megszokta, ezt a fajta agresszív választ. Biztosan nem direkt volt, mivel előtte jóindulatú volt és kedves, hanem a sok stressz kiváltotta.
2011. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

Magyarország nem a kulturált emberek hazája, ne csodálkozz, hogy ez van. Ha kulturált emberek között akarsz élni, fogadd meg Gyurcsány Feri tanácsát.


Nyelvi megjegyzés:

"A gyakorlatot nem végzik rendesen,majd miután befenyegetik őket a bukással..."


Mikor még én elhagytam Magyarországot (24 éve), még azt mondták "megfenyegetik", most már "befenyegetik". Elég csúnyán hangzik. A nép még a saját nyelvét sem ápolja. Szóval, meddig akarsz a süllyedő hajón maradni?

2011. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Gonoszak bizony, és ez még csak a jéghegy csúcsa, mert egy munkahelyen még aljasabbak, majd később tapasztalod.


Amúgymeg lehetnél élelmesebb, ha már idődet energiádat feláldozod mások hüylesége miatt, akkor fizessék meg!!


Korrepetálj pénzért, vagy bukjanak meg kit édrekel!!!


Ezerszer jobb dolgod is lehetne mint őket tanítani, amiben aztán métg köszönet sincs.


Ne legyél balek, nem tollas a te hátad sem szerintem.

2011. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez durva. Nem igazságos. :/ Meg ez a beszéd stílus, gusztustalan.
2011. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!