Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt miért nem tudja megérteni...

Azt miért nem tudja megérteni a család hogy én nem akarok sportolni ez akkora baj?

Figyelt kérdés
Nekem ez sajnos csak szenvedés. Azt mondják csak hízok és rá megy az egészségem Ez igaz? Mert nálam sokkal kövérebb emberek vannak én még nem is vagyok annyira kövér csak hiányzik az izomzat rólam. Egyébként érdekes mert gyalogolni pl tudok sokat izom láz nélkül de valamelyik nap csináltam 30 guggolás aztán most menni alig bírok. Na akkor döntöttem el én nekem erre semmi szükségem csak szenvedek tőle. Az sem érdekel ha 50 éves koromban elhunyok. Tényleg ekkora gond hogy nem érdekel? Miért nem értik? F

2021. aug. 20. 10:28
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Egyébként egyszer valami idős embert megkérdeztek mi a hosszú élet titka ezt mondta, no stressz, no munka, no Sport. Egyáltalán nem is biztos hogy egészséges. A szervezetem sokkal jobban van ha nem csinálom. Nyilván mozogni kell alap szinten de az alap nem sport.
2021. aug. 20. 10:31
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
A tested, azt csinálsz vele, amit akarsz. De szerintem jót akarnak. Ha túlsúlyos vagy, akkor nem biztos, hogy guggolni kéne. Diéta, sok séta kezdésnek jó lenne.
2021. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Milyen magas vagy? Hány kg? Hány éves?
2021. aug. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Milyen sportokat kényszerítenek?


Nem lehet, hogy lenne más ami jobban tetszik?


Például focizni vagy birkózni lehet hogy utálsz, de úszni lehet hogy szeretnél…


De amúgy nem kényszeríthetnek semmire.

Ha Te nem akarod, akkor nem csinálod és pont.


Viszont most azért gondolod, hogy nem baj ha 50 évesen elhunysz, mert fiatal vagy és messze van.

40 évesen nem így fogod gondolni és valószínűleg bánni fogod, ha nem leszel elég egészséges…


Ha nagyon nem szereted a sportokat, mondjuk egy edzőt érem be heti 2 alkalommal akkor is érdemes lemenni 45 percre, meg heti egyszer kocogni 1 kilómétert, vagy néha biciklizni egy kicsit…

Nem kell szélsőségekben gondolkodni, de már ez rengeteget számít.


Az étkezésnél szintén, nem feltétlenül kell számolni a kalóriákat meg ilyenek, de ha mondjuk most megeszel mindennap egy zacskó csipszet, akkor törekedj arra, hogy mondjuk ezentúl csak kétnaponta egyél…

Tehát a saját érdekedben, minimálisan szerintem figyelj oda.

2021. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

A hobbi sporttal vagy az alkalomszeru mozgással nincs baj. A gond a versenysporttal van. Van egy férfi, aki túlzásba vitte a focit és 36 évesen térdprotézise lett. De ott van soher Norbink is. Egész életében ugrabugralt és tele van servekkel. A hirtelen szivhalalt halt focistakrol nem beszélve.


Egyébként nem baj. Én se szeretek sportolni, inkább az olyan munkavegzeseket szeretem mint a kertészkedés, lakásfelujitas meg ilyenek.

Másrészt meg nevelés függő is.

Aki gyermekkora óta mozog rendszeresen az felnőttként is igényelni fogja. Nyilván van olyan is, felnőttként szereti meg az ember a sportot.

2021. aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Sok embert megkerdeznek mi a hosszu elet titka es mondanak valamit ahogy ok cselekedtek, ez nem egyenlo azzal hogy tenyleg az a titok.

Fontos a napi szintu mozgas, egeszseges. En azert igazat adok abban hogy mozogni kell kulonben tenyleg eselyesebb az elhizas. Onnnan pedig sokkal nehezebb visszafogyni.

A szuleid viszont nem eroltethetik hogy neked guggolasznod kell. Olyan sportot kell valsztanod amit orommel csinalsz. Probalj ki tobb mindent, rengeteg lehetoseg van.

Ha a seta tetszik akkor menj el este setalni, de akar megprobalhatsz futni is idovel hatha az tetszik. Vannak vizisportok, csapatsportok vagy egyeni. Rengeteg kozul tudsz valasztani, kiserletez.

2021. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Igaz, rá mehet az egészséged, még elhízás nélkül is, ne kkonkrétan izomépítő edzéseket csinálj, csinálj szórakoztatóakat, sétálj,tollasozz, vagy amit akarsz.
2021. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Igaz, hogy rámehet az egészséged. Az, hogy léteznek nálad kövérebb emberek, ne nyugtasson meg. Fiatalon még sok mindent tud kompenzálni a szervezet, de előbb-utóbb meglesz a böjtje. A gyaloglás, úszás jó sport kezdésnek, mert kíméli az ízületeket.
2021. aug. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
De én tényleg nem élvezem egyiket. Úszni nem is tudok. Nem is járok vízi helyekre. Alapból nem szeretek a természetben lenni.
2021. aug. 20. 10:51
 10/21 A kérdező kommentje:
Annyi közöm van csak a természethez hogy ki megyek és fűnyíróval letarolom a füvet mindenhol. Ennyi elég is nekem.
2021. aug. 20. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!