Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Nem tudom megérten...

Mit tegyek? Nem tudom megérteni a szüleimet meg ők sem engem.

Figyelt kérdés

22 éves vagyok szüleimmel élek egyenlőre de már tervbe van véve hogy költözök párommal egy albiba

Viszont nem tudok el menni amellett hogy a szuleim állandóan kérdőre vonnak felügyelnek olvassák az üzeneteim stb

Havi 200 körül keresek nettóba amiből kb 60 at haza adok takarítok segítek amiben tudok ha valami kell nekik a fent említett összegen felül is sajátomból fizetem azt is. Allandóan hepciáskodnak azon hogy én már nem is akarok velük lenni meg szégyenlem őket mert a barátnőmmel vagy a haverjaimmal akarok lenni meg nem megyek el velük az ő ismerőseikhez szalonnát sütni stb. Van olyanra is pelda hogy 100 forint körül is adok oda a 200 ezres fizumból amiből figyelembe véve azt hogy fizetem a kajám a munkahelyen ami egy hónapba reggelivel együtt kb 25 ezer tankolom a kocsim amivel egész sokat járok megint 25 meg a kötelező szervíz biztosítás ruházkodás stb hó végere nem sok marad és amikor én kérek tőlük mac egy cigire egyből jön hogy hol a penzem meg mindig elverem holott ha már annyit dolgozok hogy pályakezdőként keresek ennyit jól esik magamra is költeni barátnőmre stb.

Tudom hogy felnőtt vagyok meg saját lábra is tudok állni de nem tudom megérteni hogy miért ilyenek.



2018. máj. 29. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Költözz el,minél előbb,nekem 13 évesen se olvaták a cuccaim..
2018. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen: egyelőre.


Megoldás: költözöl.

2018. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy költözés vagy megmondod hogy innentől kevesebbet adsz haza.

Viszont a családoddalbis tölthetnél minőségi időt, pl egy egy alkalommal lehetnél velük is, akár a barátnőddel együtt.

Az üzenet olvasásra egy tipp van: nagyon bonyolult jelszó, és sose maradj sehol bejelentkezve!

2018. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És íme, a 543875985439. ugyanolyan kérdés: "Mit csináljak? A szüleim magyarok!"


Igen, mert Magyarországon a legtermészetesebb dolog, hogy mindenki élet-halál ura, de főleg a szülő a gyerek felett, egyszersmind pedig kötelessége tönkretenni az életét, minden percét beszabályozni és értelmetlenül ugráltatni.


Sajnos a szüleid soha a büdös életben nem fogják megérteni, mekkora gyökerek. Ez nekik a természetes, magukat tévedhetetlennek tartják, te pedig kis csipszar vagy, aki még gyerek és buta. Ez így lesz húsz év múlva is.


Van saját kereseted, fogd a cókmókot, és költözz el. Megkönnyebbülés lesz önkéntes rendőrök nélkül élni a saját életed, oda menni, ahová akarsz, akkor menni haza, amikor akarsz, azt enni, inni, olvasni, nézni, mondani, ami jól esik. Velük meg nem kell foglalkoznod. Nehogy már azt higgyék, nélkülözhetetlenek! Egy darabig puffogni fognak, meg lesznek győződve, hogy az ő bölcsességük nélkül egy héten belül éhezni fogsz, és térden állva fogsz könyörögni, hogy visszaköltözhess. És aztán életük végéig várni fogják ezt a pillanatot.

2018. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Allandóan hepciáskodnak azon hogy én már nem is akarok velük lenni meg szégyenlem őket mert a barátnőmmel vagy a haverjaimmal akarok lenni meg nem megyek el velük az ő ismerőseikhez szalonnát sütni stb."


Ezt az észrevételüket meg kell erősíteni.

Igen, anya, nem veletek akarom már tölteni az időt, mert nem 2 éves vagyok, hanem 22. Igen, anya, nem a ti barátaitokkal akarok lenni, hanem a sajátjaimmal.


Kicsit lemaradtak az eseményektől, fel kéne nőniük a helyzethez, hogy nem 2-3 éves vagy már. Csak nem hajlandók. Ez az ő hibájuk, nem a Tiéd.

Akármennyire verik a seggüket a földhöz, hogy maradj gyerek, nem leszel mindig 2 éves, ezt nem tudják elérni és valamiért feldolgozni sem.

Talán túl kiszámíthatatlan számukra a világ, nagy a káosz az életben, és ezért téged szemeltek ki, hogy maradjál fix pont az életükben, akibe kapaszkodhatnak. De ez életszerűtlen, kénytelenek lesznek más kapaszkodókat találni maguknak.

2018. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégsem tudsz a saját.lábadra állni, hisz költözés helyett ide irkálsz.


Menj albiba mi tart vissza? Nem csak a pároddal de egyedül is el lehet költpzni egy ilyen lehuzo lágkörböl, én 120 ezres fizura csináltam meg 21 évesen.


Kifogások helyett megoldás.

2018. máj. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*légkörből, és lemaradt egy vesszőm...
2018. máj. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!