Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Cserben hagyom a szüleimet?

Cserben hagyom a szüleimet?

Figyelt kérdés

Külön élünk a szüleimtől, de ugyanabban a városban, viszont nem saját házban. Van egy férjem és egy kislányunk. Lehetőségünk lenne elköltözni saját házba, de elég messze (200 km).

Anyukám teljesen maga alatt van emiatt, nem akarja, hogy elköltözzünk, próbál meggyőzni, de közben Ő is tudja, hogy itt esélyünk sincs saját házra. De olyanokat mond amivel nagyon megnehezíti az amúgy sem könnyű helyzetünket. Nem akarja, de én mégis úgy érzem ez egyfajta "érzelmi zsarolás", persze ez csúnya kifejezés, de nem bátorít, nem is örül, le akar beszélni, pedig mi semmi mást nem szeretnénk csak egy saját házat, önálló kis élettel. Őket havonta tudnánk látogatni, persze ez semmi lenne ahhoz képest amennyit most találkozunk (heti kb 3) ... életem nagy lehetőségét látom ebben a költözésbe, de így még csak örülni sem tudok, hogy tudom, anyunak bánatot okozok :( Elég felnőttek vagyunk már, és mégsem tudok elszakadni a szüleimtől? Csúnya dolog amit tenni szeretnénk? Mennyire kell ilyenkor a saját életünkkel (férj és gyerek) foglalkozni, és mennyire kell azt nézni, hogy a szüleinknek jó legyen. Nagyon nehéz ez. Várom a hozzászólásokat, hátha járt már valaki hasonló cipőben.


2010. aug. 29. 22:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Egyedüli gyerek vagy?

Zsarolàs szeretetböl. Ismerem. Elköltöztem 125 km-re. A párom fellélegzett.

A te párod hogy viseli a mostani helyzetet? Mit ér a házasságod? Ott nektek mint kis csalàdnak mi lesz jobb?

Szerintem ezeket a kèrdèseket kell megvàlaszolni.

2010. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha ápolásra szorulnak.
2010. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
az élet rendje hogy a gyerekek felnőnek és külön családjuk lesz,ezt a szüleidnek is meg kell érteniük.
2010. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik osztálytársamék pár éve AUSZTRÁLIÁBA költöztek, tehát nem is 200 km-re itthontól. :( Egyszem lány, az anyja belebetegedett, és öngyilkosságot kísérelt meg. Túlélte hálistennek, de az osztálytársnőmnek azt mondta a pszichológus (az anyja pszichológusa) hogy ne engedjenek az érzelmi zsarolásnak, és ne jöjjenek haza. Ennek már vagy 4 éve, azóta minden rendben az anyukájával is. :) Feldolgozta.
2010. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

akárhogy is döntesz, az ne anyukád, és ne más miatt legyen. menj arra, amerre a szíved húz. ne engedd hogy bárki hátráltasson. még ha az anyádról is van szó.

ha elköltöztök, természetes hogy szomorú lesz, de egy idő után meg fogja szokni az új helyzetet, ha tényleg betartjátok amit mondtatok, és havonta látogatjátok.

2010. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi a választ! Van testvérem, Ő elérhető közelségben lakik a szüleinkhez. A költözést mindketten szeretnénk (párom is és én is), a házasságom nagyon sokat ér :). Hogy mi lenne ott jobb? Saját ház, bővülhetne a család is, és tetszik a város, jó a környék, szeretnénk boldogulni. Nagyon magam alatt vagyok, mert örülnék, de nem tudok. A Te szüleid, hogy viselték, hogy elköltöztél?
2010. aug. 29. 22:25
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek most nagyon jól esnek. Szeretem a szüleimet és nem akarok nekik fájdalmat okozni, de szeretnénk azt a házat. Még nem szorulnak ápolásra, de lehet, hogy majd eljön az az idő és akkor vagy költözhetünk vissza, vagy egy életen át lelkifurdalásom lesz ...

Épp ma beszélgetünk velük erről és csak sírás lett a vége :(

2010. aug. 29. 22:29
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Vagy őket költöztethetitek oda.
2010. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem költözzetek nyugodtan el. Már felnőtt vagy, te írányitod az életedet!

Ha nem fogadja el, hagyd rá, majd egy idő múlva megbékél.

2010. aug. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha ennyire ragaszkodnak hozzátok, veletek is mehetnének.
2010. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!