Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Cserben hagyom a szüleimet?

Cserben hagyom a szüleimet?

Figyelt kérdés

Külön élünk a szüleimtől, de ugyanabban a városban, viszont nem saját házban. Van egy férjem és egy kislányunk. Lehetőségünk lenne elköltözni saját házba, de elég messze (200 km).

Anyukám teljesen maga alatt van emiatt, nem akarja, hogy elköltözzünk, próbál meggyőzni, de közben Ő is tudja, hogy itt esélyünk sincs saját házra. De olyanokat mond amivel nagyon megnehezíti az amúgy sem könnyű helyzetünket. Nem akarja, de én mégis úgy érzem ez egyfajta "érzelmi zsarolás", persze ez csúnya kifejezés, de nem bátorít, nem is örül, le akar beszélni, pedig mi semmi mást nem szeretnénk csak egy saját házat, önálló kis élettel. Őket havonta tudnánk látogatni, persze ez semmi lenne ahhoz képest amennyit most találkozunk (heti kb 3) ... életem nagy lehetőségét látom ebben a költözésbe, de így még csak örülni sem tudok, hogy tudom, anyunak bánatot okozok :( Elég felnőttek vagyunk már, és mégsem tudok elszakadni a szüleimtől? Csúnya dolog amit tenni szeretnénk? Mennyire kell ilyenkor a saját életünkkel (férj és gyerek) foglalkozni, és mennyire kell azt nézni, hogy a szüleinknek jó legyen. Nagyon nehéz ez. Várom a hozzászólásokat, hátha járt már valaki hasonló cipőben.


2010. aug. 29. 22:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%

"Ha ennyire ragaszkodnak hozzátok, veletek is mehetnének."

Na azt épp nem kellene :)


Ez tényleg zsarolás, nekik is jobb lesz, ha sikerül oldani. Nem egy ismerősöm van, aki épp azért költözött messzire, mert szülők nem tudtál "elengedni".


Elsősorban a saját életeddel kell foglalkoznod!

Én is kb 200km-re lakom, de beszélünk telefonon eleget és vendégeskedni is lehet.

2010. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg 100km-re lakom a szüleimtől,de hetente hazajárok (saját család még nincs), anyum meg anno 400km-re jött el. Mindenhol van rokon, és találkozunk is :) Nem a világ vége.
2010. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg meg soha egy veszekedés, becsüljük az együtt töltött időt mikor találkozunk :)
2010. aug. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül élek.Három gyereket neveltem fel. A fiam él itt a közelemben csak. Az egyik lányom Németországban, a másik Amerikában. Ha ápolásra szoruló beteg leszek esetleg,akkor nem tudom,hogy ki fog ápolni.

Ennek ellenére soha nem mondtam volna a lányaimnak,hogy maradjatok mellettem. Fontosabb az ő boldogulásuk,családjuk,mint az én ragaszkodásom.

2010. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: teljesen igazad van:)
2010. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos egyikőtök sem tehet róla, hogy olyan abnormális világban élünk, ahol a családoknak szét kell szakadni ahhoz, hogy boldogulni tudjanak. A saját otthon nagyon fontos, a család is nagyon fontos. Párom vidékről jött fel Bp-re megélhetés miatt. Nem volt sok választási lehetősége. Megismert itt engem, összeköltöztünk, a családjától örökre elszakadt. Havonta 1-szer látjuk egymást a családjával, mert bár csak 2 óra autóút oda és 2 vissza, anyagilag nem megoldható gyakrabban.

Szóval én abszolút abnormálisnak tartom, de kényszermegoldás volt. Ott él vidéken minden rokona, ott még az emberek köszönnek egymásnak az utcán. Szegények, de ahogy tudnak, összefognak. Mindig van egy rokon, akihez lehet fordulni a bajban. Az én családom más. Kisebb is, a közeliek meghaltak. Lassan már senkim se marad. Itt élünk bezárva a házunkba, még a szomszédaim vezetéknevét sem tudom, hiszen mindenki csak aludni jár haza. Ha próbáltam közeledni, nem nagyon fogadták, meg nekem se megy igazán az ismerkedés. Szóval nagyon meg kell gondolni. Ha nekem gyerekem lesz, mindent egyedül kell megoldanom, mert nincsenek nagymamák, illetve aki van, vidéken van. Az én anyámnak még más volt, Mama volt a második anyánk.

Szóval én nem nevezném önzőnek az édesanyát, ő pontosan tudja, hogy nem normális világ az, ahol a családok szétszakadnak. Soha sehol senki nem tudja pótolni a családot. Ettől függetlenül ha menni kell, úgyis menni kell. Ez ilyen világ. Elhitetik velünk, hogy nem vagyunk magányosak, mert a neten keresztül meg mobilon úgyis tarthatjuk a kapcsolatot. De ez régen nem így volt. Régen nem kellett bébiszitter, nem volt szükség nyugdíjas otthonokra, hiszen 1 tál étel mindig jutott, valaki mindig volt otthon, aki ápolhatta az időseket, betegeket. Próbáld meg ezt ma, próbálj meg elmenni 2 év fizetés nélküli betegápolási szabadságra, éhen fogsz halni a betegápolási segélyből, hacsak nincs egy nagy családod aki eltart téged és a beteget is. Ez a globális világ nem kedvez a családoknak.

2010. aug. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsóval nem értek egyet.

3 gyereket nevelek, anyukámmal egy városban, ha jön, akkor trécselni jön, unokákra jó, ha ránéz. Ha valamit akarok, akkor bébiszittert hivok. Párom anyja messze lakik, sose tett, vagy mondott volna olyat, amivel érezteti, hogy nem örül annak, ami nekünk jó. Havonta jön pár napra, olyankor természetesen itt lakik, van önálló szobája fürdővel, nem zavarjuk, ő pedig mindenben segit. Próbálom úgy alakitani, hogy maximálisan az unokákkal tölthesse az időt. NAgyságrendekkel jobb a kapcsolata az unokákkal, mint a helyben lakó nagyinak.

Ennyi.

Minden kapcsolat az EMREKEN múlik, nem a körülményeken, nem a távolságon.

Olyan lesz a szüleiddel a kapcsolatod, amilyenné ti (és ők) alakitjátok és ennek emmi közze ahhoz, hogy hol élsz.


Ém igy gondolom, mert ezt tapasztaltam az életem során...

2010. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!