Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám válni akar anyukámtól....

Apukám válni akar anyukámtól. Hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Anyukám beteg, pánikbeteg. Gyógyszereket szed. Neha vannak csak rohamjai. Apukám üvöltözik, és válni akar, el akarja adni a házat. Apukámnak rengetegszer mondta, h elvál, de most úgy érzem tényleg komolyan mondta. Remélem nem, de nem bírom feldolgozni. Nem tudom abbahahyni a sírást, egyszerűen nem megy. Valaki volt már hasonló helyzetben? Köszönöm a válaszokat
2021. aug. 24. 22:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%
Majd az idő megoldja.
2021. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
36%

Nem megy az olyan egyszerűen.

De miért üvöltözik?

Azért, mert anyukád beteg?

Még ő is lehet beteg, és akkor ő is azt kapja?

Mi a konkrét oka, hogy válni akar?

2021. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Mert nem akarja, hogy tönkretegye az életét
2021. aug. 24. 22:45
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
A válás oka nem a betegség, hanem az, hogy nem szeretik egymást. Már ha anyukád kezelik, és nincs más problémája. Örülj neki, hogy elválnak, legalább megszűnik a veszekedés.
2021. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
26%
3-as Mivel teszi tönkre?
2021. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%

A betegségével járó tünetekkel teszi tönkre? Anyukád hogyan éli meg a betegségét? Mi történik vele? Nem tud dolgozni? Rosszul lesz? Sír? Elájul? Ki látja el a háztartást?!


Ez egy ördögi kör is lehet.

A rossz házasság, az elfojtás is okozhat pánikbetegséget. Pl. hogy már jó ideje nem stimmelhet köztük, nincs meg az összhang. Az biztos nem most kezdődött, régóta fejlődhetett ki, akár nem is vették észre.


Az is lehet, hogy ha higgadtan, szépen kibeszélnék egymás közt, elválnának, kiszabadulnának mindketten a nyomás alól, anyukád meggyógyulna.

Nem tudom, hány éves vagy, de én 15 évesen már tudtam a szüleimmel egyenként és külön is beszégetni, ha láttam, hogy gond van.

2021. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
77%
Örülj neki ha válnak. Ha az agresszív apád nem lesz a nyakán, anyud jó eséllyel gyógyulni fog.
2021. aug. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is állandóan üvöltözött apám anyámmal, aztán elváltak, és nagyobb lett a békesség. Két otthonom lett utána. :) Sokkal jobb lett minden, ez nem a világ vége.
2021. aug. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
76%

Úgy írtok a pánikbetegségről, mintha semmiség lenne.

A ferjemnek is van. Pokollá teszi az egész család életét. Órákig tudnék panaszkodni. Ráadásul még mindig nem látja be, hogy nem szív-, cukor, vagy rákos beteg, tehát hipochonder is.

Csak azért nem válok, mert évek óta nincs munkája, teljes mértékben tőlem függ, szó szerint életképtelen egyedül. Valószínűleg öngyilkos lenne inkább, mivel az utcán kívül sehova se mehet, semmije sincs. Barátai se maradtak.

Kérdező: teljes mértékben megértem apukádat.

2021. aug. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
4%
Nézz meg egy CSI helyszínlelőket, találsz benne pár tippet.
2021. aug. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!