Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék kisbabát, de...

Nagyon szeretnék kisbabát, de a párom nem. Vajon etikus-e a megoldás amire gondolok?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, 9 éve vagyunk együtt és igazán szeretjük egymást. Neki már van egy nagy fia, és bennem kb. fél éve fogalmazódott meg először és azóta erősödik a vágy egy baba után! De ő nem akarja! A szemembe nem mondja, de utalásokból tudom. El vagyok keseredve. Arra gondoltam, hogy nem védekezek és ha összejönne a baba, még előjöhetnek belőle az apai érzések, de ha mégsem és azt látom rajta, hogy pánikban van és sarokba szorítva érzi magát, bármennyire is fájdalmas, de elhagyom. Mert ha már nélküle döntök a gyerekvállalásról nem tehetem meg vele, hogy belekényszerítem. Hisz nem tehetem tönkre az életét, de ő sem az enyémet! És én gyereket akarok és tőle. De nagyon bízom benne hogy ha megtudja, hogy újból apa lesz megváltozik a véleménye. A fiát nagyon szereti és nem hiszem el hogy a mi közös babánkat ne szeretné majd!
2008. dec. 10. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem etikus.Beszéld meg vele, mond el, hogy hiába van neki egy gyereke, neked is kell, értesd meg vele, hogy neked fontos, az hogy a tudta nélkül teherbe esel szerintem az nagyon ocsmány.
2008. dec. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem megoldas. BEszeld meg vele, es ha nagyon tiltakozik, akkor hagyd el. Hisz ha mar uton lenne a gyerek, s o nem akarna, elhagynad. Valoban nem teheted meg vele, hogy belekenszerited, de ha megvan mar a baba, o akarva-akaratlanul is benne van! Ha nem is eltek majd egyutt, gyerektartas stb. Nem csak vele, de a gyerekkel is kitolsz igy.
2008. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

szió

en 10 (majdnem 11) eve elek egyutt a parommal

nem voltunk osszehazasodva, valahogy egyikunknek sem volt ra igenye..


babat kb a 9. evtol szerettem volna, de nem olyan nagyon, csak neha gondoltam rá.. o mindig mondta, hogy neki mar van egy gyereke, én (probalta elviccelni)


aztan valahogy februar vegen, marcius elejen kiszakadt a gumi. nezett ram, gondolkodott, aztan megkerdezte: ne hagyjuk a vedekezest el? en meg persze a pillanat heveben csak rabolintottam, és késobb fogtam fel mit is jelent.


aztan megjott, es szomoru volt. aztan megint megjott, es megkerdezte, hogy nem kell e elmennie neki valami orvoshoz, hogy mar 2 honapja nem vedekezunk es nincs gyerek. en nyugtattam, hogy ez nem igy megy :)


vegulis majusban volt az utolso mensim, szoval mar a harmadik harmadban vagyok, és még mindig nehezére esik neki befogadni (szerintem akkor fogja felfogni ha a keze kozott tartja, igy terhesen még nem, egyszeruen tagadta az agya egeszen addig, amig ki nem derult a neme, es ram is ramszolt, hogy ne eljem bele magam, mert barmi tortenhet).

Ez korulbelul akkor valtozott, amikor a 19. heten meglatta 4d-n a babát, és megtudtuk, hogy fiú. (mindketten mondogattuk mindenkinek, hogy barmi lesz, csak egeszseges legyen, de én azert picit jobban szerettem volna fiut, és mint kihuztam a paromból, ő is)


szoval csak azert mondtam el, mert ha teherbe is esel,eloszor nem fogja felfogni.

masreszt ne hidd, hogy fiatal vagyok, en is most vagyok 29, igazabol 30 alatt jo lenne szulni, szoval teljesen megertelek.


beszelj vele, vagy varj meg egy picit, talan kossétek idoponthoz, akkor neki is lesz ideje felkeszulni, de ne tul tavolihoz, mert tenyleg par honap, mig osszejon (rosszabb esetben akar egy ev is)


amugy az is sokat segitene, ha tudnad, hogy miert nem akarja a babát, meg ilyesmi. szerintem meg lehet vele beszelni, ha nem, akkor meg magyarazd el, hogy ha kesobb szulnel, rengeteg megterhelo es felesleges vizsgalaton kene atmenned a korod miatt, szoval ha szeret, akkor gondolja vegig, hogy megeri az a kis varakozas, hogy kitegyen ennek, és te mindenkeppen szeretnel gyereket, ez teljesen termeszetes, es ha nem tudja ezt megerteni,akkor elveszithet.

2008. dec. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Neki már van egy nagy fia!

Az én férjemnek az első házasságából 4 lánya van.

Mégis, mikor mondtam, hogy szeretnék egy babát egyből belement. 5 éves a kisfiunk.

2008. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha igazán szereted a párodat, ez nem etikus, ha mindenképp akarsz gyereket, és nem akarod őt belekényszeríteni valamibe, amit nem vállal önszántából, akkor hagyd el, és keress olyat, aki ugyanígy szeretne, mint te, és szeretnétek egymást is, vagy menj el egy spermabankba, és akkor már ugyan mindegy, kitől, de nem kell belekényszerítened senkit.
2008. dec. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem etikus dolog, inkább beszéljétek meg. Jusson eszedbe Marsi Anikó, Palik László páros, ott Palik nem akart már gyereket, Marsi elhagyta, majd pár hónap múlva Palik visszasírta magát, házasság, már a 2. baba jön. Ha igazán szeret téged, akkor nem fog elengedni és veled együtt vállalja a babát!
2008. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Semmiképp ne vágj bele ebbe. Nagyon ronda dolog ezzel átverni egy pasit. El is hagyhat, és akkor csak magadat hibáztathatod.
2008. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az o tudta nelkul ne ess teherbe, neked se lesz jo, es hidd el, hogy most konnyen mondod, hogy akkor majd elhagyod, ez nem ilyen egyszeru. Mondani mond sok mindent az ember, tudod.

Hat egy kicsit onzo a parod, mint a legtobb ffi persze, de probald megertetni vele, hogy mar te pedig babat fogsz szulni, es tole, mert szereted, es csak azt akarod, hogy o legyen az apa.

Szerintem mondogasd neki, es utana mar lehetsz igazabol terhes, mert hiszen te megmondtad, hogy akarsz babat, es tole. Neki kenyelmes igy, azt elhiszem. De nem lehet ennyire onzo, ha igazan szeret, akkor legalabb 1 babat igenis vallaljon be veled!

Ne hagyd magad, mert mar epp eleg idot vartal, mar ideje szulnod, 29 eves vagy. Ne varj tovabb, mondd neki, es legy terhes, remelhetoleg megvaltozik majd.

2008. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, férfi szemszögből:

Elváltam, és már 3 éves volt a fiam, mikor találkoztam a mostani feleségemmel. Amikor felmerült a közös gyerek gondolata, már majd' 7 éve éltünk együtt. Imádtam a fiamat, és először el se tudtam képzelni, hogy tudom majd megosztani magam a két gyerek között! Amikor mondta, hogy többen leszünk, napokig nem tudtam mit kezdeni a dologgal, és még később végig a terhesség alatt sem! Közösen "szültünk", és én foghattam először a kezembe a kisfiunkat. Akkor egyszeriben megváltozott minden, és egybőll imádni kezdtem őt is! De ugyanez játszódott le bennem akkor, amikor később a lányunkkal lett terhes, amíg meg nem született, nem tudtam mit kezdeni a gondolattal, aztán születése után fokozatosan belopta magát a szívembe. Azóta is tudom egyformán szeretni mindhárom gyerekemet.

Szerintem a férfiak azok, akik jobban félnek egy újabb gyerek érkezésétől, de amint kézbe veszik elfogadják, megszeretik.

2008. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Megértem, hogy szeretnél babát, hiszen nő vagy. De nem etikus, hogy a tudta nélkül akarsz teherbe esni. Számomra ez csak akkor elfogadható, ha esetleg a párod nem akarja utána sem, akkor a pici megszületése után semmilyen követeléssel nem állsz elő. Tehát se gyerektartás se láthatás. Annál gusztustalanabb nincs, mikor valaki teherbe esik a párja tudta nélkül, aztán követeli tőle a dolgokat. És a törvény szerint jogosan, pedig a pasi nem is akarta a gyereket csak rá lett kényszerítve, de azért fizessen. Ezt ne csináld. Ha mindenáron gyereket akarsz, hát tedd meg amit akarsz, de akkor ahhoz is tartsd magad, hogy nem kell a gyerek apjától semmi.
2008. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!