Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökölt ingatlan eladása...

Örökölt ingatlan eladása esetén minden örökös beleegyezése szükséges az eladáshoz?

Figyelt kérdés

A családban felmerült a kérdés, hogy mi van akkor, ha a megörökölt ingatlant az örökösök egyike nem kívánja eladni. Az örökösök száma egyébként 3, és az illető csak 5 év múlva kívánná értékesíteni a házat, miután már nem szükséges SZJA-t fizetni.

Valamint, mi történik akkor, ha az egyikőjük be akar költözni a házba, a másik kettő pedig eladná?


Jogilag ezek a dolgok hogy működnek?


A választ/válaszokat előre köszönöm!


2021. aug. 31. 09:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%

Ilyet nem is hallottam, hogy megörökölt ingatlan eladása után SZJA-t kell fizetni. Ez valami új szabály?

Én úgy tudom, hogy ha bármilyen okból eladsz ingatlant és egy éven belül nem forgatod be az árát másik ingatlanba, akkor kell SZJA-t fizetni. De ennek semmi köze ahhoz, hogy örökölted-e, amit eladsz, vagy mennyi ideig volt a tulajdonodban.


A többit nagyjából jól leírták a többiek.

2021. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

A "megszerzéshez" (és majd eladáshoz) van köze, nem az örökléshez.


Itt olvasgattam nemrég: [link]

2021. aug. 31. 11:04
 13/25 anonim ***** válasza:
95%
11es, ez már nagyon rég nem így van. Az örökléskor feltüntetett érték és az eladási ár közötti rész után kell szja-t fizetni, minél később adja el, annál kevesebbet, 5 év után meg már semmit. Mindegy hogy vesz belőle ingatlant vagy nem.
2021. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
7%
Költözzetek be mindhárman a házba. Legalább közel kerültök egymáshoz.
2021. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Na várj, ha még szülő van a képben, akkor neki lett haszonélvezete, nem?
2021. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%

Bocs, de most ki az örökös?

Mert elöször három örököst írtál, most meg édesanyádat! Valamelyik nem stimmel.

2021. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%

13: "Az örökléskor feltüntetett érték és az eladási ár közötti rész után kell szja-t fizetni"


Na ez egészen más!


Vagyis ha örökléskor 20 M Ft-ra értékelik fel és te 20 M Ft-ért eladod, akkor NULLA forint az adó alapja ill. a fizetendő adó is NULLA.

Úgyhogy nem értem azt a rokont, aki az SZJA miatt rinyál.

2021. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

#16 hát igen, ez bennem is felmerült.


Majd ha válaszol, akkor okosabbak leszünk!

2021. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a reakciókat!


#15: Igen, kicsit bonyolultabb a helyzet, mint a kérdésemben leírtak (nem akartam ódákat írni).

Csak az alapvető tézisekkel gondoltam legalább minimálisan tisztában lenni. A mai nap folyamán jutott eszembe, hogy az ott lakónak már 4 éve csak haszonélvezeti joga volt, de a tulajdonlapon már azóta a 3 örökös van feltüntetve. Feltételezem, hogy ez az 5-ből már 4 év.


#16: Két testvér, és egy unokat az örökösök, én pedig az egyik testvér gyereke vagyok.


#17: Ezt sajnos nem tudom, az pedig már más kérdés, hogy ők hogy látják a helyzetet, mi van az ő fejükben, ennyi információm van csak.


Édesanyám egyébként idős, beteg, így minden bizonnyal én leszek megbízva, hogy a nevében járjak el.

2021. aug. 31. 13:40
 20/25 anonim ***** válasza:
62%
Akinek haszonélvezeti joga azon sok múlik, erősebb mint a tulajdon jog.
2021. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!