Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helytelenül teszem, hogy nem...

Helytelenül teszem, hogy nem avatom be édesanyámat?

Figyelt kérdés
Két hónap múlva 16 éves leszek. A barátommal 7 hónapja vagyunk együtt, a z első hónap után bemutattam itthon, reménykedtem, hogy kedvelni fogják, és így is lett. Már egymásnál is aludtunk, persze semmi sem történt, anyukám a lelkemre kötötte, hogy ne adjam neki magam még 1-2 évig. 10-12 éves koromban azt mondta, megtiltja, és a fiú akivel leszek, minimum 2 évet várjon rám, és álmomba se gondoljam, hogy 15-16 évesen én majd szexelek valakivel, akkor költözzek el inkább otthonról... Én is így gondoltam, hogy majd 17-18 évesen elvesztem, de most más a helyzet. szerintem elég ideje vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, és szeretném neki adni a szüzességem. Nem merem elmondani anyukámnak :/ szeretnék tablettát felíratni, de arról anyumnak is tudni kéne... de ha elmondom neki, letépi a fejem.. pedig én már nagyon akarom, és ebben én akarok dönteni. Apukámmal beszélgettem, ő nem ellenzi, azt mondta, ha nagyon biztos vagyok benne, hát tegyem. De anyukám elől most úgy tervezem, hogy eltitkolom. Nagyon bűntudatom van, hogy nem árulom el neki, de inkább egy évig úgy szeretkezek valakivel, hogy anyám ne tudja, onnantól meg már úgyis mindegy. Szerintetek van miért hogy furdaljon a lelkiismeretem?:(
2010. aug. 30. 20:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Szerintem anyukád csak félt és ez érthető. 7 hónap alatt viszont már el tudja döbteni az ember, hogy megfelelő partnert választott-e az első együttléthez. Viszont még nagyon fiatal vagy! Legalább 16. szülinapodog várjatok!!

2010. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem anyukád dolga, hogy kivel élsz szexuális életet.
2010. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
16 éves kortól szerintem már lehet iratni. kérdezd meg egy dokitól. nekem úgy tűnik, felelősségteljesen gondolkodsz, és innentől fogva a magánügyed, hogy kivel mit csinálsz. szóval: hajrá!
2010. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Hülyeséget mondtatok, előzőek. Szerintem azért félt anyukád, mert a szüzességedet csak egyetlen egyszer veszítheted el. Az ember ugye papíron 18 éves korától felnőtt, más, hogy mentálisan még gyerek is lehet. Talán fél attól, hogy megbánod, hogy odaadtad valakinek a legbecsesebb kincsed, olyasvalakinek, aki nem érdemelte meg. Szerintem is várjatok még.
2010. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi nem ismerjük anyukádat, de ha te úgy érzed, hogy be kellene avatnod, esetleg megpróbálhatod úgy, hogy elmondod, mennyire szeretitek egymást, meg hogy védekezni fogtok, esetleg kérd meg hogy kísérjen el nőgyógyászhoz. Így látni fogja, hogy felnőtt fejjel gondolkodsz, nem hamarkodod el, és örülni fog hogy nem hagyod ki a dologból.

Viszont ha úgy döntesz, hogy megtartod magadnak a titkot, később lehet hogy megbánod. Én nem mondtam el, és amikor rákérdezett, nem mertem megmondani, hogy már rég túl voltam rajta, hazudtam, de ő biztos tudta, hogy nem mondok igazat.

Lehet, hogy szó szerint nincs köze hozzá, de biztos jól esne neki, hogy nem hagyod ki.

Esetleg még apukádat is megkérheted, hogy vezesse elő neki a dolgot.

2010. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatjátok gumival is, úgy mehetne teljesen titokban, ráadásul a nemi betegségek is elkerülhetők, amik atán ugye gyanúsak lennének...
2010. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

semmi köze hozzá, ez az ember egyik legbensőbb magánügye és senkire sem tartozik.

apukád egyetért hogy ne monjátok el neki?

2010. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

azért én nem nevezném a szüzességet a legbecsesebb kincsnek, viszont tény, hogy olyan sráccal kell lefeküdni, akibe szerelmes az ember és viszontszeretik. ennyi.


igazán jó szexben úgyis csak éretten lesz része az embernek, amikor már ismerti önmagát, olyan huszon-x évesen, amikor már túl van egy pár tapasztalaton és baráton, és akkor már nem lesz akkora súlya a dolognak, mint az elsőnél. hiszen természetessé válik.


na nem azt mondom, hogy addig nem jó, csak más :D ehhez is idő kell, amíg beérik a dolog,

az első szeretkezésük meg ugyanúgy felejthetetlen lesz holnap, mint ha egy hét múlva csinálnák, vagy fél év múlva. viszont 16évesen (meg előtte és utána is) hadd döntse már el saját maga, mit tesz a testével.


ha elmondaná az anyjának, az minden este ott ülne a szoba ajtaja előtt, hogy jaj, a lányom vajon most veszti el a szüzességét? megtiltaná? és akkor mi van.

utólag már úgysem tud mit csinálni. biztos ő elsz*rta a saját magáét azért aggódik, de ez nem megoldás, utólag rajta nem segít.

2010. aug. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Fiatal vagy.

2. Szerelmes vagy.

Szerintem ìrasd fel. Fö, hogy a fiù ne zsaroljon, eröszakoskodjon, siettessen.

Anya vagyok, 16 ès 18 èves lànyokkal (baràtok ès szex nèlkül). Fèltem öket - a következö sorrendben:

a fertözèsektöl (aids, mèhnyakràk - van gumi ill. oltàs ellene)

a terhessègtöl (megszakìtàs - van ellene tabletta)

a lelki sèrülèsektöl (amit remèlem mint anya ki tudom hevertetni velük - ilyen megprobàltatàsunk ugyan mèg nem volt)

A szüzessègedet olyannak adjad, akit akkor tènyleg szeretsz. Szerintem a többi nem szàmit.

2010. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

apukám elmondaná neki...:/ most megértő, de ha anyuval veszekednék, akkor mellé állna.. nem is ez a gond, de egyáltalán nem vezethetem fel anyunak úgy, hogy anyu most beszéljük meg nyugodtan... az első szavam után kiabálna, meg felugrana, szóhoz sem juthatnék, és órákig mondaná a magáét... nem is hagyná hogy elmondjam :(

igen, mindenképp meg akarom várni a 16-ot.

2010. aug. 30. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!