Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom/hamarosan férjem...

A párom/hamarosan férjem reagál helytelenül, vagy velem, és az elveimmel van probléma?

Figyelt kérdés

Minden tökéletes a párkapcsolatomban, a párom 27 éves, én 25, és már 8 éve vagyunk együtt, amiből 6 éve együtt is élünk. Nem vagyok egy nagy házasságpárti (nő létemre), de úgy döntöttem, hogy ő minimum annyit megérdemel, hogy ezt kibírom. Nagy csinnadratta, 380 fő, kastély, minden játszik. (Tehetősebb család az övéké, mint a mienk, de ez nem okoz problémát.) Szó nélkül tűrtem, egészen idáig.

Ugyanis, a félig-meddig függetlenségem jegyében ragaszkodni akartam a vezetéknevemhez (Tóth - egy példa). De, ő azt szeretné, hogy Kovácsné Tóth Katalin legyek, vagy Kovács Béláné. Még abba sem hajlandó beleegyezni, hogy Kovács-Tóth Katalin legyek, mert abból nem jön le, hogy házasok vagyunk - szerinte. Akkor most, hogy tovább? Hogyan tudnám meggyőzni őt?

Illetve, még egy probléma. Én még egy-két évet szeretnék a karrieremre koncentrálni, majd utána babát vállalni, ő pedig rögtön, az esküvő után. Miért nem érti meg, hogy nekem még kell egy kicsit "élnem"???


2011. máj. 23. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Ezek pedig olyan problémák, amik komoly gondot okozhatnak. Nem kicsit akar birtokolni a pasi. Jobb lenne elbeszélgetni, mielőtt gyors válás lesz a vége...
2011. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Ami a nevet illeti, nekem az a legtisztességesebb, hogy Magyarné Németh Bella. Kitűnik, hogy asszonyvagy, amit ugye nem akarsz titkolni. Megtartod a teljes lányneved, amivel eddigi karrieredet megvalósítottad. A gyermek pedig a férjed családnevét kapja majd, s nem lógsz ki a sorból.

Ami a gyermevállalást illeti, ha nem vagy még kész rá, akkor ne bólints rá! Így is sokszor mondja az ember, hogy kellett ez nekem?, mikor ott van egyedül, egész nap, tehetetlenül, fejvesztve a gyermekkel. Pedig imádja, de olyan nehéz....Szóval 30 éves korodig nem késtél el. Egy férfi persze, hogy szeretné tologatni a babát, de a lényeg az anyára marad.

2011. máj. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

A házasság egyik alapja - sok más mellett -, hogy közösek a célok, ugyanazt akarjátok az élettől.

Ezek szerint nálatok nem így van.

Majd a baba megszületése után elvárja, hogy otthon legyél? Moss, főzz, takaríts? Mert szerinte a nőnek az a dolga?

Jól gondold meg...

2011. máj. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Szerintem ezt vele kellene megbeszélned...fektess le neki alapszabályokat, pl., hogy te csak 2 év múlva szeretnél gyereket, de te is mindenképp akarnád a kis lurkót, de nem most azonnal.

A neves dologgal amúgy én is így vagyok: büszke vagyok a családnevemre, és szeretném, ha megmaradnék ilyen "címkével", de ugyanakkor jelezném is a házassági viszonyt, így úgy venném fel a férjem nevét, ahogy a szerelmed leírta :) Elvégre így is megmarad -részben- a családneved: Kovácsné Tóth Katalin-nal :)

De a második, gyermekvállalós kérdésben neked van igazad: ha nem állsz még rá készen, ezt meg kell értenie, de neked kell beszélned a fejével..

2011. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Én is megértelek, 29 éves koromig nem is gondoltam gyerekre, a nevemet meg biztos, hogy nem adtam volna oda semmi másért, pedig elég tucat (Szabó). De nekem ez tetszik, ha ezt nem tudja elfogadni, akkor mi lesz később? Én nem engednék az elveimből. Teljesen rádtelepszik, aztán azon veszed észre magad, hogy mindenben a férjed akaratától függsz.
2011. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg pont az ellenkezője volt,nagyon szerettem volna felvenni a nevét,erre kiverte a cirkuszt,hogy ne legyek már ennyire maradi,meg hogy ne akarjam már az ő nevét,van nekem is,és nem érti,hogy attól hogy valaki férjhez megy,miért kell eldobni a nevét.Én nagyon szerettem volna ezzel is kifejezni,hogy hozzá tatozom,ez nálam,olyan jelképes dolog.Nagy nehezen belement hogy legalább a vezeték nevét felvegyem,de nem örült..Én azonnal szerettem volna a babát,ő nem,most meg már nem jön össze..Szerintem beszéljétek meg normálisan,nekem is azt kellett volna tennem,mert nálatok sem egyeznek az elképzelések de nagyon.Nem lesz jó vége hidd el nekem..mi lassan beleőrülünk a gyermektelenségbe,ez lett az ára a várásnak,meg a nagy "éljünk még"címűnek..
2011. máj. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok veszjoslo lenni, de ezek fontos dolgok es igy nem lesz tartos a hazassag, mert nem kozosek a celok, egyikotok sem akar engedni. Hanyan elnek egyutt 6-8-10 evig bekeben, utana meghazasodnak es par honap utan valnak? Csak a kozvetlen kornyezetemben van 5 ilyen.
2011. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
A név kérdésében igaza van a leendő férjednek, a többit kívülállóként nem lehet megítélni. De a név egyértelmű. Egyrészt hülyeség ez a "függetlenségi" harc, mert nem azért vagyunk házasok, hogy függetlenek legyünk, ez két külön állapot, másrészt a névfelvétel egyáltalán nem azt tükrözi, hogy birtokolni akar, hanem azt, hogy elvett, mert szeret. S ha már házas vagy, ne akarj lánynak látszani, hanem fejezd ki a neveddel is, hogy te már elkeltél, téged is szeret vki egy életre. Ezek ellen lázadni fölösleges.
2011. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A névben csakis és kizárólag a Kovács-Tóth Katalint vagyok hajlandó elfogadni, ebből nem engedek.

A baba kérdésben pedig...

Nem hinném, hogy ennyire ki akar sajátítani, mert gépészmérnök vagyok, ami köztudottan nem egy női munka, így rengeteget vagyok férfiak közt, gyakran estig, éjjelig bent maradunk. Ilyenkor ír egy smst, hogy ő jól van, meg ilyesmi. Aztán, ha hazaérek hulla fáradtan, akkor meleg vacsorával vár, segít befejezni a munkát, elmosogat amíg fürdök, meg minden ilyenben segít, hogy levegye a terhet a vállamról, és támogasson a munkámban.

Egyébként nem egy anyuci kedvence típus, igazi vagány, belevaló, jó humorú, világi férfi, aki ha akarna, tőlem 100x jobb nőt is találna magának :)

2011. máj. 23. 17:08
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Első mondatod első része totálisan ellentétben áll a később leírtakkal szemben. Ha ezen a dolgon ennyire nem juttok dűlőre, akkor valami nincs rendben.

Amúgy neked adok igazat a névválasztásban, a kötőjeles megoldás kompromisszum, igazán elfogadhatná a párod, végül is mert férjhez mész, nem kell elhagynod a neved teljesen.

2011. máj. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!