Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert tesznek kulonbseget az...

Miert tesznek kulonbseget az anyukak a gyerekeik kozott?

Figyelt kérdés

Miert szeretik az egyiket jobban a masikat kevesbe? Miert vallal tobb gyereket egy olyan no aki nem tudja egyforman szeretni a gyermekeit es kulonbseget tesz koztuk? Csak azert mert mas nemuek?

Edesanyam mindig is kulonbseget tett koztunk. O egy tipikus fius anyuka. a tesom barmit csinal az jo, meg akkor is amikor szo szerint lehulyezi es le sz@r anyuzza. anyu nalunk lakik, mi tartjuk el, mi adjuk neki a tarsasagot, megis a fia buvoleteben el, amikor az csak kihasznalja h a kedves nejet boldogga tegye. Felreertes ne essek anyu az en hazamban lakik, es nem mi lakunk az o lakasaban. Mi fogadtuk be mert ocsemeknek terhes volt.

a gond h mar annyira behalozza a mi eletunket h ezert rengeteg vitank van a ferjemmel.


2010. aug. 31. 06:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem tudtok együtt élni vele, minek fogadtátok be? Hol az anyud lakása, hogy mindig valaki nyakán lóg???
2010. aug. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Amikor a másodikat szülte, nem tudta, hogy az fiú, vagy lány lesz. Amikor a másodikat szülte, nem tudta, hogy azt jobban fogja-e szeretni, mivel addig csak egy gyereke volt. Ezek a rövid és egyszerű válaszok.

Ha pedig már elsőre is fiút szeretett volna, akkor még egyértelműbb a válasz és érthetőbb a viselkedés. Nem te tehetsz róla, de igazából ő se. Ez van.


Nekem 3 gyerekem van és nem egyformán szeretem őket, pedig még kicsik.

A jellemük, ami velük születik, már most hatalmas különbségeket mutat és az egyiknek nagyon kedves természete van, a másik kettő pedig erőszakos, akaratos fajtából lett.

Nem tehetnek róla, de ez akkor is tény.


Igazából azt nem tudom elhinni, mikor valaki azt mondja, hogy egyformán szereti a gyerekeit. Megpróbálom persze egyformán szeretni őket és persze megpróbálom nem mutatni a különbséget, de lehet, hogy 20 év mólva a bolond számára is egyértelmű lesz, hiába próbálkozok.


A szeretetet pedig nem lehet irányitani, nem befolyásolja, hogy ki gondoskodik róla jobban, vagy ilyesmi. Nézd meg, hány nő szerelmes olyan férfiba, aki üti-veri őt. Ezt nem tudjuk irányitani és nem fogod tudni megváltoztatni az érzelmeit azzal, hogy te viseled gondját. Vagy megteszed, mert az anyukád, vagy nem tudod elviselni, hogy a tesődat szereti jobban és átküldöd hozzá.

Ennyit tudsz tenni.

2010. aug. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet az embereket egyformán szeretni. Nekem még nincs gyerekem, de van két tesóm. Őket sem ugyanúgy szeretem. Ha a húgommal meg tudok beszélni mindent, az öcsém meg idegesítő és erőszakos, akkor nyilván a húgom jobban szeretem. Anyukám viszont egyértelműen az öcsémet, ő bármit csinálhat, akkor is elnézi neki, sőt megpróbálja megmagyarázni, miért tette.


Nagymamám szerint a fiús anyukák helyzete elég bonyolult, ők ugyanis szabályosan szerelmesek a fiukba. Csinálhat bármit, az ő kicsi fia marad. Ezért nem tűrik, ha megjelenik például egy másik nő (meny), aki "el akarja rabolni" az ő kicsi fiukat. Gondolom, anyukád is ilyesmi majomszeretettel csünghet a testvéreden - és ezzel semmit nem lehet sajnos tenni. Én is próbáltam számtalanszor rávilágítani, hogy ez vagy az a baj az öcsémmel, mindhiába. Látja, tudja, hogy nem jó, csak épp nem érdekli...

2010. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Egy ismerősöm mondta,hogy olyan pasit nem tud szeretni,aki kiny@lja a seggét.Hasonló a helyzet itt is.Anyád nem szeret,nem tisztel,miért is tenné,hisz bármit megtehet veled!Nem vagy elég karakteres,hogy felnézzen rád!

Ilyen esetekben az apuka kedvence szokott a másik gyermek lenni!

2010. aug. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet nem tudja valaki egyformán szeretni a gyerekeit, de tudatos odafigyeléssel azért lehet tenni a kivételezés ellen. Persze aki nem akarja az nem is fogja ezt csinálni.

Nálunk is hasonló a helyzet, az öcsém kb úgy viselkedik, ahogy akar, ha le is szidják az egyikfülén ki a másikon be, de érdemi dolgot nem különösebben tesznek.

Üljetek le a férjeddel és higgadtan beszéljétek át a problémát, probáljatok közösen kitalálni valamit, ne hagyd, hogy anyud miatt elveszítsd őt!

Az öcséd ha máshogy nem is, de anyagilag besegíthetne.

2010. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

"Egy ismerősöm mondta,hogy olyan pasit nem tud szeretni,aki kiny@lja a seggét."


Ez a fajta női gondolkodás vezet ahhoz, hogy induláskor az erőszakos férj a jó férj, csak később sírnak a nők, hogy rosszat választottak.


A kérdezőnek pedig elsősorban az anyjával kéne megbeszélni a dolgot.

2010. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A jó férjet ne keverd össze a papuccsal!!
2010. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha egy anyuka nem a negatívumokat figyeli kizárólag, hanem a pozitív tulajdonságokra koncentrál, akkor nem tesz különbséget. Az én édesanyám mindig fel van háborodva azon, ha valaki azt mondja, hogy nem szereti egyformán a gyerekeit. Mindig megmondja, hogy neki is teljesen különböző gyermekei vannak, az egyik a tanulásra koncentrál, a másik inkább korábban elkezdett dolgozni, az egyik nagyon szeret főzni, a másik inkább a kinti dolgokba szeret besegíteni, és így tovább. Az értékeinket figyeli. Szerintem ez így lenne helyén való. Egyébként, ha neked ilyen az anyukád, a környezetemben számtalan ilyet láttam már, akkor sokat nem tehetsz. Az ő szemében nem változol se akkor, ha te gondozod, se akkor, ha otthonba teszed. Így, hogy otthon ne legyen olyan feszültség, inkább utóbbit javasolnám, vagy öcséd vigye el magával.
2010. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár ez igaz.Elsőre mindig a sz@r kell a nőknek(69%).

Vissza a témához:Küld el anyádat a kicsi fiához!

Vagy most te mondhatod,amit évekig hallgattál:"Amíg az én házamban laksz...!"

Igaz mindig is a fia lesz a kedvenc akár tetszik,akár nem!Ezen nem tud változtatni,ez is "szerelem"!

2010. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

08.43-asnak van igaza. a gyermekekben az erteket kell latni. persze h minden gyermek kulobozik hisz mas a termeszete, de az ertekit kene figyelembe venni. es igenis tudatosan meg lehet tanulni mindegyik gyereket egyforman szeretni legalabbis h a gyerekek ugy erezzek es ne kulonbseget teve.

es orommel hallom h vannak olyan anyukak akik ezt igyekszenek megtenni.

az ocsemnek nem kell anyu a nyakara, igyekezett ugy elkoltozni h anyu csak ugy ne tudjon hozzajuk atsetalni, mert ahhoz tavol van, de azert kocsival kozel legyunk hozzajuk, h ok akarmikor atjohetnek, minden bejelentkezes nelkul. Megoldaskent mi epitkezunk es igyekszunk tavolabb koltozni ocsemektol...

2010. szept. 1. 05:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!