Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem szeretem...

Mit csináljak, ha nem szeretem a gyerekeket, mégis lesz egy testvérem?

Figyelt kérdés

Eleve féltestvér lesz és csak ritkán fogom látni, de akkor is félek. A családban lévő többi kisgyerektől (1-4 évesek) is undorodom valamiért, nem tudom miért. Sosem szerettem a gyerekeket, mindig felmegy tőlük a vérnyomásom (ezt szó szerint kell érteni)...


Apám és a jelenlegi felesége vállalt be egy gyereket (apám most 55 éves).

Előtte mikor ketten nyaraltunk külföldön akkor azon morfondíroztunk (persze csak elméletben és abszolút poénból), hogy hogyan lehetne elhallgattatni a melletünk lévő pár gyerekét a strandon. Ő is utálja a kicsiket, engem sem szeretett annyira mikor pici voltam.


Lehet ilyenkor tenni valamit? Ahogy ismerem magam folyton borzasztó dühös leszek a poronytyuk miatt. Nagyon sokat kell majd tanulnom eleve, az pedig nem fog így menni.


Viszont folyton azt mondják, hogy ha nem megyek hozzájuk segíteni, akkor kitagadnak majd...



2021. aug. 16. 12:20
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
77%
Mennyi idős vagy?
2021. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb ritkábban mész hozzájuk. A kitagadással való fenyegetés miatt eleve haragudnék rájuk.
2021. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell tenned. Nem neked vállalnak gyereket hanem maguknak. Olyan meg nincs, hogy ha nem mész segíteni akkor kitagadnak. Ha pedig komolyan gondolják akkor így jártak.
2021. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy tagadnak.

Csak te már előre hergeled magad, hogy utálod a megsemszületett féltesódat és ennek hangot is adsz.

2021. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
74%
Legnagyobb nővérem is utálta a gyerekeket, mégis lett négy kistesója. Ez van, ezt kell szeretni. Egyébként mostmár ő sem győzi világra szarni a gyerekeket
2021. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
59%
Elfogadod és megpróbálsz felnőttként viselkedni, nem pedig 6 éves hisztis kislányként.
2021. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
61%
Még meg sem született szerencsétlen és már gyűlölöd ? A másik meg, hogy nem együtt laksz velük. Nem kell minden nap elviselnetek egymást.
2021. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
93%
Nem a te gyereked, semmi közöd hozzà. Ritkàn talàlkozzatok, ha ennyire zavarnak a gyerekek.
2021. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

A kitagadás részét komolyan gondolják.


Voltam szakembernél is, Ő azt mondta, hogy valószínűleg gyerekkoromból ered. Pár alkalommal beszéltünk csak róla, alapvetően nem ezért járok hozzá (autizmus, pánikbetegség, depresszió, kisebbrendűség érzet, öngyilkossági hajlam, fóbiák stb miatt).


Jelenleg 16 éves vagyok, tehát a korkülönbség is elég nagy lesz.


Elfogadom a tényt, felőlem azt csinálnak amit akarnak, az ő életük.


Meg amit nem írtam az az még, hogy márciusban apám felcsinálta a volt szeretőjét (aki fiatalabb nálam!!), akkor például közös megegyezés alapján el akarták vetetni (ami végül nem kellett, a lány elvetélt mikor kb 4 hetes volt). Akkor azt mondta, hogy nem szeretne már ennyi idősen gyereket, nem rokkantkocsival akar menni a ballagására 70 évesen... Aztán a felesége (aki 24 èves) terhes lett és meg akarja tartani. Apám sem túl lelkes, ezért kell majd nekem átmennem, ezért is fenyegetett.


Szóval azért ez bonyolult dolog nálunk : (

2021. aug. 16. 12:50
 10/42 anonim ***** válasza:
45%
Jaj istenem. Téged is csak megszült valaki, és ha jól gondolom nem volt olyan körülötted aki nem tetszését nyílvánitotta ki. Ha már most gyűlölöd mi lesz később? Annak a kisgyereknek később majd hogy fog esni ha észreveszi hogy utálod? Nem, nemlehet semmit se tenni. Ez nem a te életed hanem apukádé.
2021. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!