Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki ennyire...

Mitől lesz valaki ennyire pesszimista, rossz döntéseket meghozó negatív személy?

Figyelt kérdés

Édesapám akit mindennél jobban szeretek, valami hihetetlen módon pesszimista lett, a nyugdíj felé közeledve. Előtte se volt a jó döntések híve de akkor nem volt ennyire negatív.



Otthon vidéken nem fizettek ki és megfogattam, többet maszekhoz nem megyek.


Én BP-re költöztem, édesapám már riogatott, hogy kitudja kikhez kerülök és majd meglátom kilopják éjszaka a szememet is.



Aztán mikor elméletben felvázoltam neki az anyagi tervem, hogy leteszem a C+E kategóriát. Valami hihetetlen módon próbált meggyőzni a téves gondolkodásáról.


- az már a múlt

- elvágják a torkod a migránsok, agyonvernek, kirabolnak


Jól van akkor... jó kézügyességem van vállalkozzunk.


burkolás például egész jól fizet, kevés a szaki, áhh nem fizetnek ki, nem lesz munka, meg amúgy se csináltál olyat.


Gondolkodtam még, hogy autószerelő leszek... - ahh olajos autók alatt bujkálni... abba sokan belebuknak.


Környezetemben, mindenkinek bejött a vállalkozás és nulláról kezdték. Apám ezt képtelen felfogni és a szerencsének titulálja.


Ö soha semmibe nem volt képes belevágni, megvan C+E kategóriája és mikor a szakadék szélén voltunk anyagilag, meg se próbált elindulni.

Inkább közmunkán volt 3 évig.



De egyébként anyagi dolgaimba is folyton beleszól...



2021. szept. 18. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Mert iylen természet, nem lehet mindenki full optimista.
2021. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Oké, és neked mi jött össze a nagy tervekből? Vagy neki lett igaza, és semmi?
2021. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Mert ő is ilyen családban nevelkedett. Az ő apja is ilyen volt.
2021. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

BP-en élek,

- 2, 2,5x annyit keresek mint vidéken

- vannak jó munkatársaim akikre számíthatok

- nem ölnek meg a rengeteg munkával

- megtanultam főzni

- rátásom lett sok dologra


kamionozást egyenlőre hanyagolom, lehet semmi nem lesz a dologból 3-4 órás vezetések után elzsibbad a bal kezem két három napra.

2021. szept. 18. 22:15
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem az a kérdés, mennyit keresel.

Burkolás, autószerelés, vállalkozás? Melyik jött össze?


Mert a kamion ezek szerint nem.

2021. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5# Miért forgatod ki a kérdésemet?


Mivel 70 ezerért lett volna másik meló, így elköltöztem. És a kis félretett pénzem arra se volt elég, hogy felköltözzek.

2021. szept. 18. 22:25
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Kiforgatom? Azzal jössz, hogy apád negatív. De úgy tűnik, nem az, igaza van, nem?
2021. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Ő ilyen, foglalkoz a magad életével.
2021. szept. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Vannak ilyen emberek, ereszd el a füled mellett. Ha dúsgazdag vállalkozó lennél, neki az se lenne elég jó.
2021. szept. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem ért el semmit az életben, ezért próbálja rajtad levezetni a frusztrációját.
2021. szept. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!