Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki ennyire...

Mitől lesz valaki ennyire pesszimista, rossz döntéseket meghozó negatív személy?

Figyelt kérdés

Édesapám akit mindennél jobban szeretek, valami hihetetlen módon pesszimista lett, a nyugdíj felé közeledve. Előtte se volt a jó döntések híve de akkor nem volt ennyire negatív.



Otthon vidéken nem fizettek ki és megfogattam, többet maszekhoz nem megyek.


Én BP-re költöztem, édesapám már riogatott, hogy kitudja kikhez kerülök és majd meglátom kilopják éjszaka a szememet is.



Aztán mikor elméletben felvázoltam neki az anyagi tervem, hogy leteszem a C+E kategóriát. Valami hihetetlen módon próbált meggyőzni a téves gondolkodásáról.


- az már a múlt

- elvágják a torkod a migránsok, agyonvernek, kirabolnak


Jól van akkor... jó kézügyességem van vállalkozzunk.


burkolás például egész jól fizet, kevés a szaki, áhh nem fizetnek ki, nem lesz munka, meg amúgy se csináltál olyat.


Gondolkodtam még, hogy autószerelő leszek... - ahh olajos autók alatt bujkálni... abba sokan belebuknak.


Környezetemben, mindenkinek bejött a vállalkozás és nulláról kezdték. Apám ezt képtelen felfogni és a szerencsének titulálja.


Ö soha semmibe nem volt képes belevágni, megvan C+E kategóriája és mikor a szakadék szélén voltunk anyagilag, meg se próbált elindulni.

Inkább közmunkán volt 3 évig.



De egyébként anyagi dolgaimba is folyton beleszól...



2021. szept. 18. 21:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Vannak emberek,akik csak kifogásokat tudnak gyártani.Apukád ilyen. Könnyebb út,mint belevágni valamibe, amihez kell egy kis bátorság, önbizalom. Jobb,hogy nem vele laksz,mert ahogy írtad,rád is ugyanilyen hatással van.

Munka mellett is tanulhatsz, elkezdhetsz burkolni.

Egy ilyen szakma,ha tisztességesen csinálod is aranybánya.

Ráadásul közel sem olyan összetett,mint az autószerelés.Sokkal több pénz kell elindítani egy saját vállalkozást,mint egy burkolónak.

A karzsibbadásra pedig valamilyen mozgásforma akár hatékony megoldás lehetne, beszélj egy dokival erről.

2021. szept. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
7%

És álmodozó, mint te?


Lássuk be, apád ismer. A terveidből semmi nem lett, még a sofőrködést is dobni tervezed.

2021. szept. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%
12# Miért baj, ha valaki felül írja a terveit? Gond akkor lenne, ha nem látná be, hogy az nem megy. Tudja a határait.
2021. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
13, a kérdezőnek csak tervei vannak... Az apja nem pesszimista, hanem ismeri.
2021. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%
Gratulálok, hogy ennyi negativitás ellenére elérted, amit elértél! Apukád valszeg depressziós, vagy az öregség megkeserítette. De ha csak a terveiddel kapcsolatban volt ilyen, akkor lehet, csak attól rettegett, hogy nem lát többet és maga mellé akart láncolni azzal, hogy elveszi a kezdeményezőkészségedet.
2021. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. dec. 14. 07:21
 17/17 anonim ***** válasza:
51%
15 vagyok. Gondolj arra, hogy akármilyen ő, akármennyire szereted, valamilyen szinten le kell róla válnod érzelmileg is. Ez részben sikerült is. Ahogy felnőttél felelős vagy magadért, némi önvédelmet is kell tanusitanod akár ellene is, ha akaratlanul, de ártani akar neked, pl. érzelmi zsarolással. Ettől még szeretheted, lehetsz érte felelős, de pl. nem lehet mindenkit megmenteni. Egy szülőnek baromi nehéz azt elviselnie, hogy a fiókája kirepül, sok pozitívum mellett azért is, mert onnantól neki új értelmet kell találnia a maga életének. Hirtelen sok ideje lett, mert már nem kell téged tutujgatni, ezt nehéz meglépni sok szülőnek, illetve már előre félnek ettől, ezért is akarja sok a kirepülést megakadályozni. Kérdezd arról, hogy milyen hobbijai voltak fiatal korában, ha volt ilyen, ehhez vehetsz neki valami ajándékot, pl. barkácsolás > új fúró, ha épp nincs neki, hogy hátha újra belekezd. De emellett fontos, hogy téged ne nyomjon agyon az ő rossz érzése, ne hagyd, hogy téged akarjon felelőssé tenni a maga rossz érzéseiért.
2021. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!