Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan családtagotok,...

Van olyan családtagotok, ismerősötök, aki öngyilkos lett (fiatalon)?

Figyelt kérdés
Hogy tudtátok feldolgozni? Hogy fogadtátok? Mennyire rendített meg titeket?

2021. szept. 21. 14:07
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
76%
Ismerősöm, kollégám volt. Nem voltunk barátok, de napi szinten beszéltünk, jóban voltunk. Nem rendített meg. Volt-nincs. Bocs, ha kicsit érzéketlennek tűnök emiatt, nem vagyok az.
2021. szept. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
96%
Nekem két kolléganőm is. Szomorú dolog.
2021. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
97%
Nekem egyik legközelebbi barátom. Nagyon nehéz volt továbblépni.
2021. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Voltak előjelek? Ha igen, tudtátok, hogy ennyire súlyos a helyzet?
2021. szept. 21. 14:28
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Egy távoli rokonom, én személyesen sosem találkoztam vele és kisgyerek is voltam, szóval nem rázott meg, szerintem fel sem fogtam, nem is részletezték, gondolom.

Az édesanyja viszont teljesen kiborult, évtizedekkel később sem tudott túllépni rajta, depressziós volt. Ő az anyukájának (vagyis a nagymamának) meg se merte mondani az öngyilkosságot, ő haláláig úgy tudta, hogy az unokája autóbalesetben halt meg, szintén nagyon összetört.

2021. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Egy regi jo baratom nyar elejen lett ongyilkos, 18 evesen. Neha meg most sem hiszem el.
2021. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
27%

Én majd jövő télen leszek az, addigra letelnek a hiteleim, nem akarom azt hátra hagyni.

Nem vicc, ez csak terv.

2021. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
96%

Legjobb barátnőm.

Sajnos tudtam róla, hogy tervezi, de nem tudtam mit csinálni. Mentségemre szóljon (bár nyilván így sem megbocsájtható), hogy 15 voltam. A szüleinek nem szólhattam (legalábbis akkor úgy éreztem) mert mindig toxikusnak és borzalmasnak állította be őket, féltem, hogy ha megtudják hogy baj van, akkor még jobban leszarják vagy megverik.

Az én szüleimnek se mertem mondani (bár utólag kellett volna nekik szóljak), mert féltem, hogy akkor a barátságunkat árulom el.


Nagyjából 2 éven át hallgattam, hogy meg akar halni és mikor hogy tervezi, szóval igazából a végére már én sem vettem komolyan, pláne, hogy több barátnőjének mondta már el ezt. Mikor végzett magával a barátságunk már elhidegült, amiről mindketten tehetünk.


Tudom, hogy hibás vagyok, és pszichológusnál nem csak a gyászt kellett feldolgozzam.

2021. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem.
2021. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
94%
Volt pasim. Már akkor rég nem voltunk együtt, de azért megérintett. Fogalmam sincs arról,hogy mi lehetett a kiváltó ok.
2021. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!