Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időbe tellik, amíg...

Mennyi időbe tellik, amíg kiheverik a családtagok, rokonok, barátok, ha egy szerettük öngyilkosság miatt távozik közülük?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ez a fajta haláleset különösen fájó, mert nem egy külső ok, hanem az illető saját, szabad akarata vezet a halálhoz. Mik járhatnak ilyenkor a többiek fejében?
2011. máj. 25. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán az, hol rontották el, vagy mit nem vettek észre... Kiheverni sosem fogják, az az egy biztos.
2011. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem apám lett öngyilkos 3 éve. hát bizony nem hevertem még ki. nem is fogom.
2011. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
85%

Nem értek egyet azzal, hogy az öngyilkosság "szabad akarat"!

Valami olyan mértékű kétségbeesésbe,kilátástalannak tűnő helyzetbe "kergette",hogy nem talált egyéb "megoldást", képtelen volt látni az alagút végén a"fényt". Nem tudom,mi volt a kiváltó oka e tettnek,ám nem tartom lehetetlennek,hogy a családtagok sejtik vagy tudják ezt.

Lehet,hogy egyiknek-másiknak még lelkiismeretfurdalása is van!


Tedd könnyebbé nekik,hogy képesek legyenek "elengedni" a halott emlékét(pld.édesanyja, testvére), és ha nincs különösebb ok,akkor hagyd,hogy akár gyermekkorú is megélhesse a gyászt!

Kinél mennyi időbe telik,amíg "kiheverik?" Meghatározhatatlan!

Van akinek egy élet is kevés. Van ,aki hamarabb lezárja magában a történetet,mint te...

2011. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha valaki magát okolja érte, az kevésbé. Ha egy gyermek vagy fiatal lesz öngyilkos azt a szülők szerintem soha. Ha egy alkoholista azon meg elég hamar túlteheti magát a család. Én ilyen példákat láttam.
2011. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!