Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégse olyan jó egyedül, mint...

Mégse olyan jó egyedül, mint ahogy hittem?

Figyelt kérdés
Lassan 30éves leszek.10éve örültem mikor elkerültem otthonról,és önálló lehettem.Kapcsolataim voltak,de nem éltem együtt senkivel,el se tudtam volna azt képzelni hogy egy lakásban legyek valakivel.Egy ideje viszont nem tudom mi van velem,de néha megőrjít hogy egyedül vagyok a lakásban.Gyereket nem akarok,de szomorú vagyok mikor arra gondolok hogy milyen jó azoknak akik együtt élnek családban,szeretetben,van kihez szólni,stb.Én is szeretnék minden reggel valaki mellett felébredni..Kezdek idősödni és egyre érzékenyebb leszek,vagy mi van velem?!Vagy megvan annak az előnye is ha valaki egyedül él?Ti hogy látjátok?
2010. aug. 31. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy megvan az előnye, nem kell kihez alkalmazkodni. Ennyi szerintem már elég, de még sorolhatnám.

Amúgy te tudod, ha társat akarsz, még egyáltalán nem vagy öreg hozzá...

Bár szerintem fölösleges.

2010. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%
Megvan annak is az előnye, aki egyedül él, de sokkal hamarabb megunja ezeket az előnyöket, mint a család által nyújtott élvezeteket. Ha van rá módod és partnered, házasodj meg vagy kérdd meg hogy költözzön hozzád.
2010. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy cicát vagy egy kutyát! Amúgy simán találhatnál párt is, de egy állatka is sokat segíthet, ha magányosnak érzed magad!
2010. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én lényegesen fiatalabb vagyok nálad, de mégis átestem már ezen. Fél év alatt rájöttem, hogy "nem jó egyedül". Az ember társas lény, kevés valódi remete létezik. A jelek szerint te sem vagy az.

Viszont ez azt is jelenti, hogy mostanában állsz készen egy valóban komoly, akár együttéléssel járó kapcsolatra. Ha szerelmes leszel, mindenképp vágj bele! Én most együtt élek a párommal és el se tudnám képzelni, hogy egyedül legyek. Sokat veszekszünk, alkalmazkodni kell, sok plusz munkával jár az együttélés. De mert ott van melletted társnak, ezerszer megéri!

2010. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, az egyedüllét ideális esetben csak átmeneti állapot. Többnyire kényszerből élnek az emberek egyedül. Néha persze jó, de egy társat tudni magunk mellett, nagyszerű érzés, sok nehézségen átsegít. Ismerem az egyedüllét hátulütőit is jócskán.
2010. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó egyedül élni, de jobb ha szerzel egy havert/havernőt, vagy egy egyetemistát, hogy legyen valaki melletted. De egy kisállat sem rossz.

Bár 30 évesen is találhatsz párt, de ne mindenáron.

26.L

2010. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha 2 tini gyerekkel élnél 35 nm-en uszva az adóságban akkor se biztos hogy boldogabb lennél, vagy nem lennél magányos. Így legalább nem agodsz azon hogy havi 80e.-ből és a nem létező gytartából hogy eteted öket, és nem nyuznak márkás cucokért.
2010. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"el se tudtam volna azt képzelni, hogy egy lakásban legyek valakivel. Egy ideje viszont nem tudom mi van velem, de néha megőrjít, hogy egyedül vagyok a lakásban."


Két gyakorlatot ajánlok a kiragadott szavaid alapján:

1. próbáld meg elképzelni különböző helyzetekben, milyen lehet egy lakásban lenni valakivel. Kérdezd meg magadtól, hogy most már el tudnád-e viselni valaki más állandó jelenlétét.

2. Önismereted fejlesztésével törekedj arra, hogy jól érezd magad önmagad társaságában. Ez azzal kezdődhet pl., hogy realizálod, te most éppen egyedül élsz, egyedül vagy a lakásban, de ki is az, aki itt egyedül van a lakásban s mihez lenne most éppen kedve.

Hülyén hangzik, lehet, nekem annak idején bevált: sokat kényszerültem egyedül lenni, pl. hétvégéket töltöttem egyedül a koliban, mert mindenki hazautazott, én meg messze laktam, nem volt pénzem. Előbb körbetelefonáltam mindenkit, hátha akad valaki mégis, akivel lógni lehet. Nem mindig volt, pedig széles baráti kört építettem, így hát feladatokat meg programokat találtam ki magamnak. S a sok "belső beszélgetés" nyomán egyszer csak azt vettem észre, hogy már nincs bennem az a feszítő érzés, hogy jaj, jön a hétvége, s megint egyedül leszek. Elengedtem magam, megbékéltem magammal. Szerintem ez is hozzájárult ahhoz, hogy többéves egyedüllét után párt találtam.

2010. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy már annyi "belső beszélgetést" folytattam,hogy néha már úgy érzem hogy bekattanok,nem szeretek már egyedül elmélkedni mint ahogy régen:)Folyamatosan se tudnék valaki mellett lenni,de sokszor jó lenne..Nem marad más,mint az internet,amivel becsapom magam,és azt beszélem be magamnak,hogy mégse vagyok egyedül:)
2010. szept. 1. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!