Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyedül vagyok, sokkal...

Ha egyedül vagyok, sokkal magabiztosabb vagyok, de ha párom van akkor kevésbé. Ez miért alakulhat így? Nem nyomott el egy párom sem.

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 10:41
 1/6 bánomisén ***** válasza:
Talán azért, mert amikor egyedül vagy, akkor tudod, hogy csak magadra számíthatsz és csak magadért tartozol felelősséggel. Ha párosan vagy, akkor már ott a párod is, aki segít, ha kell, meg akire tekintettel kell lenned.
2011. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A párkapcsolat folyamatos kompromisszumokon, és kölcsönös egyetértésen alapszik.

Nem lehetsz épp oly magabiztos ha párod van, hiszen nem egyedül kell döntéseket hoznod, nem csak a Te érdeked számít. Ezért bizonytalannak érezheted magad, mert nem tudod, hogy párodnak tetszik-e amit gondolsz.

Minden kapcsolat így működik, ha egyenrangú a két fél.

Ahol a magabiztosság, /bár szerintem a határozottság jobb szó lenne rá, hisz lehetsz Te attól magabiztos, hogy más érdekét is nézed/ épp úgy megmarad valamelyik félben mint párkapcsolat előtt, ott az egyik fél dominánsabb.

2011. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezeket a párokat valószínű valamiért alul értékeled. Mivel nem érzed magadhoz méltónak őket /valld be, hogy így van!/, nem is érzed magad mellettük biztonságban. Egy olyan férfi, akire felnézel, akit értékelsz, növeli a biztonság érzetedet és az önbecsülésedet.
2011. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En is magabiztosabbnak érzem magamat ha egyedül vagyok, a tajékozódas is könnyebben megy, mert csakis magamra szamithatok.
2011. nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki a kérdést :) Én azóta érzem ezt, mióta beszólongat! Mindig siettet, gyakran nem jó amit én csinálok, pedig amúgy a kapcsolatunk elején felnézett rám! Most már okosabbnak érzi magát nálam és mivel én nem szeretek veszekedni, ráhagyom..ez növeli az önbizalmát, az enyém meg a sárban van. Persze Ö mit sem tud erről, mert nem mutatom, mert megcáfolná, ha elmondanám neki. Én már jobban érzem magam egyedül, mint vele. Itthon jó, csak társaságba ne kelljen vele menni :)
2011. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg pont fordítva érzem ezt a dolgot...ha a párom velem van akkor sokkal magabiztosabb vagyok és nem azért mert gyenge vagyok vagy mert nem tudok önállóan gondolkodni,hanem azért mert ketten úgy érzem ha ketten össze rakjuk az erőnket akkor sokkal többre viheti 2 ember és úgy gondolom aki csak egyedül állja meg a helyét az utána nehezebben talál párt mert kinek kell egy magának való törtető aki a másiknál többre tartja magát és a másikat csak teherként éli meg??Szerintem ilyen ember nem kell senkinek.....
2011. nov. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!