Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg, hogy...

Hogyan értessem meg, hogy szeretek itthon lenni egyedül és dolgozni is itthon? Miért "kéne emberek közé mennem"?

Figyelt kérdés

Nekem az álmom vált valóra ezzel és mindig is ezt terveztem, dolgoztam már ~20 évet másoknak, aztán tavaly végre beköltöztünk Párommal az új otthonunkba és azóta csak itthon vagyok a kutyámmal, de minden percét élvezem! Van egy kis vállalkozásom aminek a bővítésén dolgozom és természetesen szoktam "emberek közé menni" mert minden nap főzök így gyakran járok boltba is, van családom és pár barátnőm akik rendszeresen meglátogatnak és ennyi bőven elég! Sokszor kell ettől több kontaktusban lennem emberekkel, mert Pàromhoz is járnak elég sokan, de ez például már sokszor nehezemre is esik. Ettől is még sokkal magamnak valóbb vagyok. Visszagondolok, hogy az összes munkahelyemen mindig is elkülönülő, nem bratyizós fajta voltam, de szánt szándékkal, mert egyszerűen ilyen vagyok és voltam mindig is... Akkor miért kapom ezt meg már nem először, hogy menjek emberek közé? Tegnap azért kaptam ezt meg, mert az egyik családtagom beugrott és valamire igen bunkón válaszolt... majd amilyen az adjon isten olyan volt a fogadj isten. S erre is megkaptam utána, hogy menjek emberek közé, pedig 100% biztos vagyok benne, hogy igazam volt és nem értem, hogy lett az itthoni boldog életem egy ilyen támadási felület.

Meg hogy "elmagányosodom". Mondtam nem vagyok magányos.:) Ő nem is ezt mondta.🤷

Én elhiszem, sőt tudom, hogy ezt az életvitelt az emberek többsége nem bírná, sokan mondják, hogy "megbolondulnának itthon" de ezt sose értettem, persze elfogadom, hogy más más. Én már a nem saját otthonban is élveztem minden egyedül töltött percet, sose unatkoztam, hát akkor itt az újban pedig még jobban imádok itthon lenni és még több tevékenykedni való van.:) Nem értem mi a gond. Ti értitek?


2021. szept. 30. 07:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
77%

"persze elfogadom, hogy más más"

Akkor mi a kérdés? Egyszerűen ne foglalkozz vele, hogy mások mit mondanak. Ők úgy gondolják. Jó. Attól még te gondolhatod és csinálhatod máshogy. De ha tényleg elfogadod, hogy ők mások, akkor mi értelme kérdést kiírni róla?...

2021. szept. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Én elfogadó emberként elvárnám, hogy Ők is elfogadjanak és megértsenek, legalábbis ne támadjanak. Csak mivel valóban nem mindenki ennyire empatikus, arra próbálnék rájönni, hogy hogyan tudnám megértetni!? Mondhatod, hogy könnyű kizárni a családod véleményét, de egyrészt ez nem igaz, mert beárnyékolja a boldogságom, másrészt megnyugtatni is szeretném Őket, mert nyilván ha úgy gondolják nem jó ez az életvitel, meg elmagányosodom meg ilyenek, akkor aggódnak a semmiért. Holott nyilván azt szeretném, hogy a valóságot lássák, hogy amit terveztem, amit álmodtam, minden sikerült egyszerre és ez így van jól, nagyon jól.
2021. szept. 30. 07:35
 3/38 anonim ***** válasza:
96%
Miért gondolja a téveszmés rokon, hogy nem jársz emberek közé. Jársz. Barátaiddal, boltba. Ő talán bulizik minden nap?
2021. szept. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
99%
Nekem rengeteg rokonom van, mégsem járunk össze, de eszemben sincs, hogy a véleményükön rágódjak. Szintén itthon dolgozom, előtte évtizedekig munkahelyekre jártam be, ún. társasági ember voltam, de abszolút nincs rá igényem ismét. 3 havonta elkaptam valamit, amióta itthonról kisvállalkozom, alig voltam beteg.
2021. szept. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is meg szokták jegyezni, de nem érdekel. Tudod, miért? Mert nekem tényleg jó így. Te meg jó eséllyel becsapod magad, ezért érint érzékenyen, hogy talán igazuk lehet. Majd ha biztos leszel magadban, nem érdekel, ki mit mond.
2021. szept. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
98%

Kit érdekel a véleményük? Te magad írod, hogy boldog vagy így.

Én is itthonról dolgozom, kiválóan megvagyok így, utalnék bentről lenni.

2021. szept. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
98%
Én hasonlóan élek, mint te, a húgom meg beteg, ha naponta nem találkozik a "barátaival" és mennek valamerre. Jó 20 éve próbálom meggyözni, hogy nekem ÍGY jó, de most már oda jutottunk, hogy gyakorlatilag nem tartom vele a kapcsolatot, mert minden találkozáskor ezen lovagol, nekem meg erre nincs szükségem.
2021. szept. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Hozzám legközelebb álló rokonról van szó,aki kb.az egyetlen akinek kicsi koromtól adok a szavára! Ha nem így lenne elhihetitek, hogy pont letojnám, mint az esetek 99%-ban. Ráadásul Párom szerint is "el kéne MENNEM dolgozni", valamiért szerinte se jó, ha továbbra is itthonról nyomnám. Akkor hogy a viharba ne rágódjak ezen és ne érezzem azt, hogy beárnyékolja a boldogságom ez a nézetkülönbség? Mikor a két legközelebbi emberről derült ki, hogy így vélekedik?

Nem fogok belekényszeredni egy olyan munkába, amit nem szeretnék, nem fogok változtatni azon, amit nagy nehezen és sokára sikerült elérnem és a terveim sem másítom meg. Csak persze, hogy elszomorít, hogy ahelyett hogy együtt örülünk, szerintük ez nem annyira jó. Mindegy majd csak megértik idővel. Köszi a válaszokat.

2021. szept. 30. 08:23
 9/38 anonim ***** válasza:
80%

Hogyan értessem meg, hogy szeretek itthon lenni egyedül és dolgozni is itthon?


Sehogy. Le kell sz3rni mit gondolnak, mondanak mások.

Nekem is olyan munkám van hogy otthon lehetek, a macskáimmal.

A környékbeliekkel nem beszélek mert látszatra is rosszindulatú pletykás f4szoknak tűntek első perctől, és azok is. Visszahallottam már hogy eltartott vagyok, egész nap nem csinálok semmit csak otthon vagyok “pEdIg GyErEk SiNCs"!!

Ezért amúgy irigyek is az asssszonykák, látni a tulok fejükön 😂

Én ki se magyarázom a dolgokat. Nem kell győzködni senkit se szerintem. Amúgy is, semmi közük hozzá mit csinálsz.

Gondolj arra hogy sok ember még rossz kapcsolatban is benne marad mert fél a magánytól. Az ilyeneknek aztán mondhatod hogy jól elvagy otthon magadban, nem hiszik el soha.

2021. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
98%
Miert kellene megmagyarazni masoknak azt, hogy neked miert jo?
2021. szept. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!