Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fel lehet dolgozni azt, hogy...

Fel lehet dolgozni azt, hogy éveket pazaroltál egy kapcsolatra aminek kudarc lett a vége?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy igen. idő kérdése.
2010. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha más látókörbe helyezed a dolgokat. Például, hogy semmi sem történik az életben ok nélkül. Minden, ami velünk történik, egy lecke, hogy tanuljunk belőle. Vond le a konzekvenciákat és lépj tovább. Nem pazaroltál el semmit, ezt kellett megélned.
2010. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan ismerősöm aki 8 évet fektetett egy kapcsolatába, 25 évesen szó szerint kidobta a pasi az utcára...

azóta eltelt pár év és most végre menyasszony és boldog:)

2010. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az időt sajnálod, amit "elvesztegettél", vagy pedig az bánt, hogy vége van?


Ha az a baj, hogy vége lett, azt előbb vagy utóbb fel fogod tudni dolgozni, és tovább fogsz tudni lépni. Lehet hogy fáj még, de az idő tényleg sok mindent megold.


Viszont ha az elvesztegetett időt sajnálod, akkor csak azt tudom javasolni, hogy próbálj másként gondolni a kapcsolatra. Az, hogy vele voltál nem volt feltétlenül időpazarlás. Ha évekig együtt voltatok, akkor gondolom szeretted. Gondolj arra, hogy mennyi szép közös pillanatotok volt, mennyi mindent átéltetek együtt. Ne arra gondolj, h feleslegesen voltatok együtt, hanem arra, hogy sok tapasztalatot szereztél mellette.

2010. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni kell belőle. Azért történt, mert nem volt kellő ön- és társismereted. Ha nem javítasz ezeken, a köv. kapcsolatodban ugyanezeket a hibákat fogd elkövetni, ideértve azokat a dolgokat, amik miatt a kapcsolatod tönkrement, ideértve azt, hogy olyan ember választottál, akivel nem működött, és ideértve azt is, hogy nem léptél ki belőle időben, mert a) féltél az egyedülléttől vagy hogy nem lesz jobb, vagy mert b) reménykedtél benne, hogy megváltozik.
2010. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen, hisz nem sokan vannak, akik az első hosszabb kapcsolatukat házassággal zárták, és azóta is boldogan élnek, amíg meg nem halnak.

Idővel majd másképp látod. Vond össze az eddigi hozzászólásokat. Emlékezz csak a szépre, a hibákból pedig tanulj, mert a javadra válnak.

2010. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindegyik hozzászólás hasznos és igaz :)
2010. szept. 1. 14:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kapcsolat nem egy project aminek sikeresnek kell lennie és véghez kell vinni... Ezzel szerintem elmondtam mindent...
2010. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszer azt olvastam, hogy egy szakítás fázisai megegyeznek a gyász fázisaival,tehát kell idő míg feldolgozod, de menni fog.

A fázisok:

-sokk:alig akarod elhinni,őrültségekre is képes vagy fájdalmadban

-kontroll: rájössz, hogy kontrollálnod kell magad,fel kell dolgoznod

-kritikus fázis: harag,de ugyan akkor nem tudod már magad kontrollálni és elhanyagolttá válhatsz

-megszokás,feldolgozás, ami csak idővel és erővel sikerül

2010. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ilyenkor az a legrosszabb, hogy leginkább magadat okolod, hogy miért nem láttad előbb, h hülye vagy, és felesleges együtt lenni a pároddal.

legalábbis én így éltem meg.

egyébként fel lehet dolgozni, de a seb egy egész életre megmarad.

ha lesz egy olyan párod, akivel érdemes együtt lenni, akkor feledtetni fogja az a rossz érzést, amit most érzel.

2010. szept. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!