Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátomnak meghalt a nagymam...

A barátomnak meghalt a nagymamája, nem ismertem se őt, és a családját sem teljesen. Mit tegyek a temetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A barátom anyukáját nem ismerem egyáltalán, az apukájával találkoztam kétszer, a hugát ismerem. A barátom a szüleivel lakik, 2 éve vagyunk együtt, én még otthon náluk nem voltam (személyes traumáim miatt). Úgy gondolom, hogy el kellene mennem a temetésre, a barátom miatt, csak nem tudom, hogy legyen. Nem lenne kínos ilyen helyzetben megismernem a családja többi tagját, főleg az anyukáját aki nagyon le van törve. A másik kérdés pedig az, hogy nem sok temetésen voltam, hol kéne álljak? Hogyan lehetne kevésbé kellemetlenné tenni ezt a találkozást/megismerkedést a családjával? Nagyon bűntudatom is van...

2021. okt. 21. 11:09
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha két évig nem találkoztál az anyukájával, akkor ne a temetés legyen az első alkalom. Így, hogy nem mutatott be otthon, nem igazán számítasz családtagnak. Várj pár hetet, amíg kicsit jobban lesz s akkor látogassátok meg és fejezd ki a részvétedet.
2021. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
97%
Nem ismered személyesen az anyukáját, ha el is mész a temetésre, akkor a tömegben állj, a többi gyászoló között, ne a család mellett. Szerintem.
2021. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Ő beakart mutatni és akart volna vinni haza, én nem voltam rá képes, és emiatt is érzek bűntudatot. Nem tudom hogy legyen
2021. okt. 21. 11:16
 4/53 A kérdező kommentje:
A családja tud rólam és ha nem is naponta de hetente többször mondogatták neki már nagyon régóta hogy megakarnak engem ismerni
2021. okt. 21. 11:18
 5/53 A kérdező kommentje:
#1 válaszoló, valamilyen szinten korrektnek tartom ezt, de ha a barátom nagyon szeretné hogy ott legyek akkor mit csináljak?
2021. okt. 21. 11:21
 6/53 anonim ***** válasza:
96%
Ha szeretnè, menj el szerintem. Akkor úgy is mondja otthon a szüleinek, hogy menni fogsz. Nyilván nem a te èrkezèsed lesz a fő téma, de egy másik alkalomkor majd elmègy ismerkedni. ( nem az 1-es vagyok)
2021. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen esetben én inkább nem mennék el.

Tényleg fura lenne, ha ott mutatnának be a családnak.

Ha mindenképpen menni akarsz, akkor hátul állj meg, ne elől a családtagok és legközelebbi barátok között.

2021. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
96%
Az 1-es (és a 2-es) válaszoló vagyok, szerintem ha kifejezetten szeretné, hogy ott legyél, akkor persze menj el, de én akkor sem a család mellé állnék, furcsa lenne ott egy idegen úgy, hogy az elhunytat sem ismerted. A szertartás alatt a nem közeli rokon gyászolók közt lennék. Diszkréten részvétet nyilvánítanék, de ennyi. A barátod anyukája így is nagyon szomorú lesz, megrendülve, kisírt szemmel, szerintem nem ott kellene bemutatkozni.
2021. okt. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Pont ma reggel kért meg a barátom hogy menjek el vele egy nagyon jó régi barátja mamájának a temetésére (nem ismerem sem a barátját, sem neki a mamáját) csak ebből következtetek rá, hogy szeretné, hogy ott legyek az ő mamája temetésén is, csak nyilván nem fogja erőltetni.
2021. okt. 21. 11:46
 10/53 anonim ***** válasza:
95%
Ebből egyáltalán nem következik az, hogy azt szeretné, hogy az ő nagyijának a temetésére is elmenj. Biztos nem így képzelte a bemutatást... De a legegyszerűbb, ha megkérdezed őt magát, ő pedig az anyukáját és utána aszerint cselekszel.
2021. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!