Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzhetném meg anyut?

Hogy győzhetném meg anyut?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy jövőre megyek 9.-be.Mindenképpen egy másik városba(kb.30km innen) szeretnék járni suliba,mert itt egy normális iskola van,ott meg rengeteg.Ráadásul ott van az a suli is,ami sokat segítene a további életemben,mivel divat és stílus tervezőnek készülök.Na de ez nem lényeg.A hangsúly azon van,hogy szeretnék menni...de anyum nem engedi.Azt mondja,az is sokba kerülne,hogy mindennap vonatozzak,és a kolesz is sokba kerülne.Meg,hogy én nem vagyok olyan,akinek megszabhatják,hogy mitcsináljon,mikorra menjen haza,mennyit gépezhet,és hogy nehéz lenne nekem a koliba.De a fő ok a pénz.Tény,hogy nem a legfényesebb az anyagi helyzetünk,de azért mégis csak a továbbtanulásról van szó.Szerintetek?Mondjak le a koleszról,a suliról,meg mindenről?Nem lehet semmit csinálni?

14/L


2010. szept. 2. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát egy diákbérlet nem egy nagy összeg. Egy 25km-es felénk 1800 FT. Szerintem nem is feltétlen kellene koleszba menned, 30km az még a tűrhető kategória szerintem.
2010. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sztem is kibírható nem is értem h jött ide a kollesz és am is csak 14 éves vagy nem is engedném a gyerekem 14 évesen koleszba. A vonat 30 km-t meg tesz max bő egy óra alatt a diák bérlet meg kedvezményes. így belegondolva én is utazok egy órát a sulimba csak én busszal és villamossal nem vonattal szall nem is értem mi a gond...
2010. szept. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érd be azzal amid van.Ne vidd el a pénzt azért mert Neked most feltétlen oda van kedved "költözni".Nem hiszem hogy a körzetedben nincsen olyan iskola ami megfelelne Neked.
2010. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi simán meglehet engedni. Egyébként max 40 perc lenne az út, egyáltalán nem sok. Csak nagyon megterhelő lenne, mindennap 5-6 óra körül kelni.. hát, nagy vállakozás.
2010. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy diákbérlet max 3000 Ft lehet. Vagy kevesebb. Nem tudom pontosan, de nem egy nagy összeg. A koránkelésről meg tudnék mesélni. Fél hatkor kell elindulnom itthonról, h beérjek normálisan az iskolába, úgy, h ne keljen rohannom. Pedig Pesten lakom, és ide is járok suliba, csak olyan a tömegközlekedés, és nekünk előbb is kezdődnek az órák. Tehát kicsit előbb kell lefeküdni este, de ki lehet bírni. Még hasznos is, ha megszokod, mert dolgozni is korán kell majd menni. Szóval ezek nem lehetnek indokok. Szerintem anyukádnak az a baja, h messze leszel tőle, és félt. Még van pár hónapod az iskolaválasztásig, (ha nyolcadikos vagy) így van még időd megpuhítani anyukádat. Sok szerencsét!
2010. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!