Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elviselni a tudatot...

Hogy lehet elviselni a tudatot, hogy a szüleitek nem válnak el (pl nem tudna hova elkoltozni egyikük), de kikészítik egymást?

Figyelt kérdés
Ez már hosszú évek óta megy, de egyre rosszabb, nagyon toxikus a hangulat otthon sokszor. Már nem otthon lakom, de ettől még rossz érzés tudni /látni mi megy... Állandó veszekedés, kiabálás, anyumnak szorongásos tünetek stb... :( Megmenteni nem lehet már a kapcsolatot (hosszú, hogy miért), katasztrófa az egész.

2021. nov. 2. 06:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
pszichologus kellene valamelyiküknek, vagy mindkettőnek
2021. nov. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Én ilyenben nőttem fel. Nem nagyon lehet mit tenni. Elviselni csak úgy lehetett, hogy ahogy anyagilag megengedhettem magamnak, elmentem.

Egyben egyben egy húron pendültek, ha valakit támadni kellett (pl. Engem) akkor nagyon összetartóak voltak. Vagy ha a szomszédot kellett utálni, vagy épp az exemet.

2021. nov. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nálunk apa olyan, aki nagyon negatív, meg energiavámpír:(
2021. nov. 2. 07:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám szülei elváltak és szerintem e miatt nem akarnak elválni. De nálunk is nagyon rossz a helyzet, állandó veszekedések...stb.

A tudatot elviselni elég nehéz, gondolom már te is elmondtad nekik csak süket fülekre talált, hogy ez így nem egészséges se nekik se neked.

Próbáld ignorálni, vagy ha benned még nem veszett el a remény, akkor próbálj segíteni nekik.

2021. nov. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Már nem otthon lakom - akkor?


Én sem lakom otthon és már messze nem érdekel a vitájuk, meg az energiavámpír szülőm. Készítsék ki egymást, ha változtatni-költözni egyik sem hajlandó, lesza...


Nem veszem a nyakamba két tehetetlen, vergődő ember sorsát, mert nem az én dolgom.

2021. nov. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Költözz el amint tudsz és élj saját háztartásban, máris nem fogod őket hallani stb.
2021. nov. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Engedd el. Felnőtt emberek, úgy teszik pokollá az életüket ahogy akarják: még jó hogy nem kell már tűrnöd a fa.szságaikat.
2021. nov. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

07:15-ös válaszoló elmondtam persze, sokszor kérdeztem mi a fenének vannak még együtt.


Tudom, hogy nem az en dolgom már ezzel mit kezdeni, csak sajnalom, főleg anyukámat. Ő nem egy savanyú ember de apám miatt nagyon ki van már.

2021. nov. 2. 08:24
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha kilenne, elválna: de nem teszi.
2021. nov. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Az én szüleim is így éltek, amint tehettem elköltöztem albérletbe. Én utána már nem foglalkoztam velük, mert megvolt a magam baja, és úgy gondoltam, hogy mivel felszabadult a gyerekszoba anyunak, talán kibírják egy lakásban, ha külön lehetnek. De sajnos apám alkoholista lett. Az évek folyamán teljesen kinyírták egymást. Apám rákos lett, 15 évvel ezelőtt meghalt. Most anyám rákos. :( Szörnyű életük volt, gyűlölték egymást, de annyira egymásra voltak utalva anyagilag.

Sajnos Te nem tehetsz semmit, hacsak nem biztatod őket a válásra. A közös lakást el lehet adni, felvenni mellé hitelt, és újrakezdeni külön. Tudom, hogy ez lehetetlennek tűnik, de muszáj megtenniük, ha nem akarnak valamilyen csúnya betegségben meghalni. Ez nem lehetetlen, sok ember válik el, kisgyerekkel is, és talpra állnak.

2021. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!