Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamával együtt élés. Ti...

Nagymamával együtt élés. Ti hogy bírtátok?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk egy 1,5 szobás lakásban.3-an is elférünk és végülis semmi gond nincs a nagyival(párom nagymamája).Kedves,nem köt bele mindenbe,eddig segített amiben tudott.Pár éve eladta a lakását,most a kertjében él kint az élettársával,ott sem rosszak a körülmények,de télen nem akarjuk,hogy kint maradjon,mert már nem fiatal és ha bármi történik vele...szóval felajánlottuk,hogy jöjjön be hozzánk lakni erre a pár hónapra (az élettársa a lányához megy),kicsit tartok tőle.Együtt lakni megint más,mint hogy ismerem és jól kijövünk,de soha nem éltünk együtt.Segítene is:bevásárolna és meg is főzne,kimosna.Mi mindketten dolgozunk+én levelezőn egyetemista vagyok.
2010. szept. 4. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy nőttem fel, hogy a dédnagymamám is velünk élt (anyukám nagymamája), bár ötszobás házban, nem ilyen kicsi lakásban. Soha semmi baj nem volt vele, kedves és aranyos volt, sokat mesélt, rengeteget segített, hétköznap, amikor a szüleim dolgoztak, mindig ő főzött ebédet, a szilvásgombóca például isteni volt.
2010. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én együtt lakom a nagyimmal.

Nagyon szeretem őt, és rengeteg mindent megtesz nekem, de néha nagyon nehéz vele...Sokszor értetlen, könnyen megsértődik olyan dolgokon amiket nem is úgy értettem. Pl múltkor váaároltam egy drágább fajta csokit és mondtam hogy kóstolja meg. Vett belőle, de hozzátettem hogy azért ilyen finom mert drága volt. Hát erre felkapta a vizet hogy ő nem eszik belőle többet, meg én irigy vagyok stb. Meg az enyém sokszor azt csinálja, hogy ha valamiért mérges vagyok és úgy válaszolok, akkor napokig nem szól hozzám...Tényleg ez a nem szólok a másikhoz dologgal iszonyúan fel tud húzni...


szóval a lényeg: nehéz, de össze kell csiszolódni.

2010. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Végső soron, ha eddig kedves, aranyos, nem kötekedő néni volt, ezután biztos nem derül ki, hogy egy sárkány.

Úgy veszem ki a soraidból, hogy a néni is szívesen megy hozzátok, nem hiszem, hogy gond lesz vele.

Ha pedig mégis rossz természetű, akkor valahogy kibírjátok azt a pár hónapot, és többször ne tegyetek ilyen ajánlatot.

2010. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pároméknál(a szülői házban) már többször is lakott,főleg mikor a lakást eladták és a kertbe még nem tudott kiköltözni.Ők azt mondták,hogy semmi gond nem volt.Néha okoskodott bizonyos dolgokban,de ráhagyták és ennyi.Nagy problémákról nem számoltak be,de persze kisebbek mindenhol vannak,így gondolom nálunk sem lesz zökkenő mentes minden,de személy szerint és kedvelem és jól kijövünk.
2010. szept. 4. 21:30
 5/8 anonim válasza:
62%
én gyakran látogattam a mamámat. majdnem minden nap ott voltam. amikor beteg volt akkor mindig vittem neki lekvárt. voltak vicces eseteink is:D pl. egyik nap nagyon nagy volt az orra:D gondoltam biztos náthás. odamentem hozzá erre meg megevett. csak akkor derült ki hogy az a farkas volt amikor kivágott a vadász a hasábol.:D
2010. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem anno nagyon zavart, amikor váratlanul hozzánk költözött a férjem nagymamája. Mi akkor már 15 éve önállóan éltünk a saját házunkban a gyerekeinkkel, csak magunkban, ezért nekem nagyon furcsa volt, hogy egyszer csak átalakult az otthonunk egy Big Brother házzá...


Folyton a nyomomban volt a mama pusztán jó szándékból, mert mindig mindenben segíteni szeretett volna, de ez sokszor nem öröm, inkább zavaró egy felnőtt, önálló ember számára. Nem igazán élveztem, hogy állandóan ott van mellettünk valaki, amikor esetleg magunkban szerettünk volna lenni. Gyerekként valószínűleg élvezetes együtt lakni egy nagyival, de önálló felnőttként már nem annyira jó.

2010. szept. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 timitimea válasza:
haaat en is nagyimmal elek egy udvarban....igaz nm egy hazban...nki kulon vn konyha szoba budi....nagyon szeretem es sok mindent csinal es mesel...de haat neha ossze is veszek vele mert sokszor nm ert eggyet velem..pl:ruhakban, frizurakban de maskepp olyan mintha baratnom lenne!!!!
2010. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak jó lehet, az ember általában jobban kijön a nagyszüleivel, mint a szüleivel. És a segítség is jól jön, amit egy nagyszülő általában nagyon szívesen ad. És sokat lehet tőlük tanulni.


Annyi, hogy türelmesnek kell lenni, nem rászólni mindenért (mit hol vesz, mit hova rak, stb.) - el kell fogadni, hogy neki megvannak a maga szokásai, és ha mindenért cseszegeted, rosszul fog neki esni! A nyomodban van - csak jót akar! (Ha kettesben akartok este maradni, ezt szépen el lehet mondani, meg fogja érteni!) Sokat kérdez, sokat beszél - válaszolj türelmesen!


Olyan szomorú vagyok, amikor olyan embereket látok,akik lekezelően bánnak/beszélnek a nagyszülőjükkel. :(

29/N

2010. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!