Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, ha azért...

Mennyire normális, ha azért akarom házasság után felvenni a feleségem nevét férfiként, mert apámat is úgy hívták mint engem?

Figyelt kérdés
Én vagyok a negyedik Gipsz Jakab a családban dédapámtól kezdve. Apa nagyon jó ember volt, nagyon sokat segített nekem. De egyrészt emiatt néha önazonosság problémáim vannak. Mennyire fura, ha többek között emiatt házasság után kötőjelesen felvenném a feleségem nevét pl. Gipsz-Malter Jakab lennék utána, ha pl. egy Malter Luca nevű lányt vennék el. Illetve szerintem ez egy szép egyenlőséget kifejező gesztus lenne a feleségem felé.

2021. nov. 14. 22:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
A te neved, a te döntésed, még csak meg se kell indokolnod.
2021. nov. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
100%
Megteheted! Már nem azt a világot éljük, hogy a ükunoka is Gipsz Jakab legyen! Régen sokat adtak erre...fiú legyen...csak egy legyen...
2021. nov. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, csak nyugodtan. (Szerintem ritka hülye szokás a szülő vagy közeli rokon után keresztnevet adni a gyereknek, de ez persze csak egy vélemény.)

De valóban úgy lenne talán a legjobb, legelegánsabb, ha a feleségedet is Gipsz-Malternek hívnák a házasság után. Gipsz-Malter Jakab és Gipsz-Malter Aranka. Majd aztán a gyerekeitek is ezzel a vezetéknévvel lennének anyakönyvezve, gondolom.

2021. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
45%
Mekkora problémák
2021. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
92%

Számomra fura, hogy az tök normális, ha a nő veszi fel, de a ferfinal mindenki kiakad.

Szerintem nyugodtan vedd fel, ez a te döntésed.

2021. nov. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a gesztust én nőként biztosan nagyon nagyra értékelném
2021. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
70%
Számomra meg az a fura, hogy nem akad ki rajta mindenki, és te mégis azt írod, hogy mindenki kiakad rajta 🤣
2021. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Normális, teljesen rendben van, tedd ezt, ha ezt szeretnéd!
2021. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem legtöbben röhejesnek tartanak, bocsi. Tudom hogy anonim fórumokon mindenki haladó gondolkodású de eddig egy ilyen esetet láttam és meg a Facebookon is kapott cikizest kommentben..
2021. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van, hogy szeretnéd magad megkülönböztetni. Inkább azon gondolkozz, ha fiad lesz az is Gipsz Jakab lesz? Mert ez tuti elvárás lesz a család felől...
2021. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!