Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, ha azért...

Mennyire normális, ha azért akarom házasság után felvenni a feleségem nevét férfiként, mert apámat is úgy hívták mint engem?

Figyelt kérdés
Én vagyok a negyedik Gipsz Jakab a családban dédapámtól kezdve. Apa nagyon jó ember volt, nagyon sokat segített nekem. De egyrészt emiatt néha önazonosság problémáim vannak. Mennyire fura, ha többek között emiatt házasság után kötőjelesen felvenném a feleségem nevét pl. Gipsz-Malter Jakab lennék utána, ha pl. egy Malter Luca nevű lányt vennék el. Illetve szerintem ez egy szép egyenlőséget kifejező gesztus lenne a feleségem felé.

2021. nov. 14. 22:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem érdekel
2021. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Utoljára óvodában érdekelt, amikor csúfoltuk egymást, hogy kinek mi a neve.

Felnőtt ember vagy, te tudod, rád van bízva, magánügy.

2021. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
87%
19es, mi ezen a röhejes?
2021. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem teljesen rendben van az, hogy felveszed a párod nevét, mindegy, milyen megfontolásból, de biztos lesz pár begyöpösödött paraszt, aki emiatt vagy kiröhög (mert "mi van, csicska? b...i vagy?"), vagy kiakad rád, mert "páros lábbal tiprod a szép magyar hagyományokat".Át kell gondolni, hogy ilyen véleményekre akarsz-e adni, vagy mennyire tudnád őket elviselni.
2021. nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
77%

23 én nem mondtam hogy röhejesnek tartom, csak hogy a legtöbben annak tartják.

Mondjuk én is feleslegesnek gondolom. Ma úgyis az az új vonal hogy a nő is minek vegye fel a férje nevét, nem?

2021. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért tartanák röhejesnek? Még mindig nem válaszoltál rá értelmesen.
2021. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
70%

#13, nem Aranka, hanem Anna ;)


"Majd aztán a gyerekeitek is ezzel a vezetéknévvel lennének anyakönyvezve, gondolom"

És ha a gyerekük, Joci hozzámegy Glett Irénkéhez, Glett-Gipsz-Malter Joci lesz, vagy akkor már nem lesz névcsere? Vagy ez hány generációig mehet? Nem kéne előbb-utóbb elhagyni a név egyik felét, ha aztán fel akarja venni a párjáét?

2021. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
27: jogilag le van fixálva, hogy egy embernek csak két vezetékneve lehet, így akkor a 3-ból ki kell választani kettőt.
2021. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!