Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor jön el az...

Szerintetek mikor jön el az ideje a családalapításnak ?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül arra vagyok kíváncsi, hogy mondjuk 27-28 évesen hanem arra ,hogy szerintetek minek kell meglennie hozzá , hogy biztos legyen az alapja. Mondjuk saját lakás, egy X millió forint? Anyámmal beszélgettünk nem olyan régen, hogy egy ismerőse lánya 23 éves és már van egy éves gyerek én meg 25 vagyok és fogytán van az időm ,mert szerinte 35 felet már nem igazán éri meg. Kicsit úgy szarul is esett amit mondott, mert én úgy vagyok vele, hogy semmire nem szeretnék gyereket be vállani meg talán 25 évesen nem vagyok elkésve sehonnan
2021. nov. 15. 16:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Stabil párkapcsolat, lakhatás.
2021. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Az előzőhöz: biztos munkahely.
2021. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Én albérletbe szültem mindkét gyerekemet, megtakarítsunk volt, mert házra gyűjtöttünk közben. Nem gondolom úgy, hogy felelőtlen lettem volna, vagy pedig az albérlet miatt rossz szülő. De 33 voltam, mikor a saját (hiteles) házunkba be tudtunk költözni. Én ezt tudtam is, hogy ennyi időbe fog telni, ahogy azt is, hogy nem 35 évesen szeretnék elsőnek anya lenni.

A párkapcsolati tényező nálunk 7 év kapcsolat volt, ebből ötöt együtt is éltünk, mikor terhes lettem.

Szerintem 5 év az az idő, ami után már vállaltam volna, ha épp úgy alakultak volna a dolgok.

2021. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%
Soha a gyerek csak arra való hogy tönkre tegye a kapcsolatot.
2021. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem stabil munkahely mindkét félnek, biztos lakhatas, tartalék és szándék a gyerekvállalásra. Meg persze egy jól működő párkapcsolat.

Szerintem a legtöbb esetben ez nem teljesül,de ez mindenkinek a magánügye.

Én a részemről nem mernék kevésbé biztos munkahellyel, lakhatassal és szar kapcsolattal gyereket vállalni. Az senkinek nem jó.

Lehet persze mondani, hogy ez túl sok elvárás, meg felnő enélkül is a gyerek.

Igen, én viszont nem szeretnék azon stresszelni, hogy a tulaj bármikor kivághat az utcára az albérletből, vagy a bank viheti a fejünk felől a házat, mert akkora a törlesztő, hogy nem tudjuk fizetni gyerek nélkül sem.

A párkapcsolat minősége is fontos, köztudott, hogy a gyerekvállalás a stabilabb kapcsolatokat is megedzik.

2021. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%

Stabil anyagi háttér, értek ezalatt egy stabil és jól/jobban fizető munkahelyet ahol már vagy valaki és/vagy valamilyen befektetésből jövő passzív jövedelmet. Ingatlan, részvény, betársulás egy startup cégbe.. akármi amit megtudsz engedni magadnak.


Lehet bármilyen stabil a kapcsolatod, abból nem veszel családi autót, házat, iskolázod be a gyereket majd később küldöd egyetemre stb.


25 évesen még semmivel sem vagy elkésve, bár ha jól sejtem még a fent felsorolt irányokba lépéseket nem tettél.

Ezekhez sok-sok év és rengeteg munka kell, tehát a te esetedben ha most elkezded szerintem olyan 35 éves korodra egy mondhatni stabil anyagi hátteret kitudnál alakítani a gyerekvállaláshoz.

Ne adj annak a szavára aki szerint 35 évesen túl öreg lennél a gyerekvállaláshoz. Minden magasan végzett és/vagy magas pozícióban, bérkategóriában lévő ember ezt az utat járja végig és nagyjából ennyi évesen vállal gyereket.

De legalább a boltban nem kell számolgatnia mit vegyen, nem kell folyamatosan azt mondania a gyerekének, hogy bocs nem engedhetjük meg magunknak, nyaralás náluk nem csak tabu és ha oda jut a gyerek simán mondja neki jó bökj rá egy egyetemre és oda mész, támogatlak az albérletben.

2021. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Igen. Nem kell meglennie a teljes egzisztanciának viszont neked is meg a párodnak is stabilnak kell lennie mind személyileg mind pénzügyileg.

Az nem rossz hogy lakást béreltek.

Sajnos ez a Magyar valóság hogy megfizethetettlen a saját lakás vagy ház.

Meg a gyerek is túléli hogy nem rögtön kapja meg a játékkonzolt vagy a mobiltelefont. Nem ez számít a boldogsághoz.

Viszont ne éhezzenek, ne legyen az hogy nincs stabil munkátok vagy nem jöttök jól ki egymással és azt kell lássák hogy folyton veszekednek a szülők.

2021. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%

2: feltételeztem, ha stabil lakhatás van, akkor már munkahely (pénzforrás) is

3: egy normális albérlet nálam már stabil lakhatás


1. voltam

2021. nov. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Fontos egy olyan párkapcsolat amire lehet alapozni. Szerintem kell még hozzá egy bizonyos egzisztencia is, de itt nem kell okvetlenül középvezetői szintekre gondolni. Csak hogy ne az legyen, hogy ha bármi van apukával, akkor én csak nézni tudjak mint Rozi a moziban, hogy most mi a p.csát csinálok.

Meg például ne legyenek adóssághegyek az ember felett. Jó ha van saját ingatlan, akár hitel mellett, és szerintem az sem gáz, ha már csak a párjával közösen veszi az ember. Albérletbe én speciel nem szülnék szívesen, nekem az túl bizonytalan lenne. Kivéve ha már kilátásban van a saját lakás. Egy kis időt, vagy 1 évet azért le lehet ott is húzni kisbabával, hogy ne legyen para. Nem ítélem el azokat sem, akik évekig albérletben laknak babával, gyerekekkel. Ha képtelenek lettünk volna lakást venni még vagy 10 évig, akkor én sem vártam volna csak ezért további 10 évet a gyerekvállalással. Személy szerint így is 37 évesen döntöttem el, hogy itt az idő 😀 Azt nem is értem, hogy miért nem éri meg igazán 35 felett. Nem mindenki lesz ám leharcolt vénember 60 éves korára.

2021. nov. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
33%
29 éves nőként én azt tudom mondani, hogy semmi más nem kell hozzá csak partner. Aki nem szórja a pénzt, nem vedel, vár haza, akarja a gyereket, nincs szellemi problémája, lelkileg nem selejt és nemcsak élősködni akar rajtad. Nagyon kevés van viszont ilyen! (Hozzá természetesen neked is ilyennek kellene lenned.)
2021. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!