Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor jön el az...

Szerintetek mikor jön el az ideje a családalapításnak ?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül arra vagyok kíváncsi, hogy mondjuk 27-28 évesen hanem arra ,hogy szerintetek minek kell meglennie hozzá , hogy biztos legyen az alapja. Mondjuk saját lakás, egy X millió forint? Anyámmal beszélgettünk nem olyan régen, hogy egy ismerőse lánya 23 éves és már van egy éves gyerek én meg 25 vagyok és fogytán van az időm ,mert szerinte 35 felet már nem igazán éri meg. Kicsit úgy szarul is esett amit mondott, mert én úgy vagyok vele, hogy semmire nem szeretnék gyereket be vállani meg talán 25 évesen nem vagyok elkésve sehonnan
2021. nov. 15. 16:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%
10. Persze de a nők tökéletes szentek ugye?
2021. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
41%
11.: pont ezért írtam oda, hogy neki is ilyennek kellene lennie! Természetesen 2 ember kell a kapcsolathoz! :) Amúgy hadd emeljem ki a férfiakat, ha már nő vagyok és a kérdező is az! Hogyan írhatnék én a nőkről objektíven választ? :) Mondjuk akkor meg az lenne a baj, hogy hogy mondhatok ilyet magunkra.. :D :D
2021. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%
Ez belülről fakad és nincs pontos életkorhoz kötve (legfeljebb sokan még vén korukban is túl korainak tartják).
2021. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Metionin ***** válasza:
70%
Stabil anyagi háttér, stabil lakhatás, stabil párkapcsolat, stabil munkahely és stabil idegrendszer. Elegendő agysejt annak a felfogására, hogy a gyereket nem csak kinyomni kell a világra, hanem felnevelni és taníttatni is egy olyan országban, ahol az oktatás és az egészségügy egyaránt katasztrofális.
2021. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
59%
Kapcsolat, megfelelő anyagi háttér, és lakás ahol lehet tervezni.
2021. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
35%

Stabil párkapcsolat, végzettség, képzettség, megfelelő munkahely, 1-2 évre elég biztonsági tartalék, lakás, támogató családi háttér, jó mentális és fizikai állapot, előzetes eü szűrések, genetikai térkép.

Hirtelen ennyi jut eszembe, ezek közül nekünk csak a szerelem és szeretet volt meg, nem elég.

2021. nov. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
52%

16-os: túl sok sz.art kérsz.

Minek genetikai térkép?!

Nekem inkább úgy tűnik hogy kifogásokat keresel hogy miért ne válalj gyereket.


Lehet hogy nem is lennél jó anya/apa szóval inkább ne erőltesd.

2021. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
41%
Részemről soha. Más nevében pedig nem nyilatkozhatok. Mindenkinek saját magának kell eldönteni mikor akar házasodni, gyereket, stb., nem pedig a társadalmi elvárásoknak megfelelni
2021. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
67%

"ha oda jut a gyerek simán mondja neki jó bökj rá egy egyetemre és oda mész, támogatlak az albérletben."


Azért a ló túloldalára ne essünk át. Aki nem tud kecót állni a gyereknek mondjuk Pesten (havi 130 minimum + rezsi+ kaja) az már ne is vállajon gyereket, mert xar szülő?

Én a legxarabb koliban húztam le 5 évet, havi 12 rongyért, mégis boldog családban nőttem fel és szeretem a szüleimet. Nem cserélném le őket ha visszafordíthatnám az időt, egy albérletért.



Természetesen kérdező, egyre kijjebb tolódik a gyerekvállalási korhatár, manapság normális a 30-35 éves kor IS az első gyerekhez. Ami persze azt is jelenti, hogy attól mert te 25 évesen szülsz, ugyanúgy meglehetnek az anyagiak vagy a békés, szerető családi légkör a gyerekvállaláshoz. Nem szabad arra sem hallgatni, aki szerint havi 400 ezres bevétel kell egy gyerekhez, meg minden évben egyiptomi nyaralás. :)

2021. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
65%

#10 jól beszélsz!


Az elmúlt pár ezer év tapasztalatai alapján kb ez a lényeg.


Illúzió a ""biztos jövő", azt életünk végéig is vàrhatjuk, eléggé biztos-e?


Én Q nagy szegénységben nőttem fel 60 éve: ez volt a legkisebb baj a családunkban.

2021. nov. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!