Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mérgező szülő kategória,ha...

Az mérgező szülő kategória,ha elmondod a bizalmas dolgaidat és bármilyen szituációt mesélsz el,akkor téged állít be hibásnak és a végén az jön le,hogy mert te ilyen meg olyan vagy?

Figyelt kérdés

Nyílván nem kell mindenért ajnározni valakit csak mert a gyereked,de az már nem feltünően az a kategória,amikor mindig az jön le a beszélgetésből,mert te ilyen meg olyan vagy,meg azért van mert te ezt csinálod így viselkedsz meg úgy viselkedsz,meg azért mert biztos te meg te...

Megfigyeltem,bármit mondok el problémát,és nincs kivel megbeszélni,mert hát az ember kivel ha nem a szüleivel osztja meg bensőbb dolgait,akkor mindig az jön le,hogy én vagyok a hunyó biztos az egész miatt,mertén biztos így meg úgy reagálok.


2021. nov. 15. 18:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Igen, anyám pontosan ilyen volt velem. Bármi történt, rögtön a vadidegen pártját fogta, a hiba csakis bennem lehetett. Felnőve én is kemény kézzel bánok vele, nem vagyok vele túlságosan megértő, amit sajnál...
2021. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Első válaszadó,nekem is anyám ilyen velem.Ha csúnyán szólok hozzá,még ő van megsértődve....hozzátenném,ok nélkül soha nem szoktam senkivel csúnyán beszélni,de ő ezt nem érti,mert hogy ő szerinte az anyám.Nem fogja fel,azért mert az anyám,az nem egyenlő,hogy nem fogom elmondani ami nem tetszik,és nem fogom hagyni hogy a földbe döngöljön.
2021. nov. 15. 18:30
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az. Apám is ilyen. Én sem beszélgetek vele, otthagyom ha akar. Ő szeretne, mondom én is szerettem volna kisebb koromban, most én nem akarok. Én is kemény vagyok vele, de jólesik a lelkemnek, törlesztek.
2021. nov. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Csak a főkérdést olvastam el, de így is megmondom, hogy igen. Az enyém is ezt művelte kicsi gyerek korom óta. Eredmény: önértékelés zavar és súlyos önbizalomhiány. Ebből következik, hogy életképtelennek érzem magam, 30 éves korig elhúzódott tanulmányok, mert, ha valami nem megy tökéletesen akkor el sem mentem vizsgára, mérgező párkapcsolatok stb...inkább nem sorolom. Javaslom, hogy menekülj időben és csökkentsd vele a kapcsolattartást.
2021. nov. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, a 4.-nek igaza van, csökkentsd vele a kapcsolatot! Érdekes, nálam önbizalomhiány csak egész minimálisan jelentkezett, viszont anyámmal sokszor megdöbbentően kemény tudok lenni, pedig kifejezetten empatikus ember hírében állok. Ezt amúgy én is közöltem vele, hogy nem nézek el neki mindent azért, mert ő az anyám, ez az ő döntése volt, nem én kértem, és moderálja magát. Nálam sem hat ez a "deénvagyokazanyád" mantra.
2021. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én így tanultam meg normàlis apa lenni.

Éreztem eleget, hogyan nem szabad!


Aztán még a feleségem ők.is előjött, akár a postással, akár a NAV-val volt vita.

De tőle legalább el lehetett válni.

2021. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
9%

Elmondasz valamit. Valakiről.

De a szülő csak téged ismer. A Te hibáidat tudja. Innentől kezdve mit vársz? Ezt nem támadásnak kell vélni, hanem segitségnek.

Ettöl a toxikus / mérgező jelzőtöl egyenesen hányingerem van. Csak a Csernus film óta használják... pár éve hol volt ez a jelző? Sehol. A szövegedből ítélve te is egy olyan vagy, akinek "a divat mondja meg, hogy ki vagy." Innentől kezdve ismeretlenül is alkartetkós prolinak gondollak. Üdv egy toxikus komment

2021. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
Jaj 7-es.Fogalmad sincs miről beszélsz vagy azért pártolod, mert te is egy undorító, másokat elnyomni akaró, nárcisztikus ember vagy, aki azt hiszi, hogy ha tönkreteszi a másik önbizalmát, önbecsülését, akkor az vele marad és kiszolgálja kb. Az állandó fikázás nem segítség, ahogyan a személyeskedés sem.
2021. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
3%

#8 példáúl 20 éve nevelsz egy gyermeket. Észreveszed az erényeit, hátrányait, logikai készségét.


De pl a szoban forgó gyerek tanárát, főnökét már nem ismeri. A világon a leggecbb ember lehet. Az anyja, apja honnan tudna véleményt alkotni? Csak azt tudják, hogy ez a julika vagy ferika elég flegma. Hirtelen haragú. Néha köpköd. Soha nem köszön. Ennyi.


Mi lenne a helyes? A hazug, éltető mondatok?

"Igen kislányom, mindenki bülye csak te vagy helikopter"

Vagy mit szeretnétek hallani?

2021. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ez az elnyomó kategória. Nem tudom, mennyi idős vagy, de én elköltöznék, és nem mondanék el semmit, csak a fontosabb dolgokat leközölném tényként, és kész. Sajnos nem mindenki szàmíthat a szüleire, úgy néz ki te sem. Én nem kérném ki a véleményüket. Egyébként meg csak halkan kérdezném, hogy az hogy te milyen vagy (szerintük) kiket minősít, nem ők neveltek ilyennek? Mindjàrt csend lenne :D
2021. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!