Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatnám le túlzotta...

Hogyan állíthatnám le túlzottan bizalmaskodó barátnőmet (? ) olyan részleteket tár fel az életéből házasságából amihez úgy érzem semmi közöm?

Figyelt kérdés

Aztán emiatt ő úgy érzi hogy milyen hú de szoros barátság van köztünk hiszen ő mindent elmesélt, de ki kérte rá? Elkerülni nem tudom az illetőt így ez nem jó tanács. Felnőtt nők vagyunk mindketten. Nekem túlzó ez a bizalmaskodás, visszafelé sem érzem hogy rátartozna bármi ilyen mélységig.

Példák: hogy őt verte már meg a férje (mellesleg nem vagyok meglepődve mert iszonyú ocsmányul beszél róla-vele) és hogy milyen szavakkal szokta őt illetni a pasi, meg az anyagi dolgaikról, hogy hol mindenhol csalnak ahol csak tudnak. Nekem közben mondjuk kinyílik a bicska a zsebemben mert mi meg túl hülyék vagyunk mindig mindent bevallunk, sose "ügyeskedünk" és rosszabbul is élünk. Ez nem érdekelne, de legalább ne döröglné az orrom alá.

Leépítő mondatok kellenének!


2012. júl. 17. 15:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Az ilyesmi engem nem érdekel, kérlek ne meséld többet ilyesmit.

Ennyi.

2012. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
akkor jön a lelkizés hogy dehát kivel beszélje meg meghogy úgy megbízik bennem ( ezt se kértem...)és jól megsértődik. az a baj hogy amúgy sem egészen 100%as szerintem, vannak furi dolgai, elkerülni meg nem tudom. Együtt dolgozunk. Még egyszer kezdeném már nem mennék el sehova vele munka után meg ilyesmi hanem mindig rövidre (munkahelyen belülre9 zártam volna a témát, de már ezt elszúrtam.
2012. júl. 17. 15:09
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb ha tisztán megmondod neki..

Nem kellenek ide dumák, semmi.

Csak hogy Te nem érzed olyan szorosnak a barátságot, meg hogy nem érdekel.

2012. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem vagy kíváncsi rá -legalábbis én úgy érzékelem, hogy nem igazán kedveled, hisz megbántad, hogy közelebbi kapcsolatba kerültél vele-, akkor miért baj ha megsértődik? Akkor meg lesz sértődve rád, és majd nem lesztek barátok. Ha megenyhül, megint elmondod neki, megint megsértődik. Előbb utóbb majd jól megutál.

Más lehetőség nem jut eszembe. Maximum az, hogy szokd meg, fogadd el így, vagy légy süket arra, amikor beszél hozzád, csak bólogass és ne figyelj. Vagy mesélj neki valami nagyon-nagyon durvát. Valami olyat aminek a végén közlöd, hogy most tettestárs lett, és persze kezd úgy, hogy milyen jó, hogy neki mindent elmondhatsz. Persze el simán elsülhet akár úgy is, hogy még élvezni is fogja a helyzetet.

2012. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mivel együtt dolgozunk, nem túl jó ha annyira durván megsértődik, mert keresztbe tehet, hátráltathat. lehet ez lesz hogy valahogy elengedem a fülem mellett. Csak hát olyan nehéz.
2012. júl. 17. 15:21
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy a szexuális életükről nem mesél. Nálam itt borul végleg a bili.

Egyébként néhány jelentéktelen dolgot kotyogj el úgy, hogy visszahallja, hátha rájön, hogy te voltál és nem mond többet semmit. (Bár szerintem az ilyen ember lépten nyomon kibeszéli maga is.)

2012. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
a a gáz hogy nem...nem beszéli meg mással. a szexuális életéről is szokott beszélni mikor hányszor hogyan próbálkoztak (gyereket akar de hogy minek azt nem tudom..:(( ) és hogy hogy cs.szte le a férjét amiért az nem csinál neki gyereket, egészen közönséges.
2012. júl. 17. 15:28
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha mással nem beszéli meg a dolgokat akkor nyert ügyed van. Jóóó tudom, hogy ez így aljas és közönséges, és tuti vita a vége, de ha le akarod állítani és szép szóval nem megy....
2012. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
fenyegessem meg miket tudok róla? az a baj hogy erre a reakciója az lenne hogy ő is kitalál rólam mindenfélét és terjeszti is, és ebben a kategóriában ő tuti lenyomna engem mert én konfliktuskerülő típus vagyok és utálom a feszültséget, nem a lételemem a dráma mint neki.
2012. júl. 17. 15:37
 10/19 anonim ***** válasza:

Akkor kerüld. Vagy ha feljön a téma látványosan kezdj másról beszélni.


Egyébként nem fenyegetésre gondoltam,hanem jelentéktelen dolgok kikotyogására,amiből hátha arra a következtetésre jut, hogy nem vagy titoktartó típus és nem mesél.

2012. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!