Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik igen jó, bizalmas kapcsol...

Akik igen jó, bizalmas kapcsolatban vannak a tinédzser gyermekükkel, megosztják velük a saját magánéleti gondjaikat, problémáikat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egy tinédzsernek eleve sok gondja-baja van magával és az egész világgal úgy általában, és nem érzitek-e úgy, hogy a sajátotokkal talán nem kellene terhelni?!

2012. jún. 19. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem terhelem vele a fiamat.
2012. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi nagyon jóba vagyunk a fiammal,és 20 évesként már elég érettnek és felnőttnek tekintem,hogyha érdekli akkor elmondom a gondjaimat. Szoktunk is beszélgetni,sőt volt,hogy a tőle kapott tanácsot fogadtam meg. Nem baj ha tudja hogy mik bántanak,és az se baj ha én is tudom az ő gondjait. Bár hozzáteszem azért olyan nagy gondjaink nincsenek hál istenek.

De egy biztos. Nem zárom ki az életemből..

2012. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kell találni az egyensúlyt. Velem anyukám anno sok mindent megosztott, ami jó volt, mert éreztem, hogy megbízhatunk egymásban, de ha már soknak tartottam, akkor mondtam neki, hogy ezt ne zúdítsa rá egy emberre, főleg ha az nem tud segíteni, hanem beszélje meg a barátnőivel is.
2012. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Én egy 14 éves lány vagyok. Mindent el tudok mondani anyának, és ez fordítva is működik. Én beszélek neki a barátaimról, bulikról (nem diszkó vagy ilyesmi, csak baráti összeröffenések), az osztályról, tanulásról, mindenről amivel épp történt valami. Ő is megosztja velem a saját gondjait. Számlák, munkahely, barátok, háztartás, pénz, és szinte mindenről közösen döntünk. Van két nővérem, de ők egyetemisták, és anya egyedül nevel minket több, mint 10 éve. Most csak mi vagyunk egymásnak (persze mindkettőnknek vannak barátai) és talán ezért alakult ilyen jól a kapcsolatunk.
2012. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

egy-két dolgot meg lehet, de nem mindent, nagyban függ attól, hogy a problémák milyen természetűek. (elvált szülők esetében az új párral kapcsolatos párkapcsolati gondokat pl szerintem max érintőlegesen, a tények szintjén - de nem helyes részleteknbe menően ilyesmiről lelkizni a gyerekkel)


nagy hiba felnőtt barátként/barátnőként kezelni a saját gyerekünket.

2012. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem él már anyukám, de apám - mintha én lennék a felesége - még a prosztataproblémáit is velem akarja megosztani. Szerintem ez nem az én dolgom. Ő meg megsértődött, mikor megmondtam, hogy beszélje meg egy orvossal.
2012. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja, tényleg nagy hiba felnőtt barátként kezelni a saját gyerekeinket.
2012. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én már nem vagyok épp tini 21 éves lány vagyok. De a szüleim és én is mindent megbeszélünk. Pláne anyukám sokszor felhív és elmondja a problémáit, mert egyedül lakik és bnői meg nincsenek. Apu is sok mindent elmond, de ő azért annyira nem mint anyum. De tőle azért sokszor kérdezem milyen a meló, meg stb. Mert ha ideges és megbeszéljük látom rajta, hogy jobban érzi magát.Én szeretem ha elmondják a dolgaikat mert én is mindent elmondok.
2012. jún. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!