Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógornőm segiteni akar, de...

A sógornőm segiteni akar, de nem kérek belőle. Lehet, csak én fújom fel a dolgot ennyire?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok házas. Ő legalább 15. Ennyivel is több tapasztalata van főzés terén. Egyébként is egy kis konyhatündér. Befőttet rak el télire, süteményeket süt, rendszeresen vendégséget csinál, stb. Én nem vagyok ilyen jártas a konyhában, de éhen nem halunk azért. Tavaly nem sikerült a töltött káposztám, mert kevés fűszert raktam bele. Életemben először csináltam és nem tudtam még az arányokat. Férjem azért hősiesen megette. Bár valóban nem volt semmi ize. Egyébként tökélletes volt, csak iztelen. Közben megemlitette a sógornőmnek, hogy nem sikerült. Sógornőm most azt találta ki, hogy menjek el hozzájuk karácsony előtt és majd ő megmutatja, hogy kell csinálni. Van nekik minden hozzávaló, ne vigyek semmit és majd ő megcsinálja. Nekem csak itthon meg kell főzni.

Hát ebből én nem kérek. Eléggé megalázónak gondolom, amit felajánlott és eléggé megbántott ezzel. Először is, ha lenne gondom, akkor is inkább anyukámhoz fordulnék segitségért. Másodszor meg, miért akar helyettem főzni? Ok. Először nem sikerült, de másodszorra majd sikerül. Harmadszor meg én sem szólok bele, hogyan főz, ő sem tegye.

Jogosan érzem magam megbántva ezzel a gesztusával?

Férjem szerint csak felfújom a dolgot, mert csak segiteni akar.


2008. dec. 13. 03:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Igazatok van. Én csináltam belőle nagy problémát és át fogok menni hozzá. Különmösen, mivel ők erdélyiek és teljesen más a felfogásuk a töltött káposztáról, mint nekem, ami magyarországi vagyok. Anyósom viszont sajnos már nem él, őt nem kérdezhetem meg.

Csak azért esett rosszul, mert a férjem szétkürtölte a családban, hogy nem jól főzök. Először nekem kellett volna, hogy szóljon és csak utánna a rokonságnak. Talán akkor magamtól is kértem volna segitséget.

2008. dec. 13. 18:13
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is sokszor íztelenül főzök,pedig lassan 8 éve:-(Nekem is van egy olyan sógornőm,aki nagyon profi,de szerencsére a párom nem panaszkodik,szereti ahogy főzök,viszont előfordul,hogy néha mondja,kérdezzem meg a sógornőmet,hogy kell csinálni,mert ők az Alföldről jöttek,én meg D.túli,szval van különbség.Én azt szoktam csinálni,hogy direkt olyankor meg is kérdezem,hogy csinálja,de viszont amikor a nővérem szól bele,hogy ezt miért nem úgy csinálod hogy...na az nagyon zavar,olyankor ugyanúgy érzek ahogy te,megértelek,ez valóban az önérzetünket sérti.Ha már a párod így kikerült,lépj túl rajta mosolyogj,és kérdezd meg,nézd meg mi van azzal a káposztával,aztán ugyis legközelebb úgy főzöd ahogy akarod,mert ha problémát csinálsz belőle,rád néznek majd furán,nem értik,mi bajod van,hisz ők csak jót akartak.Szval kiméld meg magad ettől,és tudod mosolyogj:-)

2008. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
ne keseredj el, majd megtanulsz fozni.a legjobb tanács mindig kóstolgasd az ételt amit fozol. és esetleg a férjed is besegíthet o is hozzászólhat ,csinálhatjátok egyutt is.nagyon sok helyen a férj is tud fozni.és ha valaki segíteni akar , akkor hagyd és próbáld ki amit mond.az ember még ilyesmiben is a holtig tanul.nekem van egy kis vegyesboltom és sokszor tolem kérdik meg a vásárlóim, hogy milyen tejfollel habarjanak, hogy csináljanak ezt-azt, viszont én is tanulok toluk új suteményrecepteket.
2008. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is hsonló cipőben járok, mint te.

Most kezdtem el főzni, és nem mindig sikerül elsőre az étel. Az én párom is erdélyi, tényleg ott másképp ízesítenek, mint nálunk de ez még nem jelenti azt, hogy mi ízetlenül főzünk.

Mi azt csináltuk, hogy amit főztem, és nem volt elég fűszeres, azt legközelebb a párom készítette el, "erdélyi" módra. Van különbség, tény és való. Párom ugyan nem híreszteli, hogy kezdő szakács vagyok, de kedves sógornőm tudja ezt, és igen szívesen osztja az észt. Én mindig megköszönöm a segítségét, és továbbra is úgy főzök, ahogy én, vagy a párom gondolja. Nem azért, mert bunkó vagyok, és nem akarok a "tapasztalt"-ra hallgatni, hanem azért, mert szeretném saját magam kitapasztalni, hogy hogyan lehet az, hogy egyszer megkel a tésztám, egy héttel később meg megy a kukába? Tapasztalat az egész! Szerintem a te sógornőd is volt kezdő egyszer a konyhában, de Erdélyben teljesen mások a családi kapcsolatok, mint nálunk, és neki a család összes nő tagja a segítségére volt a főzés tanulásában.

Nálunk teljesen más a helyzet.

Én azt mondom neked, hogy ha a segítségére szorulsz, fogadd el, de csak akkor, ha nem akarsz saját tapasztalatból tanulni.

Kérdésedet olvasva annyira megdöbbentem a helyzet hasonlóságán, hogy párom is elolvasta kérdésed, és ő is azt mondja, hogy a saját tapasztalat sokkal többet ér, mint a sógornőd segítsége.

2008. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen igent mondtam neki és majd átmegyek hozzá "tanulni", csak hogy béke legyen a családban és ne pont karácsonykor legyen rossza a kaja.

De már előre tudom, hogy mi lesz. Ő megcsinálja az egészet és nekem közöm csak annyi lesz hozzá, hogy itthon felöntöm vizzel és készre főzöm.

Hát igen, én is szeretem saját magam kitapasztalni, hogy miből mennyit és hogyan, de most nem fogok kisérletezni. Majd valamikor évközben nekiállok egyedül.

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek!

2008. dec. 15. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!