Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg fogok bolondulni, van...

Meg fogok bolondulni, van kiút ebből?

Figyelt kérdés
Elmegy a kedvem az élettől is, ha itthon kell lennem. Szándékosan túlórázom a munkahelyemen, hogy addig se legyek itthon, mert egyszerűen nem bírok itthon megmaradni. Tiszta szívemből gyűlölöm a nővéremet, mert egy végtelenül rosszindulatú ember, aki minden percben háborog valamiért. Ma például egy fél órán keresztül csapkodott meg ordított, mert a konyhában hagytam a táskámat, utána meg behajította a szobámba a földre. Nem lehet hozzászólni, idiótának meg nyomoréknak hív, azt hiszi, ő egy hibátlan ember. Napok óta nem szólók hozzá, de hiába minden erőfeszítés, ha ő direkt felhúzza az embert. Mellesleg depressziós is vagyok, jártam pszichológushoz egy ideig, de nem tetszett, hogy telebeszélte a fejemet minden hülyeséggel, és az a sok gyógyszer… Szívem szerint már most fejbe lőném magam, de még gyűjtök egy kis pénzt előtte, mert drága a temetés, nem akarom a szüleimet ezzel terhelni.
2021. nov. 28. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Valami történhetett gyerekkorotokban, ha úgy érzi, téged jobban szerettek a szüleitek. Valamit erőszaknak élhetett meg és most ezt a mintát adja tovább kompenzációként.


Hány éves vagy és milyen nemű? Mennyi a korkülönbség közöttetek?


Családsegítő szolgálat hátha tud segíteni ezen a zűrzavaros kommunikáción. Kitartás, holnap hétfő! Ott is tudsz segítséget kérni!


Ha tényleg rendkívüli és rendszeres a nővéred ilyen kiszámíthatatlan viselkedése, akkor a családsegítő szolgálat segítsége útján fordulhatsz a gyámhatósághoz.


Hétvégén pedig legközelebb hívhatod a 116-123-as lelkisegély szolgálatot. Ingyenes és éjjel-nappal fogadják a hívásodat. Akár írhatsz is nekik online.


Áldozatsegítő szolgálat, valamint területi jogi segítségnyújtó osztály is létezik. Országos kríziskezelő és információs telefonszolgálat, ha tettlegesség is történik.


Fehér Gyűrű Közhasznú Egyesület is az áldozatoknak segít valamilyen formában. (Nekem nem sikerült zöldágra vergődni velük, de hátha...)


Mentálhigiénés segítséget én egyházi közösségben/intézményben is találtam. Mivel covid van, nem minden segítő "központ" működik most. De hittanórák, bibliaórák vagy istentiszteletek is tudnak rávilágítani egy-egy megoldásra. Nekem korábban sikerrel jártak a tanácsaik, meglátásaik hasonló konfliktusos erejű különböző élethelyzetekben.

2021. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Szóval abbahagytad a pszichoterápiát és helyette itt sírsz? Hát ez "nagyon bölcs".
2021. nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
MIért nem teszed helyre kicsit, néha pár határozott szó elég hozzá, hogy kicsit gondolkodjon már el, de míg látja, hogy mindent megtehet következmények nélkül addig ezt fogja csinálni.
2021. nov. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Te hülye vagy... Dolgozol, de nyavalyogsz ahelyett hogy összeállnál valakivel, akár haverral, barátnővel, és elhúznál otthonról. Gyűjtesz a temetésre mi? Házra gyűjts, cseszd meg.
2021. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Pszichológus nem írhat fel gyógyszert, khm...
2021. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Mikor valaki leirja milyen szar neki, ongyilkos gondolatai vannak, meg akar halni, az emberek igy reagálnak, mint ahogy itt a kettes meg a negyes. Ha tenyleg meg is öli magat, akkkr meg ugyanezek az emberek osztogatják meg facebookon hogy jajj szegeny, annyit élhetett volna meg. Aki amugyis szarul van, abba minek rugtok bele meg? Autista magyarok
2021. nov. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Ugyan már 6-os, ne sajnáld, kamuzik. A pszichológus nem beszéli tele a fejét és nem ír gyógyszert. Ez a stílus egy unatkozó tinicsajé, annak meg nincs munkahelye, ahol túlórázhatna. Aki öngyilkos akar lenni, az nem gyűjtöget pénzt a temetésére, mert a legkevésbé se érdekli, hogy az ittmaradottakkal mi lesz. Amúgy se tudná fejbelőni magát, mert nincs mivel. Aki egy hisztis nővér miatt öngyilkos akar lenni, az ha igaz lenne, se lenne méltó együttérzésre.
2021. nov. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Jo, attol mert nem lovi magat főbe holnap, attol meg nem kell direkt belerugni néhányat, mikor igy is latod hogy rottyon van. De lehet csak en gondolkozok igy..
2021. nov. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
"Mikor valaki leirja milyen szar neki, ongyilkos gondolatai vannak, meg akar halni, az emberek igy reagálnak, mint ahogy itt a kettes meg a negyes" Négyes vagyok aranyom: a kérdezővel ellentétben én nem csak kamuztam a gyakorin az öngyilkossági szándékot, úgyhogy elhiheted: amit csinál az kilencvenkilenc a százalék hogy hiszti, kamu. És igen, igaza van az egyik előttem válaszolónak, pszichológusnak nincs gyógyszer-felírásra jogköre... (és nem, nem tömtek "sok" gyógyszerrel engem sem, pedig önveszélyes kategória voltam) Szóval a kérdező rohadt nagy eséllyel ferdít, és röhög a markába ki sajnálja.
2021. nov. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%
Es mire lenne jo az hogy internetes oldalon sajnálják ugy hogy azt sem tudjuk ki o? Csak ezt mondom, h furi h erre van idotok, h masokat basztassatok. Ha nem akar meghalni, akkor sem kell beszologatni neki
2021. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!