Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál egy folyamatosan...

Mit csinálnál egy folyamatosan versengő családtaggal?

Figyelt kérdés

A párom testvére olyan mintha állandóan versenyezne. Mintha neki erre szüksége volna. Párom elmondása alapján gyerekként is mindig ilyen volt. Ami engem most sem zavarna ha nem velünk tenné ezt. És nem vagyunk már tinik, 30 felett vagyunk mindannyian.


Nemrég költöztünk új albérletbe, ami sokkal jobban felszerelt és szebb is mint az előző. A párom testvéréék voltak nálunk és mindent leszólt, hogy szar, olyan dolgokat is ami adott, nem a miénk, nem tudunk rajta változtatni. Aztán pár héttel később bőszen mutatja nekem, hogy milyen új villanysütőt vettek, ami olyan mint ami nálunk van az albérletben, csak attól azért egy fokkal jobb.


Volt korábban egy időszak amikor úgy gondoltuk veszünk egy lakást, de túl drága lett volna még felújítandó állapotban is, ezért elengedtük. A környék nagyon tetszett, bár párom testvére akkor is állandóan beszólt, hogy a világ végén van az a környék, és nem is olyan jó, nincs ott semmi, ők sokkal jobb helyen laknak, ráadásul azt is az orrunk alá dörgölte, hogy nekünk nincs elég pénzünk hozzá. És mit ad isten, egy pár hónapja pont ezen a környéken vettek ők lakást. Volt róla szó, hogy ők elfognak valamikor költözni, de teljesen más helyeken nézelődtek. Nekem fura, hogy miután leszólta az adott környéket, pont ott vettek lakást, ahol mi szerettünk volna.


Egyszer megkérdezte tőlem még évekkel ezelőtt, hogy ugye én nem akarok még gyereket? Eleve fura volt a kérdés, hogy miért csak én akarnék? Ez nem egy egy emberes döntés. Mondtam, hogy nem. Erre ő megkönnyebbült, hogy huhh akkor még van ideje. Mintha ebben is neki kellene az elsőnek lennie.


És ez csak egy a sok közül, mániákusan küzd azért is, hogy többet keressen mint a párom.


Mit lehet egy ilyen emberrel tenni? Én már nagyon unom a helyzetet, semmi kedvem még csak találkozni sem vele. Ráadásul folyamatosan telebeszéli párom fejét hülyeségekkel. Hogyan lehetne leállítani?


2021. dec. 2. 06:12
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ilyen embert el kell hajtani a fszba! Vannak versengő emberek, akik tényleg mindenből is versenyt csinálnak. Egy idő után mindenkit kezdenek felbszni. Persze jöhet az alap mondat: ha nem tetszik, el lehet menni! Vagy mi közöd van hozzá? Persze ez neki semmit sem jelent. Szinte biztosan tovább fogja folytatni az ő kis versenyét.

Szerintem amúgy ő csak kifelé mutatja ezt másoknak. Hogy a másik érezze, ő kevesebbet ér a "győztesnél". De végül ő is csak ugyanoda fog kilyukadni.

2021. dec. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez személy szerint egyáltalán nem zavarna. Nyilván olyan dolgokat veszek, amilyeneket én kedvelek, és akkor, amikor szükségem van rá. Ha valaki nem azért vesz valamit, mert tetszik neki és szüksége is van rá - hanem csak amiatt, mert velem akar versenyezni - hát, az az ő baja. Meg az ő pénze. Szegényke...
2021. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy a házastársának szerintem sokkal rosszabb. :D
2021. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!