Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiú lány barátáság, miért...

Fiú lány barátáság, miért féltékenyek a nők a lány barátra?

Figyelt kérdés

A történet röviden, egy kérdésre adót válaszomban szerepelt és gondolkodtam el rajta hogy vajon erről a szituációról ki mit gondol, és hogy lányok ti miképpen kezelnétek ha a párotoknak lenne egy ilyen barátja:

Van egy nagyon jó barátom aki lány én meg fiú vagyok. Még nem volt olyan barátnőm aki ne lett volna féltékeny rá, mert, hogy többször előfordult hogy csak ketten elmentünk egy pár napra, vagy hogy ha találkozunk akkor hecceljük egymást nagyon sokat, vagy meg csikizni vagy bármi tehát ilyen értelembe vett testi kapcsolat is van. (Csak a piszkálódás / hülyéskedés szinten, ezen felül írtunk egymásnak olyan sms-t, hogy pl. szeretlek, hiányzol stb. , de csak játék szinten)Kívülről sokan gondolták, hogy van köztünk valami, de soha semmi nem volt ennél több, de ezt egy nő se szerette, akarta felfogni, hogy csak barát és, hogy ha az elmúlt 3 évben is csak az volt, akkor most se fog megváltozni. Így én is rászoktam arra, hogy sose mondtam el, ha vele találkoztam, mert annak mindig hiszti balhé lett a vége.

A történethez hozzá tartozik, hogy minden egyes barátnőmnek bemutattam szerveztünk olyan programot ahol ő a barátjával én a barátnőmmel közösen elmentünk stb. De mindig féltékenység a vége és így inkább látszólag megszakítottam vele a kapcsolatot, a jelenlegi párom is úgy tudja, hogy éppen össze vagyunk veszve de ettől függetlenül nem és ugyan úgy sokat találkozunk.

F26


2010. szept. 6. 00:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
85%

nagyon egyszerű, mert sokan úgy hiszik,hogy fiú-lány barátság hosszútávon mindkét féltől nincs. valaki előbb-utóbb mindig többet akar. így gondolják rengetegen.

ráadásul az a szó hogy -szeretlek- mély érzelmeket takar, érthető hogy nem esik jól barátnőnek ha egy lány barátnak ugyanezt mondogatod.

2010. szept. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
68%

Azért, mert 10 esetből 9-ben a fiúk a lány barátjukat megdugják.

Nem?

2010. szept. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
65%
Lassan 26 éves nő vagyok, és nem vagyok féltékeny a lány barátra, feltéve, ha tényleg csak barát, ugyanis nem vagyok híve az édes hármasnak, apám is megcsalta anyámat, de ettől függetlenül nyugodtan lehet a páromnak nőnemű barátja is, nekem is van pasi haverom, de az tényleg csak barát legyen és ne én-pótló...
2010. szept. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, ha az jó neked, hogy hazugságban éled az életed, hát rajta! Én elgondolkodnék a helyedben, hogy ha igazán szeretsz valakit, megéri hazudni neki? Annak, akivel mondjuk együtt élsz? Hogy tudod neki ezek után őszintén azt mondani, hogy szeretlek?

Ezek alapján úgy látom, hogy neked a nőnemű barátnő a legfontosabb az életedben, és utána jön csak a szerelmed. Nem helyes az értékrended, de ez a te dolgod, csak ne csodálkozz, ha sokszor fogsz a hazugságok miatt pofára esni.

2010. szept. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy megdugják-e:) Lehet! Én nem tervezzem, mert annál barátként sokkal többet ér, hogy ennyivel tönkre tegyük. Nagyon rossz helyezetben voltam (Lelkileg, de ez egy másik story :)) amikor megismerkedtünk, nagyon sokat segített, hogy ő akkor melletem volt.


Szeretlek, ez tény hogy komoly érzelmeket takar az esetek, nagy többséggében csak hülyeségről szól, de hogy ha bárki megkérdezi hogy fontos-e számomra akor arra is az a válaszom hogy igen szeretem őt, mint egy nagyon jó barátott. Mert ő akkor is ott volt mikor senki más.

2010. szept. 6. 00:29
 6/41 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is van fiú barátom,de mi nem csüngünk egymás nyakán,és ha van kapcsolatom,akkor nekem ő az első az életemben,és a fiú barátommal nem csikizzük egymást meg ilyen hülyeségek,és nem írkálunk egymásnak ilyen sms-eket.Nekem se tetszene ha a páromnak ilyen női barátja lenne.Az hogy hazudsz a barátnődnek ezzel kapcsolatban,elég érdekes...Ezek szerint a lánybarátod annyira fontos,hogy még a hazugságot is bevállalod..Ennyi erővel jobb lett volna,ha vele jössz össze..
2010. szept. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Hogy tudok a szemébbe nézzni nehezen de mivel együt élek vele szerelmes vagyok belé, ezért nem akkarom elvesziteni őt semm, de hogy ha meg mondonom neki hogy kivel tallálkozok, akkor abbol oltári jelent van midnig hogy én őt biztos megcsalom stb. Így most két tűz között vagyok, hogy miéri meg jobban egy kapcsolat vagy egy barát elvesztése, vagy a barátság megromlássa.
2010. szept. 6. 00:32
 8/41 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is volt ilyen legjobb barátom. Azt képzeld el, hogy én 6évig nem találkoztam vele, mert a szerelmem mindenkire féltékeny. Most nemrég taliztunk, nem csikiztük egymást tehát testi kontaktus nem volt :) csak sörözés, meg sétálgatás, de ezt is alig mertem elmondani a pasimnak. Xar az élet. Választani kell, aztán kinlódni egész életedben, hogy a párod boldog lehessen. Aztán ha jó ritkán találkoztok, akkor kevesebb a balhé. Az ilyen féltékeny emberekkel nem lehet mit kezdeni, sosem fogják megérteni hogy te csak jól akarod érezni magad.


Addig terjed az agyuk, hogy nekik ez rossz és meg kell szüntetni. Ez van, törődj bele :)

2010. szept. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
63%

És szerintem igenis van fiú -lány barátság, akárki akármit mond. eszembe se jut hogy lefeküdjek vele. Vagy ha eszembe is jut, akkor is inkább elhesegetem a gondolatot, mert érzem és tudom, mert ismerem annyira, hogy tudjam, hogy pl a jó barátommal nem lenne jó az életünk, ha együtt élnénk.

és valószínűleg ezért nem élek vele. Nekem is ez a barát már ezeréve megvan, és akármikor találkozunk, még ha 6 év maradt ki, akkor is ugyanolyan jól érzem magam vele, mint előtte. Vannak akik ezt nem fogják fel.


Ezért van sok pár, akiknek nincs egy barátjuk sem, csak úgy elvannak a családdal, aztán élik a szürke kis életüket.

2010. szept. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Az utolsónak:


Köszönöm azt hittem hogy én vagyok csak ilyen hülye. :)


Mindenki másnak is:


Valóban nem lesz megoldás hosszú távon hogy hazudozik az ember, de hogy mi lesz megoldás no azt nem tudom. Egy biztos hogy én nem szeretnék abba a helyezetbe bele esni hogy választani kelljen, mert abbol lehet hogy nem a barátnő jőnne ki jól. :(


Aki azt írta hogy miért nem ő vele vagyok:

Alapvetően két oka van:

Első: testileg nincs köztünk különösebb vonzalom egy szép aranyos lány, de nagyon nem az estem, és ez forditva is igaz hogy én se jövökbe mint férfi a számára. Enélkül pedig számomra semmilyen kapcsolat nem müködhet, hogy ha nincs vonzalom.

Második hogy egy egyesetleg fél-1 éves kapcsolatért nem tenném tönkre a barátságot azt hogy tényleg mindig számíthatok rá, hogy ha bármi bajom van.


Amit kihagytam, hogy kissé zárkozott tipús vagyok és igazán jó barátom rajta kivül nincsen, van néhány haverom ismerősőm egyetemről, gimiből stb, de ők csak haverok. Olyan akire számíthat az ember nincs nagyon más.

2010. szept. 6. 00:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!