Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy térhetne vissza a családi...

Hogy térhetne vissza a családi béke?

Figyelt kérdés
Az anyám sajnos elviselhetetlen sokszor, hárman vagyunk testvérek én már dolgozok.Mivel nővérem beteg anya vele van itthon már régóta nem dolgozik, mindenbe csak beleszól,konfliktusok alkalmával amikor már mindenki mindenkivel összeveszik van amikor ő szítja az ellentéteket, apám is tehetetlen volt már rá példa, hogy öcsémet is felpofozta amikor veszekedés volt, ezért öcsém is kis szorongó lett 11 éves. Egyszerűen elviselhetetlen és nekem is borzalmas ezt látni engem is elutasít ilyenkor, néha bele vagyok betegedve.Nem hallgat senkire, csak érzelmileg zsarolja a családot.Segítsetek ha van tapasztalatotok.
2008. dec. 14. 14:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
látod azért kérdeztem, hogy anyukád hány éves, mert én is kozel annyi vagyok és tapasztalatból segíteni szeretnék.nem tudom milyen viszony van koztetek még azt nem tudom , hogy te lány vagy-e, mert akkor konnyebben megérted.anyukádnál most szerepet játszhatnak a noi hormonok. ilyen idos korban kerulnek a nok a menopauzába más néven változó korba és bizony ez sokunknál nagy idegi megterhelést jelent kulonbozo tunetekkel álmatlanság, fáradtság, idegesség, ingerlékenység, fejfájás, puffadás , depresszió és még sorolhatnám./sajnos ezektol a tunetektol én is majd meg bolondultam/. ehhez még anyukádnak hozzájon a novéred a mindennapi egyhangú élet.le kellene ulni vele és megbeszélni mi a baja , vagy elmenni vele orvoshoz és egy kicsivel tobb kedvességet, szeretet, figyelmességet adni neki.fozzél neki egy jó kávét, segítsél egy kicsit takarítani, vegyél neki egy tábla csokit stb. ilyen apróságok is nagyon sokat számítanak és jól esnek.hidd el ez nagyon nehéz idoszak a nok életében.
2008. dec. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Szia legutolsó hozzászoló.Lány vagyok,igazad van sokmindenbe amit írtál de igenis sokat teszek érte, sokszor bevásárolok, otthon szoktam takarítani, mindig veszek valamit ha kapok fizut, valami olyat amiről tudom, hogy nem venné meg anyu magának, mert sajnálja rá, sokszor kisegítem pénzel és nem kérem vissza, 2 hónapja kifestettük apával a konyhát én vettem a festéket, mindig veszek valamit a háztartásba ami szükséges.Tudom ezek anyagi dolgok, beszélgetni igazán őszintén nem tudunk úgy érzem egy falat húzott fel maga köré és iszonyú nehéz lerombolni, ha beszélgetünk is és ha más a véleményem máris elkezdődik a szóváltás.Nehéz, néha úgy érzem minden rendeben van olyan normális máskor hirtelen elborul minden nála és veszekszik.Nem könnyű helyzet.
2008. dec. 17. 21:39
 13/14 A kérdező kommentje:
Ja és ezek az apróságok mind jól hangoznak,amit írtál mégis néha olyan nehéznek tünik teljesíteni főleg ha vita van köztünk.
2008. dec. 17. 21:41
 14/14 anonim ***** válasza:

Miért nem mentek szakemberhez a problémával?

A leírásod alapján az anyukádnak szüksége lenne rá.

Tudom,hogy ezt sokan elutasítják,de biztos tudna segíteni.

És én továbbra is azt mondom,hogy az lenne mindenki számára a legrosszabb,ha a viselkedése miatt szétesne a családotok.

És akkor még hol vagy Te,akinek igazából már a saját életedet kellene alakítanod,és nem ilyen módon résztvenned az otthoni dolgokban.Már lassan lehet saját családod is,és akkor nem is lesz rájuk annyi időd.Szóval szerintem jobb lenne mihamarabb megoldást találni.

remélem sikerül,minden jót.

2008. dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!