Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ná latok volt családi eljegyzé...

Ná latok volt családi eljegyzés vagy csak kettesben lánykérés?

Figyelt kérdés

Nálunk csak kettesben volt lánykérés. Akkor anyumnak nem tetszett, hogy a párom nem tőle kérte meg a kezem, akkor azt mondtuk, hogy majd lesz eljegyzés is, egy családi ebéd. De aztán mindig úgy alakult, hogy a párom anyukája nem ért rá( nagyon sokat dolgozik, 2 munkahellyel, hétvégén is és mind halogattuk). Aztán mikor már 1-2 hónapja jegyesek voltunk és össze is költöztünk olyan furcsa lett volna, hogy most kérjen el a szüleimtől, mikor már lejárt lemez volt az eljegyzés. Azóta már félév telt el, anyukám még mindig mondogatja, hogy sajnálja, hogy nem volt eljegyzés, és ezt úgy kellett volna, hogy elkér tőlük és felhúzzuk mindketten a karikagyűrűt. Nekem ezek nem tetszenek. Én kaptam egy gyönyörű( és drága) köves gyűrűt, most azt akarom hordani csak, az esküvőig, majd az esküvőn felhúzni a karikát. Az esküvőnk jövő augusztus 11.-én lesz.

Nálatok hogy volt a lánykéréssel meg a gyűrűvel?


2011. okt. 19. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt családi eljegyzés. Én nem vagyok híve ennek, hogy az eljegyzés köré is ilyen felhajtást építsünk, az a kettőnk dolga. Kettesben is történt, miután bejelentettük a szülőknek, ittunk egy pezsgőt, és kész.
2011. okt. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem volt.Mink már régóta együtt voltunk a férjemmel..Megvettük a gyürüket és otthon megmutattuk.Rá 1 évre volt esküvö.
2011. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kettesben volt a lánykérés, kaptam egy ezüst gyűrűt és kész. Otthon megmondtam, aztán egyik este a párom megszólalt a szülők előtt, hogy szeretné ha úgymond áldásuka adnák a jegyességre. Szülők mosolyogtak egyet, mondták hogy rendben és ennyi. Kérdezték hogy szeretnénk-e eljegyzési bulit, nem akartunk, mert felesleges pénzköltésnek tartjuk mindketten, az a pénz menjen inkább az esküvőre.


Ha anyukádnak ez az álma, esetleg meg lehet úgy oldani, hogy esküvő előtt "kikér" a szüleidtől. Ez egyes helyeken még mindig szokás.

2011. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi elmentünk kiválasztottuk a gyűrűt, megrendeltük, aztán amikor kész volt, bementünk érte, utána beültünk a közeli cukrászdába és a párom megkérte a kezem. Aztán hazamentünk, megmutattuk a szüleimnek, vittünk egy tortát is, azt felvágtuk és csendben elfogyasztottuk. Nem volt semmilyen ebéd, se buli. Ennek már lassan 3 éve, jövöre tervezzük az esküvőt.
2011. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Elmentünk ebédelni a szüleimmel és a párommal. Ott a párom előre elrejtett 2 csokor virágot, egyet nekem, egyet anyumnak. És az ebéd után megkérte a kezemet a szüleimtől.

Köves gyűrűt kaptam.

Külön eljegyzési party nem volt a család többi részének. Ennek 2 oka volt:

1. Nem akartunk eljegyzést, a karikagyűrűt mindketten az esküvő után akartuk csak hordani.

2. Nem egészen 3 hónappal később volt az esküvő, így felesleges lett volna még egy eljegyzési kajálásra is költeni. :)

2011. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk nem volt családtól "elkérés". Amíg csak elmélkedtünk az eljegyzésről megkérdezte a párom, hogy akarok-e szülőktől kikérést, én meg néztem rá nagy szemekkel, hogy az én kezem az enyém, miért kéne elkérni a szüleimtől? :D A születésnapomon a párom elvitt egy gyönyörű helyre, és ott kérte meg a kezem köves gyűrűvel. Hazaérve felhívtam a szülőket, elújságoltam nekik, ennyi volt a bejelentés. A karikagyűrű vásárlás később jön, én azt sem bánom, ha csak az esküvő után hordjuk majd.
2011. okt. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mind a kettő volt nálunk.

A hivatalos eljegyzés az csak szolid "ünneplés" volt. Vagyis egy vasárnapi ebéd keretein belünk, csak szülőkkel. Nem volt gyűrű felhúzás mert akkor már 1 hónapja jegyben jártunk. Vőlegényem hozott nekem és anyának virágot, meg az apósom és ennyi.

2011. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!