Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a nevetek...

Mit tennétek, ha a nevetek külföldi írásmóddal külföldön valami teljesen mást, nem túl szép jelzőt jelentene? Bőv lent.

Figyelt kérdés

Tehát adott lenne a nevetek. Magyarul megvan a jelentése, semmi durva, egy átlag név. De külföldi írásmóddal (csak egy ékezettel kevesebb) úgymond "utcalány"-t jelent egy szleng szerint. Tehát nem a név jelentése ez az "utcalány", de ugyanúgy írják ezt a szlenget.

Remélem értitek, de ha nem, mondjátok, és megmagyarázom!

Ja és akinek ez a neve van, külföldi munkát végez. Tehát ha bemutatkozik, akkor egyből erre a szlengre gondolnának, vagy mi?

Egy szleng miatt nevet változtatni? Mit gondoltok?


2010. szept. 7. 14:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Van egy barátnőm akit Andreának hívnak. Egy olasz pasihoz ment férjhze és kint is laknak. Ott az Andrea egyébként férfinév, de ettől ő még nem változtatta meg a nevét. Andrea xy lett.
2010. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ilyen lenne, akkor én a második utónevemet használnám (mivel van). Ha nem lenne, akkor felvennék egy második utónevet, és külföldön azt használnám.
2010. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Akik az éhezők földjéről jöttek, azoknak már majdhogynem mindegy -.-':D
2010. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan milyen névről és milyen nyelvről van szó? Amúgy akkor én a nevem becézett alakját használnám, vagy valami olyan becenevet, aminek nincs köze a keresztnevemhez.
2010. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem ugyanolyan, mint az andreás eset. Ha nem sűrűn járnék külföldre, nem zavarna, de külföldi munkával minimum megfontolnám... Mert lehet mondani, hogy ugyan, egy szleng miatt nevet változtatni, de valószínűleg sokan ismerik, így meg kellemetlen, akkor is, ha véletlen egybeesés... Nekünk is nehéz lenne komolyan venni egy külföldi ügyfelet (legalábbis magunkban kuncognánk, tegye mindenki szívére a kezét), ha mondjuk Alexander F*sz-nak hívnák (már bocsánat).
2010. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is kitalálnék egy nevet magamnak, amin bemutatkozom, és úgy szólítanának a kinti ismerőseim, nem kötelező tudni az igazi nevemet, a HR-esen kívül nem tudnák, hogy mi az igazi nevem. Vagy becenév. Ezért nem kell nevet változtatni.
2010. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nevet kellene változtatnia, ha nem akar hazajönni többé. Különben meg minek, úgyis, hamar kiderül a munkahelyén is, hogy külföldi és kész.
2010. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Huh, látom, itt mindenki alapnak vette, hogy keresztnévről van szó... Én családnévre gondoltam, azt meg nem lehet olyan könnyen megkerülni.
2010. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Van pl. az a vezetéknév, hogy Lovas, és a németek ezt lof@sznak ejtik. Ők ugyan nem értik, de engem pl zavarna, ha Herr Lof@sznak hívnának. Ez csak egy hasonló példa, de én megváltoztatnám.
2010. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

En ismerek valakit, akit Lovas-nak hivnak. Svajcban lakom, na most aki tud nemetul, az tudja, hogyan ejtik...lofasz...bar ez itt nem zavaro, hiszen ennek csak magyarul van jelentese.

Viszont Schweinsteiger megvaltoztathatna...

2010. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!