Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a nevetek...

Mit tennétek, ha a nevetek külföldi írásmóddal külföldön valami teljesen mást, nem túl szép jelzőt jelentene? Bőv lent.

Figyelt kérdés

Tehát adott lenne a nevetek. Magyarul megvan a jelentése, semmi durva, egy átlag név. De külföldi írásmóddal (csak egy ékezettel kevesebb) úgymond "utcalány"-t jelent egy szleng szerint. Tehát nem a név jelentése ez az "utcalány", de ugyanúgy írják ezt a szlenget.

Remélem értitek, de ha nem, mondjátok, és megmagyarázom!

Ja és akinek ez a neve van, külföldi munkát végez. Tehát ha bemutatkozik, akkor egyből erre a szlengre gondolnának, vagy mi?

Egy szleng miatt nevet változtatni? Mit gondoltok?


2010. szept. 7. 14:31
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A Jáde névről lenne szó, és az egyik ismerősömről. Egyik oldalon (de csak egyetlen egy oldalon) olvastam azt, hogy az angol irodalomban a 19. század alatt a prostituált szlengje volt ez. De nem tudom, hogy van-e valóságalapja... Külföldre akar kimenni dolgozni(Anglia). Nem tudom, elmondjam-e neki, nem tudom, tényleg van-e valóságalapja...
2010. szept. 7. 14:52
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is családnévre gondoltam elsőre. Nekem mondjuk Angliában inkább vicces volt, mikor a bankban mindig szólítottak, hogy Miss Kiss...Azért ha utcalányt jelentett volna, azért igen csak kínos szituk lettek volna.

Ha hosszútávra gondolkozol, akkor csak meg kellene változtatni valahogyan, de ha nem, akkor hadd maradjon, végtére is, úgyis tudni fogják, hogy külföldi vagy.

2010. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer valaki mesélte, hogy egy német egyetemen 3 magyar professzort tüntettek ki. Dr. Lovast, Dr. Szarvast és Dr. Vass-t. A német anyanyelvű díjátadó így olvasta be:

Dr. Fa.sz, Dr. Szarfa.sz és Dr. Lofas.z

:D

2010. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%
Mi van, Jáde név őrület? Megáll az ész!
2010. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz angolul?

[link]

Jade nagyon népszerű keresznév angol nyelvterületen...

2010. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Hogy kell ejteni ezt a nevet?
2010. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
49%
Mivel ékezetről van szó, ki lehet hangsúlyozni, hogy ezt nálunk ékezettel irják és az ejtésénél is lehet változtatni pl. Jádét ha ők DzsÁdÉnak ejtik, hangsúlyozni, hogy Já és nem Dzsá, de és nem dé, vagy éppen forditva stb. Akikkel együtt dolgozik, úgyis hamar megszokják, idegennek pedig egyszer elmondja, többet talán nem is találkoznak.Én emiatt nem változtatnék. Mindenesetre megvárnám a tényleges reakciókat, aztán döntenék a váltásról.Nekem ez kicsit olyan, mintha fel kellene adnom magam.
2010. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ez semmi,azt hittem valami durvább
2010. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
2010. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 dologtol fuggene a nevvaltoztatas:


- hogy kerulsz-e emiatt kinos szituaciokba vagy sem, mert lehet, hogy ez nem fog problemat okozni es csak most te gondolod ezt cikinek, lehet, hogy mas meg abszolut nem. A Dick nevrol sem asszocial a legtobb ember semmi rosszra, pedig az sem jelent szepet. Kerdezz meg korulotted levoket, hogy mit gondolnak.


- ha amugy sem szereted es szivesen megvaltoztatnad.


Az en vezeteknevem ferfi keresztnev (no vagyok), ahol en elek es sajnos mar ketszer nagyon nagy gubanc volt belole, szoval meg fogom valtoztatni, csak sajnos nem sikerult Mo-n megvaltoztatni adminisztrativ hibak miatt, szoval ott mar nem fogok probalkozni, ez biztos.

2010. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!