Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen "kegyetlen" az...

Miért ilyen "kegyetlen" az élet? Mi alapján kap valaki jót vagy rosszat?

Figyelt kérdés
A kérdés talán költői, de én már komolyan annyira elcsüggedtem. Az én házasságom egy katasztrófa volt, most itt van a kétéves fiam, akiről az exem hol akar tudni, hol nem. Nézem a boldog családokat és szinte úgy érzem magam mint valami bűnöző. Látszólag olyan érthetetlen h emberek miért és hogy fognak ki rögtön "normális" párt. Karma....vagy mindenki azt kapja amit érdemel? Vannak olyan ismerőseim akik csak úgy az ölükbe kapták a boldogságot és nem is becsülik, vannak olyan pasi ismerőseim akikről azt gondoltam volna, h na ők azok akik jó pasik és le se sz@rják a családot és nem......ez tökre nem kiszámítható!
2010. szept. 7. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát...én még mindig szeretném azt hinni, hogy mindenki a maga szerencséjének a kovácsa. Ha ebben nem hiszek, hanem mondjuk elkezdek abban hinni, hogy én egy peches ember vagyok, vagy biztos előző életemben sok rosszat tettem, azért történik most velem rossz-nos, ez számomra egyenres út a kontrollálhatatlanság érzéséhez, a deprsszióhoz.

Bízz abban, hogy lehet jobb!Nem tudom, mennyire vagy belső kontrollos,de nyilván azr tudod, hogy ha már az elején vannak arra utaló jelek, h szar lesz a kapcsolat, talán nem is érdemes belemenni. nekem ez még nem sikerült, de bízom benne, h majd egyszer fog, és így lehet egy valóban jó kapcsolatom. Ne kívülre figyelj!

2010. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne az életet okold a te szerencsétlen párválasztásod miatt. Ha valakivel jársz, akkor megismered és csak olyan emberhez lehet hozzámenni, akit teljes mértékben ismersz és megbízható.De még ha nem is nézzük a házasságot, csak a gyerekvállalást, akkor még nagyobbak az elvárások a másik fél iránt, mint egy szimpla házasságnál, mert nem mindegy kinek csinálsz gyereket és egy gyerek hatalmas felelősség.Ha voltál olyan naív, hogy xar embernek csináltál gyereket, akkor utólag nem sajnálom az ilyet.
2010. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Abban, hogy egy házasság elromlik, mind a ketten hibásak. Én megértem, hogy most nagyon szomorú és elkeseredett vagy, de hidd el: akik boldogok, megszenvednek a boldogságukért. Azt senki nem kapja "csak úgy".


Abban, hogy egy trógertől született gyereked, abban vastagon benne voltál te is, mert nem figyeltél azokra a jelekre, amik elárulták volna már idejekorán, hogy nem ő neked az igazi. Nem kell másra hárítani a felelősséget (ami pedig általános jelenség Magyarországon), el kell ismerned, hogy hibáztál, és okosabban, bölcsebben nekiindulni egy új kapcsolatnak. Sokan nem tanulnak a hibáikból, ezért egész életükre szerencsétlenek maradnak, ezért pedig mindig másokat hibáztatnak. Holott nem kellene... Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa - közhely, de igaz. Amit adsz, azt kapod vissza - ez is közhely. :)

2010. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
énis ilyesmi vagyok :) viszont én biztos vagyok benne hogy az előző életemben tettem vmi olyat amiatt ezek történnek, első lépésként becsüldd meg amid van és próbáld lekötni magad hogy ne a rosz dolgokkal foglalkozz és próbálj megoldást találni, az igazi szerelem pedig eljő ha el kell jönnie :) sok sikert puszi
2010. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igen, tudom h nem szabad arra gondolni, h egy lúzer vagyok mert rögtön bedepizik az ember, de annyira jó lenne néha egy kis nyugalom és boldogság....van aki fel se fogja h mije van! A barátnőm azon kesergett a minap, h nem fog fél millát keresni gyed alatt....csodálatos férje van, nagyon szereti, szép lakás, no hitel.....
2010. szept. 7. 16:14
 6/13 A kérdező kommentje:
sajnálatot nem akartam kiváltani!
2010. szept. 7. 16:17
 7/13 anonim ***** válasza:

"Vannak olyan ismerőseim akik csak úgy az ölükbe kapták a boldogságot és nem is becsülik"


Ha nem becsulik, akkor nem is boldogok igazan.


Sok minden eszembe jut a kerdesedrol. Eloszor is az, hogy szerintem is mindenki a maga szerencsejenek a kovacsa, de ez nem azt jelenti, hogy egesz eleteben jo elete van, ha mindent megtesz, hanem azt, hogy jo eletet tud kialakitani, de vannak nehezebb szakaszok is benne. Ez mindenkinek igy van.


Nem latunk bele az emberi kapcsolatokba es szerintem eppen azok a legboldogtalanabbak, akik kintre adjak a szepet. Szoval semmirol nem vagy lemaradva, az eletedet elsosorban te formalod es hosszutavon olyan lesz (boldog, boldogtalan, ures vagy erdekes), amilyennek te alakitod. Nem minden rajtad mulik, de a dolgok 95%-a igen. Tedd fel magadnak a kerdest, hogy miert lennel te masoknal szerencsetlenebb? En mindig probalok halas lenni, nem elegedetlenkedek es ettol vagyok boldog, pedig hidd el, hogy mindenkinek van problemaja, max. ezt nem mindig latja az ember, mert sok ember a szepet mutatja vagy nem olyanban van gondja, ami latvanyos, de senkinek sem konnyu. Kar azt nezni, hogy kinek jutott jobb sors stb. Senkinek nem tokeletes es problemamentes az elete. Az egeszseg, jo szulok, a gyereked stb. mind egy ajandek, ami sok embernek nincs es ezt ertekelned kellene! Gondolkodj pozitivabban es egybol jobb eleted lesz. A negativ gondolkodasu emberektol szo szerint elmenekul mindenki (tudom, mert en is olyan voltam regen).

2010. szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
alapból próbálok mindent megtenni h jó legyen és pozitívan is gondolkodok általánosságban, de a mai nap csak azt érzem, h egyedül vagyok, fáradt és nincs türelmem ahhoz h kivárjam a boldogságomat. tudom, h nem szép másokra irigykedni, de most egyre többször veszem észre magamon, h bámulom az ablakon a boldog családokat, idáig kemény voltam és hittem, de annyira nehéz......
2010. szept. 7. 16:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Epp ezt mondom: honnan tudod, hogy azoknak a csaladoknak jobb, mint neked? Honnan tudod, hogy ok boldogok? Latod, hogy a baratnod bosszankodik, nem boldog, pedig meg lenne a penze meg ferje is van, megsem tud neki orulni. Akkor o sem boldog, mert elegedetlen. Szoval semmivel sem jobb neki, mert nem tudja boldogan megelni a napjait.
2010. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

igazad van teljesen!

kicsit leeresztettem, ma voltunk a bölcsibe, beszoktatni, nagyon nehéz a picurnak is, de nekem még nehezebb.....

2010. szept. 7. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!