Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagáltok, ha a bonyolult...

Hogy reagáltok, ha a bonyolult családnevedre "vágják" a fejeket?

Figyelt kérdés

Nekem végtelenül egyszerű család és kereszt nevem van.

Viszont anyukám orosz származású, és bármikor jön az anyja neve, vagy le kell írni, akkor mindenki olyan gúnyosan tud reagálni.

Nagyon hosszú neve van anyukámnak, és bonyolult is az írása, én nem mondom, hogy könnyű, de ha át kell másolni akkor is mindig megjegyzéseket tesznek, vagy ahogy írtam vágják a fejeket.

Természetesen valahol meg is értem, mert tényleg nem könnyű, de ugyanakkor kicsit érzékenyen is érint, tekintve, hogy anyukám már nem él, és sosem tudom, hogy mit reagáljak amikor pl. az ügyintéző meglátja és azt mondja hogy "mi a ffffffff?!" (volt, hogy szó szerint ezt mondta)


Ez nyilván nem anyukám neve, de valamennyire átírtam, kb. ilyen az övé is "magyarosítva"

Szkorobagatcsenko Juliya Svetlana

Ennél nem bonyolultabb, és nem is egyszerűbb.

Nehéz-nehéz, de azért nem egy atomfizika, meg nem cirill betűkkel kell írni.

Az "i" és "y" az ő nevében is megtalálható egymás mellett, ez is felszokta adni a leckét.


Biztos, hogy engem érint érzékenyen a fent leírtak miatt, de néha gondolom másnak is idegesítő amikor a férjezett nevét, vagy akár a bonyolultabb családnevét nem tudják leírni, vagy megszólják.

Kérdés, hogy ilyenkor mi a helyes reakció, ti hogy reagáltok, hogy reagálnátok?



2021. dec. 30. 21:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már olyat, hogy valaki leírta egy papírra és mindig odacsúsztatta az ügyintéző elé. Az én saját nevem és anyukám neve se egyszerű, de már megszoktam, hogy elírják.
2021. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom mi bajuk van. Szép név!
2021. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is gyakran előfordul, hogy nem tudják kiejteni, vagy valami teljesen mást mondanak helyette. Egy ideig talán még zavart is, de mostanra már inkább csak örülök neki, hogy nem tucat nevünk van.
2021. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%
#3 vagyok, az lemaradt, hogy szerintem nagyon szép neve volt anyukádnak, még ha csak valami hasonló volt is.
2021. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen nevem van.

Elmondom, aztán megkérdezem, hogy betűzzem e.

Fel sem veszem,hogy nem értik, annyira megszoktam.

2021. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

Én külföldön élek, a lánykori nevem, anyukám neve meg a születési helyem itt mindig problémás volt, ha magyarul mondtam, nem tudtál leírni, ha az itteni nyelven próbáltam, akkor sem ment jobban, viszont a legtöbbször valahol belekeveredtem, lebetüzni elég hosszas volt és mindig volt valami elírás benne.

Egy idö múlva rászoktam, hogy ezeket felírom nyomtatott nagy beetükkel egy lapra és azt adom oda, ha kérik ezeket az adatokat. Néha igen vicces, amikor megpróbálják felolvasni, de lemásolni nem nehéz nekik sem.

Szerintem ne foglalkozz a hülye megjegyzésekkel, ezek csak öket minösítik, de neked is egyszerübb lenne, ha nálad lenne átmásolható formában.

2021. dec. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%

"mit reagáljak amikor pl. az ügyintéző meglátja és azt mondja hogy "mi a ffffffff?!" (volt, hogy szó szerint ezt mondta)"


Hát, én alighanem panaszt tettem volna a hivatal vezetőjénél. Természetes, hogy érzékenyen érinti az embert, ha az édesanyjával kapcsolatban ilyen bunkó megnyilvánulást hall!

Egyébként nekem sok ember adatai mennek át a kezemen. Volt már olyan, hogy egy nő keresztneve Henryka volt. Így, ipszilonnal. Azt hiszem, Szlovákiából áttelepült magyar volt.

És egyébként az áttelepült, határon túlról származó magyaroknál természetes, hogy az anyukájuk neve az ottani névképzési szabályok szerint alakul, még ha magyar, akkor is. Pl. -ová végződés a Szlovákiából származóknál.

2021. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a családnevemet (amit gyűlölök mellesleg) rendszerint megtoldják egy i betűvel és ezért ujra el kell ismételnem, elég bosszantó. De nem szólok rá semmit, nem az ügyintéző tehet róla.

Viszont azt én is szoktam csinálni (pl postán) , hogy inkább szó nélkül csak odatartom a személyimet.

2021. dec. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%

Én ruhaüzletben dolgozok és mikor számlát kérnek úgy, hogy fejből mondják az adatokat, annak nem örülök, mert: hangos a zene, a maszk és a plexi (ami a vásárló és köztem van) szintén tompítja a hangot - egszerűen van, hogy nem hallom/ nem értem - a vásárló pedig türelmetlenkedik és engem néz hülyének (mert neki egyértelmű, hogy pl a cég utcájának a nevét hogyan kell leírni stb...). Meg persze nekem pötyögni kell a képernyőn, ami annyira nem könnyű, mert kicsik a gombok, simán félrenyomok stb, ő meg gyorsan hadarja, mert hogy ő fejből tudja...

Ezért én is örülök, amikor inkább egy lapot adnak a cég adataival/pecsétjével. Nekem is gyorsabb és nem kell süketelni, értetlenkedni, türelmetlenkedni - a sor sem gyűlik össze és nincs véletlen elírás.

2021. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%
Az egyes írta a remek ötletet, írd le nagy nyomtatottal és hord a pénztárcádban. Megkíméled magad sokmindentől. Nem a te hibád az írástudatlan ügyintéző. Tök mindegy, hogy él-e hal-e anyád, ez nem függ a jelenséghez. De, hogy megvigasztaljalak, négy(!) betűs családnévvel sem tudnak sok helyen megküzdeni. Mondta az ismerősöm, nem hittem el neki, és aztán élesben egy csomószor láttam, hogy ez valóság. Semmi ipszilon, vagy fura írás, semmi. Négy betű.
2021. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!