Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nagyon bonyolult helyzet....

Nagyon bonyolult helyzet. Remélem valaki tud segíteni, vagy egy jó tanáccsal ellátni (? )

Figyelt kérdés

Tehát ma csúnyán összevesztem anyummal,az "ex" pasim miatt.


Hogy kerek legyen a sztori leírom,miből is indult anyum ellenséges viselkedése exem iránt.

Majdnem egy éve,hogy összejöttem barátommal. Akivel szakitottam anyum miatt tavaly decemberben.

Zokogva kellett neki el mondanom,hogy vége. Utána nem bírtuk egymás nélkül,ugyanúgy beszélgettünk suliban,de nem jártunk.. Kb. 2 hete újra összejöttünk,titokban. Nagyon szeretem,nekem csak ő kell. Lehet naívnak gondolnak,de ilyet én nem éreztem még. Esküszöm próbàlkoztam,más pasival,hogy elfelejtsem,mivel anyu ellenezte a kapcsolatot,de nem ment. Ma viszont,én idióta úgy hagytam ott a gépet,hogy be voltam jelentkezve,Szerelmem meg pont írt,hogy hiányzom neki,szeret stb. anyum meglàtta,kérdőre vont,hogy annak ellenére,hogy el tiltott ugyanúgy vele vagyok?

azt mondtam nem. Azt kellett hazudnom,hogy csak beszélőviszonyban vagyunk.

És,meg kell mondjam utálok hazudni.

Viszont ez semmin nem változtatott,anya sík ideg lett.

És a fejemhez vágta,hogy vàlasszak: vagy A pasi,vagy ő.

Olyan nyomást éreztem mint még soha.

Életemben a két legfontosabb ember közül választani? akikért élek,halok...

Meg mondta,hogy akkor költözzek mamához mert ezt nem bírja,hogy nem bírom felfogni hogy Akit én annyira szeretek csak árt nekem.

És,hogy nekem akar csak jót,de én egyre csak a rosszba megyek.

Azért tilt egyébként anyum tőle mert,Mentális beteg(Kényszerbeteg)

és anyu félt tőle,mert SZERINTE bántana engem,és kiszámíthatatlan.

De én tudom,hogy soha az életben nem bántana! Nem akarom ez miatt elhagyni megint. annyit szenvedtem...

nem akarok megint.

abban maradtam most anyuval,hogy oké beszélőviszonyban lehetek vele,de meg ne lássa,hogy azt írom neki hogy szeretem.

:(

Én nem nyugszom bele ilyen könnyen,amikor csak lehet barátommal leszek,és 2 évet kellenne így kihúzni,utána már felnőtt vagyok..

Hihetelenül kikészültem most,jól jönne egy két tanács..

anyut hogy puhítsam? vagy mit tegyek??

,



2012. ápr. 25. 15:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
16/L
2012. ápr. 25. 15:32
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kényszerbeteg tényleg nem igazán jó választás, anyukádnak igaza van. Jobb lenne, ha te is belátnád, és nem veszélyeztetnéd magadat.

Ugyanis az ilyenbetegek NEM tudatosan bántanak valakit, hanem a betegségböl következöen, és ésszel nem tudja magát kontrollálni. Abban reménykedni, hogy mert "szeret", nem fog semmit sem tenni veled, igen naiv dolog.

2012. ápr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

1. Milyen jogon olvassa el anyukád a te üzeneteidet???

2. Miért kell neked beszámolnod anyukádnak arról, hogy kivel miről beszélsz?

3. Mi köze anyukádnak ahhoz, hogy te kivel szeretnél együtt lenni?

4. Mi az, hogy "eltilt"??


Nem vagy már kisgyerek, tessék kiállni magadért, és nem hagyni ezt a lelki terrort meg érzelmi zsarolást!


Ettől függetlenül persze az érveit hallgasd meg, gondolkodj el rajtuk, de, ha te ennek ellenére azzal a fiúval akarsz lenni, ez a te döntésed, és senki másé.

2012. ápr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Kényszerbeteg?Pontosabban? :/

Amúgy mondhatod azt is neki,hogy igen értetted,hogy ő csak jót akar,de a hibákból tanul az ember.

2012. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
16 évesen anyukádnak JOGA van elolvasni az üzeneteidet. Ő felel érted. Te még nagyon híján vagy az élettapasztalatnak! Ez csak egy diákszerelem,és nagyon rossz vége is lehet.
2012. ápr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Joga?!

Szerintem egy értelmes szülő nem olvas bele se a gyereke,se más személyes dolgaiba,mivel mindenkinek hagyni kell egy személyes teret.

2012. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom, aki szerint joga van a szülőnek beleolvasni a gyereke levelezésébe, az mégis, milyen gondolkodású ember...

Nekem sosem nézték meg a rajzaimat/írásaimat, ha én nem mutattam meg. Egész kiskoromban is simán kinn hagyhattam a naplómat, és nem kellett attól félnem, hogy bárki belenézne. Nem volt szükség rá, hogy dugdossam, meg lakatot tegyek rá, még, ha nyitva volt az asztalon, akkor sem olvasott bele senki. Én persze ugyanígy vagyok, ha ők hagynak ott valamit. Nálunk ez így szokás, mindenkinek joga van a magánéletéhez.

És a párválasztásban is max. tanácsot adtak (ez természetes, és egyébként mindig kértük is), de nem volt ilyen lelki terror, hogy "válassz melyikünk", meg "nem állok veled szóba, költözz el innen". Milyen dolog ez már!? Undorító!

2012. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hogy az anyuka a 16 éves!!!! gyereknek miért szól bele, hogy kivel járhat!!!!

Ugyanis itt NEM attól van szó, hogy nem teszik a fiú szeme szine, hanem arról, hogy olyan beteg, ami adott esetben veszélyes lehet a kislányra nézve. Ez azért egész más dolog.

Egyébként amig egy gyerek nem töltötte be a 18 évet, addi a szülö felel érte,és jogában van beleszólni abba, hogy mit csinálhat és mit nem.


Akik szerint az anyának nem kellene törödnie a gyerekkel, az mit szólna egy olyan kérdéshet, hogy a kislányt a barátja pl. kicsit összeveri vagy megkéseli (a betegsége miatt nem tudja felmérni, hogy ez túlo reakció), és adott esetben tönkrement a gyerek élete? AKkor az olyan válaszok lennének túlsúlyban, hogy "hol volt a szülö, amikor a gyerek belekezdettt ilyen kapcsolatba, miért nem vigyázott a gyerekére".

2012. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsóéval szó szerint egyet értek. Persze, ebben az esetben legyen felnőtt, de ha arról van szó, akkor meg követelje a jogait, hiszen gyerek. Nincs joga beleszólni a szülőnek? Ne haragudjatok, de ha prostituáltnak akarnák beszervezni, mondjuk a barátja, akkor se lenne joga elolvasni pl. a leveleit? Hány eset történt, hogy megölték, meggyilkolták a lányt, és épp a barátja pl. Ott akkor persze mondták ám: hol volt a szülő?

Ha a szülő ellenőrzi a gyereket, az is baj, mert már majdnem felnőtt, de ha baj van, akkor az a baj, hogy nem ellenőrizte?

2012. ápr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Ti ne haragudjatok, de se késelésről/verekedésről, se prostitúcióról nincs szó.

A fiú sosem bántotta a lányt, csak feltételezi az anya, hogy bántaná. És én is azt mondtam, hogy a véleményét hallgassa meg, gondolkodjon is el rajta, de tiltani nem lehet! Így meg pláne nem, ahogy az anyja csinálja, ez leginkább egy tini kislány nyavalygására hasonlít, nem egy érett nő viselkedésére, ahogy kivágta a hisztit.

Beszélgessen el komolyan a lányával, mondja el neki, mire figyeljen, de ne fenyegetőzzön és ne hisztériázzon!

Ez az én véleményem, mehet megint a 0%...

2012. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!