Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagáltok, ha a bonyolult...

Hogy reagáltok, ha a bonyolult családnevedre "vágják" a fejeket?

Figyelt kérdés

Nekem végtelenül egyszerű család és kereszt nevem van.

Viszont anyukám orosz származású, és bármikor jön az anyja neve, vagy le kell írni, akkor mindenki olyan gúnyosan tud reagálni.

Nagyon hosszú neve van anyukámnak, és bonyolult is az írása, én nem mondom, hogy könnyű, de ha át kell másolni akkor is mindig megjegyzéseket tesznek, vagy ahogy írtam vágják a fejeket.

Természetesen valahol meg is értem, mert tényleg nem könnyű, de ugyanakkor kicsit érzékenyen is érint, tekintve, hogy anyukám már nem él, és sosem tudom, hogy mit reagáljak amikor pl. az ügyintéző meglátja és azt mondja hogy "mi a ffffffff?!" (volt, hogy szó szerint ezt mondta)


Ez nyilván nem anyukám neve, de valamennyire átírtam, kb. ilyen az övé is "magyarosítva"

Szkorobagatcsenko Juliya Svetlana

Ennél nem bonyolultabb, és nem is egyszerűbb.

Nehéz-nehéz, de azért nem egy atomfizika, meg nem cirill betűkkel kell írni.

Az "i" és "y" az ő nevében is megtalálható egymás mellett, ez is felszokta adni a leckét.


Biztos, hogy engem érint érzékenyen a fent leírtak miatt, de néha gondolom másnak is idegesítő amikor a férjezett nevét, vagy akár a bonyolultabb családnevét nem tudják leírni, vagy megszólják.

Kérdés, hogy ilyenkor mi a helyes reakció, ti hogy reagáltok, hogy reagálnátok?



2021. dec. 30. 21:57
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Igazából én nem nagyon szoktam meg bemondással próbálkozni.

Ez a mi a f reakciós hölgy is a kezébe kapta a személyimet, és úgy látta meg hogy mi van odaírva, és hogy neki azt kell átmásolnia.

Természetesen ez nem olyan hogy kivétel nélkül mindig ez van, de ha évente van 10 ügyintézésem akkor 2-3x biztos hogy minimum egy grimasz van.

2021. dec. 30. 22:55
 12/33 anonim ***** válasza:
86%

Ezek nagyon felháborító dolgok ám!

Grimaszoljon ám a jó édes anyja előtt, ne az ügyfél előtt!

Az meg, hogy egy ügyintéző ilyen bemondásokat ereszt meg az ügyfél előtt, hát az ilyen menjen közmunkában utcát söpörni!


Arra tippelek, hogy hivatalban, nem mondjuk egy bank ügyfélszolgálatán találkoztál ezzel a suttyóval. Szerintem egy bank vagy egyéb szolgáltató jobban megválogatja az embereit!

2021. dec. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka vezeték nevem van csak 2-3 Vas megyei faluban élnek ilyen nevű emberek és hát én nem ott élek ( régen élt ott a család) ami bonyolultabbá teszi hogy ott is két féle írása van attól függően hogy ki volt katolikus és ki volt evangélikus és nekünk a bonyolultabb jutott (ami pluszban viccesé teszi hogy a tág családon belül ( masod unoka testvéri szinten ) se írja már mindenki ugyanúgy szóval hát igen megszoktam úgy diktálom hogy a végén lévő hibalehetőséget betüzöm a többit egyben mondom de szeretem mert egyedi
2021. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
88%
#13 vagyok a végéről lemaradt hogy a barátnőmnek is egyedi vezetékneve van és azt mondja hogy szeretné felvenni az én nevemet is szóval neki extra szopó lesz diktálni majd :D
2021. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel. Németországban élő hosszú magyar vezetéknevű Fruzsinaként hamar immunis lettem erre a reakcióra. Ha neki segít a szemforgatás vagy bajusz alatti anyázás, akkor tegye, tényleg nem izgat és nem veszem személyes sértésnek, inkább szórakoztat.
2021. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
68%
El kell engedni, elhet siman unta az egész irodai napját, aztán már nem bírt úgymond mosolyogni a dolgokon.
2021. dec. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
7%

Mért nem magyarosítja "Kovács"-ra, az gyakori, meg érthető is.


Minek szarakodni hosszú bonyolult nevekkel.

2021. dec. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
69%
Nekem csak 5 betűs a vezetéknevem (Tudja), szóval nem csak a hosszú nevek okoznak fejtörést és meglepődést a hivatalos helyeken. Szerencsére könnyű lebetűzni :)
2021. dec. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élünk és mikor be jelentkeztünk az itteni címre akkor az ügyintéző értetlenkedet egy sort.

Mert 2 vezeték név az sok volt neki nehezen értette meg hogy van ilyen,ráadásul még ékezetes betük is vannak benne .

De sikerült neki nagy nehezen megcsinálni bejelentő lap.


Én már fel sem veszem ezt kereszt nevem magyar de nem tudják kimondani rendesen csak valami pösze változatban .

2021. dec. 31. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes írta a remek ötletet, írd le nagy nyomtatottal és hord a pénztárcádban


Remek ötlet, tényleg. Csak full felesleges, mert kb minden igazolványon rajta van úgyis.

2021. dec. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!