Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagáltok, ha a bonyolult...

Hogy reagáltok, ha a bonyolult családnevedre "vágják" a fejeket?

Figyelt kérdés

Nekem végtelenül egyszerű család és kereszt nevem van.

Viszont anyukám orosz származású, és bármikor jön az anyja neve, vagy le kell írni, akkor mindenki olyan gúnyosan tud reagálni.

Nagyon hosszú neve van anyukámnak, és bonyolult is az írása, én nem mondom, hogy könnyű, de ha át kell másolni akkor is mindig megjegyzéseket tesznek, vagy ahogy írtam vágják a fejeket.

Természetesen valahol meg is értem, mert tényleg nem könnyű, de ugyanakkor kicsit érzékenyen is érint, tekintve, hogy anyukám már nem él, és sosem tudom, hogy mit reagáljak amikor pl. az ügyintéző meglátja és azt mondja hogy "mi a ffffffff?!" (volt, hogy szó szerint ezt mondta)


Ez nyilván nem anyukám neve, de valamennyire átírtam, kb. ilyen az övé is "magyarosítva"

Szkorobagatcsenko Juliya Svetlana

Ennél nem bonyolultabb, és nem is egyszerűbb.

Nehéz-nehéz, de azért nem egy atomfizika, meg nem cirill betűkkel kell írni.

Az "i" és "y" az ő nevében is megtalálható egymás mellett, ez is felszokta adni a leckét.


Biztos, hogy engem érint érzékenyen a fent leírtak miatt, de néha gondolom másnak is idegesítő amikor a férjezett nevét, vagy akár a bonyolultabb családnevét nem tudják leírni, vagy megszólják.

Kérdés, hogy ilyenkor mi a helyes reakció, ti hogy reagáltok, hogy reagálnátok?



2021. dec. 30. 21:57
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anya neve is, az állandó lakcím utca név is kalandos. Nagy levegő, és telefonban betűzöm, élőben egyből kérés nélkül odaadom az iratokat. Volt már aki először még mosolygott, hogy nem kell, aztán meglátta és megköszönte :D

Hát, nem lehet mindenki a vicc szerinti Só Pál..

2022. jan. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton élek, rendszeresen küldök pénz anyukámnak. Eleinte mindig problémás volt a neve - Kovács Károlyné -, amikóta leírom, azóta nem problémáznak, viszont a "Károlyné" kiolvasva szerintük "Karoline".

Már csak az ilyenek miatt is megéri leírni egy lapra és egyböl odaadni, akkor nincs elírás meg félreértés.

2022. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Angliába kiköltözve, kérdik, hát akkor ki a Josephine?

Józsefné volt.

2022. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!