Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagáltok, ha a bonyolult...

Hogy reagáltok, ha a bonyolult családnevedre "vágják" a fejeket?

Figyelt kérdés

Nekem végtelenül egyszerű család és kereszt nevem van.

Viszont anyukám orosz származású, és bármikor jön az anyja neve, vagy le kell írni, akkor mindenki olyan gúnyosan tud reagálni.

Nagyon hosszú neve van anyukámnak, és bonyolult is az írása, én nem mondom, hogy könnyű, de ha át kell másolni akkor is mindig megjegyzéseket tesznek, vagy ahogy írtam vágják a fejeket.

Természetesen valahol meg is értem, mert tényleg nem könnyű, de ugyanakkor kicsit érzékenyen is érint, tekintve, hogy anyukám már nem él, és sosem tudom, hogy mit reagáljak amikor pl. az ügyintéző meglátja és azt mondja hogy "mi a ffffffff?!" (volt, hogy szó szerint ezt mondta)


Ez nyilván nem anyukám neve, de valamennyire átírtam, kb. ilyen az övé is "magyarosítva"

Szkorobagatcsenko Juliya Svetlana

Ennél nem bonyolultabb, és nem is egyszerűbb.

Nehéz-nehéz, de azért nem egy atomfizika, meg nem cirill betűkkel kell írni.

Az "i" és "y" az ő nevében is megtalálható egymás mellett, ez is felszokta adni a leckét.


Biztos, hogy engem érint érzékenyen a fent leírtak miatt, de néha gondolom másnak is idegesítő amikor a férjezett nevét, vagy akár a bonyolultabb családnevét nem tudják leírni, vagy megszólják.

Kérdés, hogy ilyenkor mi a helyes reakció, ti hogy reagáltok, hogy reagálnátok?



2021. dec. 30. 21:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom, kérdező, tőlem szerintem húsz éve sehol nem kérdezték meg. Ahol kellett, pl bank, számlanyitás, ott másolták az igazolványról. Ha nyomtatványra kell, azt én töltöm ki, nem az ügyintéző.

Sorold már, hol kell neked "mindig".

2021. dec. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hosszu es bonyolult nevem van. Sokszor van elirva, mar gyerekkent is allandoan betuznom kellett.

Most kulfoldon elek, ahol eselytelen, h ki is tudjak ejteni. Nem szoktam rajta problemazni. Odaadom a szemelyit, h lemasoljak. A kiejtes pedig szorakoztat. Mindig a keresztnevemet kell figyelnem, az szerencsere meg az ittenieknek is egyszeru.

2021. dec. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
96%
21-es, a kérdező egy későbbi kommentjében írta, hogy előfordult, hogy az igazolványt nyújtotta át, azon volt rajta az édesanyja "bonyolult" neve. És akkor tettek rá megjegyzést.
2021. dec. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
26%
23, azt írja, mindig, és hogy gond az yi. Nyilván nem írásban gond.
2021. dec. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező 11-es kommentjéből idézek:


"Ez a mi a f reakciós hölgy is a kezébe kapta a személyimet, és úgy látta meg hogy mi van odaírva, és hogy neki azt kell átmásolnia."


Megérdemelte volna, hogy jól szájon vágják, ha már apja-anyja nem tanította meg kulturált viselkedésre.

2021. dec. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
#24 ne legyél benne biztos tz-re végződik a nevem úgy kepessek elirni hogy cz-re hogy diktálom vagy odaadom az igazolványomat vagy ha rendelek valamit valahonnan és megadom a nevemet szóval az hogy ott van az igazolvány nem jelent semmit ügyfél kapunál múltkor elírták úgy hogy ott volt az igazolvanyom előtte szóltam puffofott hogy minek ilyen kacifántos név mondom nem én választottam én is kaptam. De a kedvenc ilyen sztorym annó általános iskolában napköziben kellett ilyen nevtablát hordanunk az udvaron hiába jártam oda több éve elírták rajta a nevemet szóltam és velünk fizették ki a névtábla cseréjét( 50 forint nem egy hatalmas összeg ) de a szüleim meglehetősen idegesek voltak mondták és a tanárnak hogy inkább fizetnek picit többet hogy fizetésének meg plusz tanárt a napköziseknek hogy megtanuljanak másolni :D
2021. dec. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
#26 javítás mármint a napközis tanároknak fizessenek bocsánat
2021. dec. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

En kulfoldon vagyok igy a magyar nevemmel 🤣


Mutatom az igazolvanyom es annyi

2021. dec. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
35%
És neked kérdező nem Szabó András a neved véletelnül és nem Borsod megyéből, azon belül Bodrogközből írsz??
2021. dec. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Anyámnak csak sváb neve van, de azt is betűznöm kell, szóval engem nem lep meg.
2021. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!