Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfi képes megtagadni a...

Egy férfi képes megtagadni a gyerekét, ha olyat tesz, ami már nem fér bele? Egy nő az akasztófa alatt is a kicsi fiát siratja, miért?

Figyelt kérdés
Egy férfi képes elhatárolni magát a gyerekétől, vagy a szüleitől, ha már nem fér bele az elveibe azok cselekedete. egy nő erre csak a legritkább esetben képes. Melykük cselekszik helyesen?
2010. szept. 8. 00:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ez nem igaz. Én nő vagyok de simán képes lennék "megtagadni" a gyerekem ha olyat tenne ami nekem már nem fér bele. Az elvakultság nemtől független lehet.És szeirntem az cselekszik helyen aki képes akkor is itékkezni ha egy szeretett személyről van szó.
2010. szept. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
egyetértek az elsővel, attól még hogy családtag, nem kell mindent elnézni neki. én ki tudnám tagadni.
2010. szept. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Ez azért van mert az anyai szeretet feltétlen,egy férfi, apa máshogyan szereti a gyermekét mint egy nő, anya.

Valószínű ez a terhesség és a szülés miatt van így de nem bizonyított.

Hogy ki cselekszik helyesen passz!!??

2010. szept. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
én nő vagyok, és az apámtól már vagy 5 éve elhatárolódtam.
2010. szept. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
87%
A szülő/gyerek kapcsolat a fiúgyerekek részéről átlagban kevésbé erős, mint a lánygyerekek esetében. Számomra is érthetetlen, de egyelőre ezt figyeltem meg. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy könnyebben is határolódnak-e el a férfiak a gyereküktől, majd talán 20 év múlva tudok erre is válaszolni. :D
2010. szept. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy evolúciós "paraméter", amit mindenki magán visel. Ha megnézzük az állatvilágban is többnyire a hímeknek a megtermékenyítés a feladatuk és viszonylag ritka, hogy az utódok felnevelésében is részt vegyenek. Az aktus után a legtöbb állatfajnál a hím továbbáll. Sőt, ha megnézzük bizonyos kultúrák hárem szokásait, az is közelebb áll az állatvilág beidegződéseihez, miszerint az "alfa hím" köré gyűlnek a "nőstények".

Tehát a fentiekkel magyarázom én, hogy a férfi emberben az esetek nagy többségében kisebb mértékű a kötődés a család és a gyermek felé.

De mindez függ egyéni habitustól, körülményektől, neveltetéstől stb stb, és nem is mindenkire igaz.

2010. szept. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Komoly dolgok ezek és egyben szomorú. Férjem első házasságából két gyermeke született, ma már úgymond felnőttek, de mind a kettőnek elment nagy korára az esze. Amikor még kissebbek voltak törődtünk velük, sőt még azután is támogattuk őket. És négy évvel ezelőtt fordult a kocka. Egyik sem tartja a kapcsolatot velünk, még édesapjukkal sem. Kinyomják a telefont, vagy fel sem veszik, amikor hívja őket. Én zt a részükről óriási bunkóságnak tekintem. Bezzeg, amikor a gyerektartásról van szó, a kisebbnek, mert még suliba jár, egyből megy az sms- a volt feleség részéről. Másról nem szól a fáma részükről csak a pénzről. Akkor kell az apa. Szégyelljék el magukat. Nincs lelkiismeret furdalásunk, mert valóban maximálisan törődtünk velük. De a bunkóság nem korhoz kötött.
2010. szept. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz! Többb apát is ismerek,aki érzelmileg jobban kötődik a gyerekeihez,mint az anyjuk. Vajon miért ír ide sok fiatal,hogy utálja az anyját,aki nevelte/neveli?

Ez különben egyénfüggő!

2010. szept. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
engem anya nem szeretett de a papám annál inkább.
2010. szept. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy barátnőm, kitagadták a szülei, mert eljegyezte magát egy nála sokkal idősebb férfival, akivel előtte évekig járt a szülők tudtával és beleegyezésével.

Ha a barátnőmet baleset éri és meghal - életük végéig siratják. Így, hogy "csak" boldog, évek óta nem állnak szóba vele. Se az anyja, se az apja. Miért?

2010. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!