Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen virágcsokrot ajánlotok,...

Milyen virágcsokrot ajánlotok, ami nem túl költséges, de szép?

Figyelt kérdés
Apukám meghalt nemrég, és kedden lesz a temetése. Anyum rendelt a nevemben is egy koszorút, hogy feleséged és lányod. Párom is szeretne valamit hozni, de ideje nincs megrendelni (zh-kat ír), így én rendelek neki csokrot, mivel véleményem szerint a koszorú drága, és apum rám haragudna, hogy költségbe verem a párom. Ti mit rendelnétek a helyemben?
2008. dec. 14. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Krizantémot. Nem drága, viszont szép, abszolút temetői virág, és sokáig megmarad!
2008. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg volt apukádnak kedvenc virága, én abból vennék néhány szálat.
2008. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt te tudod, hogy mennyi penzed van ra. Tudod, fugg attol hogy hol rendeled. Nyilvan masok az arak egy faluban, es egy nagyobb varosban, a setalo utca kozepen, a belvarosban is.

En azt tanacsolom neked, hogy menjel el az egyik viragboltba, es mondd az elado holgynek, hogy pl.5000 Ft-od van, es szeretnel temetesre egy szep csokrot. O fog neked a legeslegjobb tanacsot adni. En csakis igy tennem, megmutatja ott neked helyben a viragot is, valaszthatsz. Ezt igy, a viragnevek alapjan neten keresztul szerintem nehez eldonteni.

2008. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az első válaszoló vagyok, és csak annyit tennék még hozzá, hogyha a nevük alapján kevésbé ismered a virágokat, a neten megnézheted, hogy mégis az ízlésednek megfelelőek-e, de én a temetés előtt venném meg (ha nem tetetsz hozzá szalagot, amit meg kell írni), hiszen akkor tényleg te - ill. párod választhatja ki a helyszínen a megfelelőt.

És részvétem apukád miatt.

2008. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már régóta együtt vagytok a pároddal elég furi hogy ö nem került a szallagra rá. Amúgy úgy szokás ha a gyerekek már önállóak akkor ök külön koszorut csináltatnak. (ha iskolásak még vagy nincs párjuk, külön családjuk akkor nem) álltalában a fökoszoru a házstársá és kisebb koszoruk a gyerkektöl ahova a párjukkal iratják rá magukat. a fö koszou vagy a halott kedvence vagy rózsa, vagy amire van pénz,. de egy szegfü koszorú is nagyon szép tud lenni.

De ha már így alakult akkor a párod csináltason temetési csokrot, ami szintén fenyö alapra megy rá csak kisebb és olcsobb. és rakasatok bele egy 8-10 száll piros vagy lila vagy bordó szegfüt. Ez nem túl drága. De tuti apukád azon sem sértödne meg ha csak egy szállrózsát tenne rá a párod, pl ha enm régóta vagytok együtt.


Egy virágos.

2008. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Hasonlóan vélekedem,mint a "virágos" előttem szóló.

Én is úgy tudom,az illik,hogyha Ti együtt vagytok,akkor már egy külön koszorút csináltattok.Ha nincs koszorúra abszolúte pénzetek,még olyan módon sem,mint azt a szakértő leírta(szegfű stb..),akkor egy-egy szál virág,és azt teszitek rá a sírra,a gesztus a lényeg,nem pedig a költség,ha valaki egy temetésen azt nézi,hogy ki mekkora koszorút,és milyen virágot visz,akkor az szégyellje magát,és tartson önvizsgálatot!

A pontos válaszom:Ha kevés pénzem lenne,és apum meghalna,akkor én vörös a párom pedig sárga rózsát vinne(mert ezek a kedvencei),de engem kifejezetten zavarna,ha engem ráírnának egy koszorúra,de a páromat nem.Az persze más tészta,ha két hete vagytok együtt,és nem is nagyon ismerte apudat!De a mondatod alapján(apu rám haragudna,hogy költségbe verem a páromat) nem kéthetes kapcsolatról van szó,én a közös koszorúra szavaznék,beszéld meg anyukáddal.


Részvétem!

2008. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Régóta vagyunk együtt (2 és fél éve) de anyum már megcsináltatta a koszorút a kettőnk nevében, neki eszébe sem volt barátom. Egyébként én még anyummal élek, meg párom is az ő szüleivel (19 és 20 évesek vagyunk), ezért nem akarom költségbe verni, mert csak az ösztöndíjából gazdálkodik. Köszi az ötleteket.
2008. dec. 15. 17:34
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos, de érthető módon anyum most elég szétszórt. Nem gonoszságból nem írta rá párom nevét, csak ő nem tartotta fontosnak, tegnap beszéltük barátommal, hogy ő mégis hozna vmi virágot. Igazából nekem sem volt eszembe, csak csütörtökön kérdezte meg párom mamája, hogy együtt csináltatunk-e koszorút. Utána volt nekünk is eszünkbe, hogy neki is illene vmit hozni.

Tehát merő véletlenből alakult így, máskülönben ő is rajta lenne a koszorún, vagy mi ketten vettünk volna. Bár nem igazán tudom, hogy ő hogyan szerepelhetne rajta, hiszen házasok még nem vagyunk, de régóta vagyunk együtt, és jól ismerte apukámat, és nagyon szerették egymást. Így talán jobb, hogy ő külön hoz.

2008. dec. 15. 17:38
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Neked az anyukaddal egyutt, vagy kulon illene koszorut csinaltatni, de mindenkeppen a baratod neve nelkul. Ha meg osszelennetek hazasodva, akkor sem illik a ferjed, te es anyukadat egybe venni!

A baratodnak mindenkepp kulon kell!!!!!

2008. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!