Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A második világháborúban...

"Hannover96" kérdése:

A második világháborúban eltűnt családtag keresése. Milyen netes oldalak, adatbázisok léteznek? Hova érdemes fordulni?

Figyelt kérdés

Dédapám 1943 januárjában eltűnt a Don-kanyarban. Gyakorlatilag semmit nem tudok róla, csak a nevét, születési helyét, idejét. Nagyapám a Magyar Vöröskereszt keresőszolgálatánál, majd a Magyar Honvédség Központi Irattáránál érdeklődött, hogy tudnak-e valamit. Sajnos nem kapott használható információt. A Honvédség veszteséglistáján nem szerepel. Az eltűnéséről kapott értesítés sincs már meg a család iratai között.

Sajnos nem él már olyan közeli családtag, akitől lehetne bármilyen információt megtudni. Próbáltam a neten kutatni hadifoglyok adatbázisát tartalmazó oldalakon: hadisir.hu , adatbazisokonline.hu

Nem találtam rá vonatkozó adatot.

Hol lenne érdemes még kutatni, kihez lehetne fordulni?

Köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 9. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
A Donnál azonosítatlan halottakat tömegsírba temették. Ha elutazol oda Oroszországba és megnézel néhány emlékművet valószínűleg az egyikben lesz eltemetve,
2022. jan. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

A mi rokonunk rajta volt a veszteseglistan es arrol is lett info,hogy pontosan melyik parcellaba kerult.


En a helyedben azt probalnam meg meg,hogy keresnek ezeken az altalad sorolt oldalakon elerhetosegeket es direkt erdeklodnek,hatha van meg kutatocsoport vagy par olyan kutato ember, akik a szivukon viselik ezt a dolgot es tudnak valami infot, ami kozelebb visz.

2022. jan. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Hát ha nem amradt semmi irat vagy feljegyzés, akkor sajnos ennél közelebb nem angyon tudsz jutni. :(
2022. jan. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
lol miért kellett lepontozni a válaszom??? Nem tudjátok mi az a tömegsír vagy románok vagytok??
2022. jan. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg ő is beleesett abba a pár 10 ezer fős csoportba, akik minden nyom nélkül tűntek el a világháborúk környékén. Ha nem semmisítették volna meg utólag azokat az iratokat, amik a kiküldött katonák, deportált emberek neveit tartalmazza, akkor most úgy 50 ezerrel több halottról tudnánk.
2022. jan. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2022. jan. 10. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Még írd ki néhányszor, kérlek.
2022. jan. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 10. 07:11
 9/10 A kérdező kommentje:
6# Az előző kérdest, amit belinkeltél NEM én írtam. Rendben?
2022. jan. 10. 07:13
 10/10 A kérdező kommentje:

Elkészült egy oldal a Hadtörténeti Intézet és Múzeum áldozatos munkájával. Itt nagyon sok egykori magyar katonáról szerepelnek adatok (1848-49-től).

[link]

Szerencsére a dédnagyapámat is megtaláltam az adatbázisban.

Remélem, aki eddig nem talált infot az érintett családtagjáról, az itt megtalálja.

2022. jan. 15. 01:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!