Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogaim vannak a gyermek...

Milyen jogaim vannak a gyermekemmel kapcsolatban, külön váláskor?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok. 7 éves kisfiam van, és több év együttélés után akar különválni a párom. Nem vagyunk össze házasodva, bejegyzett élettársak sem vagyunk. De születése óta együtt neveljük, apasági nyilatkozat is van. Én vagyok az apukája. Nagyon közel állunk egymáshoz a fiammal, szoros a kapcsolatunk. Nagyon szenvedek attól hogy nem lehetek majd vele, de még jobban fáj hogy tudom, ő is nagyon hiányolni fog. Nem akarok bíróságosdit, férfiként tudom hogy amúgy se sok esélyem lenne. A párommal nincs olyan gond ami miatt a gyermeket elvennék tőle, ő az anyja. Csak tudni akarom mihez van jogom minden körülmények között. Szeretnék a kisfiammal minél többet lenni ezután is, de félek a párom ellene lesz majd. Kérem csak az írjon aki valóban tájékozott ez ügyben, esetleg tapasztalat miatt, vagy végzettsége, munkája miatt. Nem vagyok tájékozott, nem szeretnék feltételezésekbe belemenni.
2022. jan. 21. 14:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%

9# azért írtam, mert rá szerettem volna világítani, hogy témában teljesen sötét ember határozott információt ad, tehát lelked rajta, hogy innen a gyakoriról mit nyelsz be és utána az alapján milyen irányba mozgatod az életedet.

Másrészt meg ha a gyakorira jössz ingyen jogi tanácsért, akkor ne válogass a kendermagban! De minimum vedd a fáradtságot, hogy magadnak szelektálsz és nem utasítgatsz itt senkit. (Köszike:-o meg a nénike)

2022. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképpen próbáljatok megegyezni az anyával.

Ha a gyerek az anyánál lesz elhelyezve, akkor neked jár láthatás, neki meg gyerektartás. A mostanában divatba jövö megosztott felügyeket a gyereknek nagyon rossz, mert sehol sincs igazi otthona, mindenhol csak vendég 1-2 hétre.

Bármilyen megegyezést köthettek, akár azt is, hogy naponta láthatod a gyereket, pl te hozod magadhoz az iskolából és este viszed az anyához (vagy fordítva, ha nálad lenne a gyerek).


De akármilyen megállapodásra is juttok, MINDENKÉPPEN bíróságon kell határozatba foglaltatni, mert egyébként nem kötelezö érvényü.

Ha meg tudtok egyezni, akkor a bíróság semmi mást nem tesz, mint ezt hivatalossá teszi, és ettöl ekzdve kötelezö mindenkire nézve.

A különbözö otthon, tanuk elött írt papíroknak meg ügyvédekkel írt akármiknek nincs jelentösége, az nem kötelezö senkire nézve sem.

És ha most meg is tudtok egyezni, késöbb sokszor változik a helyzet és valamelyik fél nem tartja magát ehhez, kivéve, ha a bíróság hitelesítette.

2022. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%
A legtisztább az ügyvéd, és pontos válaszokat ad mindenre, ileltve ugye neki részletesen el tudod a helyzetet mondani.
2022. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%
Az ügyvéd később is fontos lesz, amikor anyuka mondvacsinált okokkal próbálja lehetetlenné tenni a láthatást. Jó, ha olyankor pontosan tudod, mihez van joga és mihez nincs. És te kihez fordulhatsz, ha jogtalanságot követ el ellened.
2022. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%

Kérdezőnek csak annyi,hogy beszéljen a gyerekük anyjával és keressen fel egy ügyvédet,hogy milyen lehetőségek vannak.

A válaszolóknak csak annyit ,hogy ritka undorítóak vagytok a hölgyel (akiről nem tudunk semmit ahogy a szétválásukról sem, honnan veszitek ,hogy nem a férfi a hibás?) Miért kell rögtön azt hinni ,hogy a gyerek anyja nem engedi majd a gyereket meg ellene hangolja?

Engem anyám nevelt fel soha nem hangolt az apám ellen akkor jöhetett értem amikor akart akkor vihetett amikor akart és tudott (nyilván normál keretek között iskola időben). Egy félnek a szemszögét látjuk azt se teljesen így szerintem egyáltalán ne akarjunk egy felet se hibásnak beállítani ...

2022. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a te ügyedben a gyámhatóság dönt ha a volt pároddal nem tudsz megegyezni

Szokásos tapasztalat:minden második hét vége minden szünet fele

A nagyobb ünnepeken karácsony húsvét másnapján nálad van a törvény biztosítja.

Tartásdíj megegyezésre törekedj fiksz összeg az anyával megegyezni saját magad teljesítsd ne legyen letiltás Pontos fizetésre nagyon ügyelj

A láthatásnál is pontos időben menj a gyerekért és pontos időre vidd vissza

Ne legyenek kifogások ne tudjon bármi végett felszólalni

A gyereket kölcsönösen ne neveljétek egymás ellen,Ő nem pinpong labda.

2022. jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!