Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy itt...

Hogy lehet az, hogy itt mindenki azon panaszkodik, hogy megszólják, amiért huszonévesen még nincs gyereke, miközben engem meg azért piszkál a környezetem, mert "korán" szültem?

Figyelt kérdés

Már megint volt itt pár kérdés ezzel kapcsolatban, és ilyenkor úgy érzem, mintha nem is azon a bolygón élnék, mint a kérdezők. 22 évesen mentem férjhez, most 25 vagyok, négy hónapos a kisfiam. A volt általános iskolai osztályomból még senki nem házas és gyerekük sincs, a gimis osztálytársaim közül velem együtt négy lány ment férjhez (abból egy már el is vált), és rajtam kívül egy lánynak van gyereke, de elmesélte, hogy az is csak véletlenül. Ez nem baj, mindenki úgy él, ahogy akar, de azt vettem észre, hogy inkább engem néznek csodabogárnak, rosszabb esetben hülyének, amiért ezt az életet választottam. Tavaly a nagynéném megüzente anyukámmal, hogy eszembe ne jusson még szülni, előbb valósítsam meg önmagam. Mintha legalábbis köze lenne hozzá. (A dolog pikantériája, hogy akkor már terhes voltam, de a szüleimen kívül senkinek sem mondtuk még el.)

Nektek mi a tapasztalatotok? Én élek furcsa közegben?


2010. szept. 9. 15:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is az a tapasztalatom, hogy az emberek inkább 28 éves kor után akarnak gyermeket vállalni.


Én úgy látom a környezetemben (kétlaki vagyok), hogy városban inkább a késöbb szülés divat és elfogadott, míg vidéken a korábbi gyermekvállalás.

2010. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg érdekes, de szerintem az van a dolog hátterében, hogy szeretünk mindig mindenkit kritizálni.

Tudod: ha van a kisnyuszin sapka azért kap, ha nincs, akkor meg azért! :)

Ne érezd hülyén magad ettől, mert a család és az önmegvalósítás nem zárja ki egymást!

Egyébként az én környezetemben (volt osztálytársak és csoporttársak körében) nagyrészt házasok és eljegyzettek vannak, valahol már baba is van.

25/L

2010. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Benne van a levegőben, hogy most nem kell házasodni, elég együtt élni. Mivel sok fiatalnak reménye sincs, hogy stabil munkahelye lesz, nem jut saját lakáshoz, és mindenütt azt harsogják, hogy 40 évesen is szülhet még a "kismama"-elodázzák a gyermekvállalást. Ezelőtt 35 évvel csodabogárnak számítottam, hogy 29 évesen vállalkoztam az első gyermekemre. Mindenütt 20-21 éves kismamák voltak körülöttem.Mikor iskolába vittem először, nagymamának éreztem magam a tiniszülők között. Most meg mindenki az válaszolja: szülni? Mire?
2010. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Én most leszek 25 és eszem ágában sincs még szülni. :) A gimis osztályomból már van aki a 2. gyerekét szülte és én is mindig meglepődök, mikor hallok egy korombeli ismerősről, aki házas és gyereke van. De csak mert abszolút nem olyannak ismertem meg annó, mint aki már huszonévesen anyaságra adja fejét. Nekem ilyenkor az az első gondolatom, biztos "csak beszúszott". Nem rosszindulatból, hanem csak mert egyszerűen nem gondoltam volna, hogy ilyen komoly "ember", asszony lesz belőle, tudva milyen kis lüke, bohókás csaj volt. :)

De szerintem nincs semmi gond azzal, ha valaki "korábban" vállal gyereket. Kinek mi a jobb.

Én még csak most kezdtem el dolgozni, úgy gondolom bolondság lenne most gyereket vállalni, semmi egzisztenciám. De akinek ez már meg van fiatalon, annak tök jó és tök bátor hogy bevállalja. :)

U.I.: Szeretem a gyerekeket és remélem minél hamarabb lehet nekem is... :)

2010. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

ez a kalap van rajta vagy nincs rajta kalap esete.....

Igen, ha valaki 25 előtt szül akkor az a baj, h elkapkodta, ha valaki 25 után még nincs ott annak nagyon mondogatják, h mikor lesz csemete, 30 után meg már egyenesen szóbeszéd tárgya, h biztos valami baja van. Aki meg 35 felett szeretne gyereket azt felelőtlennek tartják. Szerintem mindenki akkor szüljön mikor úgy érzi van kinek és van hova. Nem szabad foglalkozni a rosszindulatú emberekkel, mert van akinek semmi sem jó.

2010. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nincs recept, azért az fontos, hogy ne 15 évesen vagy 35 évesen akarjon valaki szülni.Nem hiszem hogy 22 évesen fura lenne főleg ha boldog vagy. Később is lehet karriered, ezt az önmegvalósítást meg túlmisztifikálják viszont gyerek nélkül nem élet az élet:)
2010. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 éves vagyok, ma 7 hónapos a kisfiam. A családban (vidéki család) a nők inkább 30 fölött szülnek. Meg is volt döbbenve mindenki, mikor 23 évesen bejelentettem, hogy babát várok.

Nekem viszont rengeteg volt osztálytársamnak van már gyermeke. Nem is kicsik, van akinek 3 év körül jár már a kicsije.

Néha én is elmorfondírozgatok ezen a témán, de soha nem tudtam még düllőre jutni abban a kérdésben, hogy ki a csodabogár. Talán mindenkinek a másik a csodabogár. Nekem az, aki 30 esetleg már inkább 40 környékén vállalja az első babáját, nekik meg valószínű én vagyok nem komplett, amiért én ennek szentelem a 20-as éveimet.

2010. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagyok .van férjem és egy 19 hónapos kislányom.

mi felénk ez nem számít csodának.sok fiatalnak van már gyereke.

általános iskolai oszt.társaim közül soknak van már gyereke.

középiskolai társaimnak senkinek sincs gyereke,csak nekem.sőt még csak nem is házasok,csak én.

lehet falun (nagyközség) máshogy mennek a dolgok.



24/N

2010. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem,ameddig valaki tanul(ált,fő suli,diploma stb) addig ne válalljon gyereket,vgay ha akar akkor ne tanuljon,mert a gyerek vállalás mellett elég nehéz tanulni.nem? ha tanul akkor maximum esetleg házasodhad,mert sztem az még bele fér. de ha nincs igazam akkor nem szoltam.
2010. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%

általában azok szólnak meg a "kései" szülésért akik korán szültek.

ezek az emberek agyilag nem éppen kifejlett egyének, hisz azzal vagdalkoznak ,h "ha rajtatok múlna, akkor kihalna a magyarság" meg hasonlók.


én nem bántom azt akinek nincs anyagi gondja akinek van egészséges kapcsolata és akkor szül 20 évesen.


de aki 3 hónapja van együtt a párjával aki alig él meg enni alig jut neki, az gondolkozzon már el....


azt aztán csodálkozik, h jajj de nehéz egyedül nevelni, meg de nehéz randizni gyerek mellett, de szar, hogy a fiam meleg lett vagy pszichésen gázosabb mert nincs mellette apa figura, meg de gáz, h válnunk kell de a gyereket elveiszi tőlem, stb stb....


nem kötelező gyerek mellé milliós tőke, de egy minimális igen, a szeretet kevés akárhogy is nézzük. kutyát sem tartok ha nincs rá pénzem, bármennyire is szeretnék egyet.

2010. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!